Brouwershaven wil parkeren op grasveld aan 't Bagijntje IN DE REGIO 6 Gouden grond in Renesse MIJN DORP, MIJN STAD Het is alweer acht maanden gele den dat aan de Hoogenboomlaan de laatste tarwe werd vermalen. Niet door Krijger Molenaars, maar door het Belgische Dossche Mills and Bakery, dat het bedrijf in 2015 overnam. Sindsdien zit Henk Krij ger, wiens grootvader in 1924 met het bedrijf begon, vanuit de be drijfswoning tegen een stil terrein aan te kijken. ,,Ik ben hier opge groeid en ik ben van jongs af aan gewend dat er vrachtwagens het terrein op en af rijden. Nu zit ik in mijn tuin en hoor ik helemaal niets. Alsof het altijd weekend is. Dat is heel gek." Vanaf het moment dat Dossche besloot de vestiging in Renesse te sluiten, vorige zomer, is Krijger benaderd door diverse recreatiebe- drijven en ook projectontwikke laars. ,,Het is natuurlijk gouden grond, tussen al die campings. Maar ik ben vanaf het begin naar iedereen duidelijk geweest: als we hier iets met vakantiehuisjes gaan doen, dan doen we dat zelf. Ik ben niet voor niets altijd ondernemer geweest." Maar voorlopig gaat dat niet ge beuren. ,,We praten wel met de ge meente, maar daar ligt uitbreiding van horeca nu even gevoelig. Zeker in de Westhoek. Het heeft dan ook geen zin om met de vuist op tafel te slaan. Dus we moeten geduld hebben. En dat hebben we, want er is geen haast. Dat is ons grote voor deel. Want de enige andere optie die we hebben, het voortzetten van een bedrijf, zien we niet zit ten." Grote getallen Anders is dat voor een eigen re- creatiebedrijf. ,,Ik denk dat we hier best iets moois van kunnen ma ken. Het is, met de huizen eraf ge rekend, een terrein van een hectare groot en het ligt aan een schitte rend natuurgebied. Daar kunnen we echt wel wat mee. Dat is ook nog leuk voor de volgende genera tie. Ik ben bijna zestig, maar mijn We wisten dat het bedrijf niet eeuwig zou blijven bestaan kinderen en mijn neefje, die ook op het terrein woont, zijn in de dertig. We zien het allemaal wel zitten." Spijt dat hij de zaak heeft ver kocht, heeft Krijger niet. ,,We wis ten dat het bedrijf niet eeuwig zou blijven voortbestaan, ook niet na de overname. In de maalderijwe reld gelden nu eenmaal de wetten van de grote getallen. Tegen grote concurrenten valt niet op te bok sen. Ik denk dat het goed is gegaan, zoals het is gegaan. Voor zover ik weet, is al het personeel goed te rechtgekomen. En met de grond komt het ook wel goed. En tot die tijd verveel ik me geen moment." Dat pleidooi houdt Diana Postma, die ernaast woont. Volgens haar zijn extra parkeerplekken héél welkom in de smalstad. Regelma tig ziet Postma dat mensen, zowel bewoners als toeristen, hun auto op het veldje tussen de Nieuw- straat en 't Bagijntje parkeren. Toe gegeven: ze doet het zelf ook. ,,Heel soms, als je de auto even kwijt moet. Al heb ik gelukkig zelf een oprit. Maar de meeste bewo ners hebben dat niet. Het is vaak heel moeilijk om een plekj e voor j e auto te vinden." En niet alleen in het hoogsei zoen. „Bewoners van Brouwersha ven zijn over het algemeen goed bedeeld, dus hebben vaak wel twee, soms drie en soms zelfs vier auto's. En bij mooi weer komen ook de mensen die hier een tweede huis hebben. Dan staat Bewoners van Brouwershaven zijn over het algemeen goed bedeeld, dus hebben vaak wel twee auto's Brouwershaven van voor tot ach ter stampvol." Terwijl midden in het stadje, aan 't Bagijntje, moeite loos tien parkeerplaatsen gecre ëerd kunnen worden. Postma hoopt dat de gemeente dit wil doen. ,,Zeker met het oog op de vernieuwing van de Markt. Want daarna zijn er nóg minder parkeer plaatsen in Brouwershaven." Nieuwe visie De gemeente was niet bereikbaar voor commentaar. Namens de dorpsraad meldt voorzitter Hanno Canters dat 't Bagijntje vaker is ge noemd als mogelijke parkeer plaats. ,,Maar dat zag de gemeente toen niet zitten. We werken nu aan een nieuwe visie op de Oude Haven en de Markt. ,,En daarin hebben we 't Bagijntje wéér mee genomen. Wij vinden het nog steeds een goed idee." Afrikaans koor Kunstroute Ateliers open Zaterdag Zondag zaterdag 1 juni 2019 Plan oude meelfabriek in de ijskast De oude meelfabriek aan de Hoogenboomlaan in Renesse blijft nog even staan zoals die is. Als eigenaar Henk Krijger er al vakantiehuisjes neerzet, dan doet hij dat zelf. En voorlopig staat de gemeente er niet om te springen. Wendy Wagenmakers Renesse -Henk Krijger, eigenaar Zolang de gemeente Schou- wen-Duiveland, behalve regel matig maaien, niets doet met het grasveld aan 't Bagijntje in het hart van Brouwershaven kan ze er beter een parkeer plaats van maken. Wendy Wagenmakers Brouwershaven -Diana Postma, bewoner BURGH-HAAMSTEDE Het Afrika-Engakoor brengt morgen een be zoek aan de Onze Lieve Vrouwe op Zee-kerk in Burgh-Haamstede. De Eucharistieviering wordt gehouden ten bate van de aids-weeskinderen van het Palabanakinder- dorp in Zambia. Het dorp werd in 2005 op gericht. De kinderen zijn inmiddels bezig met een opleiding om op eigen benen te kunnen staan. Het dorp wordt volledig omgevormd tot een mo dern werk- en leercen trum voor de weeskin deren en de mensen uit de omliggende omge ving. De dienst begint om 11.00 uur. ZIERIKZEE In Zierikzee vindt mor gen een kunstroute plaats. Belangstellenden zijn van 13.00 tot 17.00 uur welkom bij galerie Het Nieuwe Burger weeshuis, Poststraat 45, Charlotte Beunders, Korte Groendal 16, VAN81, Meelstraat 1, Saskia Eggink, Sint Ja- cobsstraat 1, Schilder club Tussen de Havens, Sint Domusstraat 51-53, Galerie BuB-Art, Sint Domusstraat 58 en bij- Aids-weeskinderen van het Palabanakinder- dorp in Zambia. foto pola van der donckstichting galerie YEWEL, Haven park 29. MIDDELBURG Een dertigtal ateliers en galeries in Middelburg openen morgen hun deuren voor het publiek. De openingsuren zijn van 13.00 tot 17.00 uur. Zie ook kunstroutemiddelburg.nl. BRUINISSE Centrum, 10.00-22.00 uur: Ker mis; Sportpark Vol harding, vanaf 9.00 uur: Grastoernooi Grastoernokke; BURGH-HAAMSTEDE Natuurinformatie- en trampolinecentrum, 11.00-18.00 uur: Op zoek naar viervoeters met de skelter; ELLEMEET Dorps huis, 9.00-14.00 uur: Rommelmarkt; KERKWERVE Re creatieterrein Van Langeraad, 9.00 14.00 uur: Kofferbak- verkoop; RENESSEDAG Cen trum, 10.00-17.00 uur: Renessedag; SCHARENDIJKE Finca Vrij, 20.00 uur: Dansen en chillen op blote voeten; ZIERIKZEE Etalage Havenplein 10, dag en avond: O kijk, Zie- rik langs de Ee!, route met raamex- po's; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding door de oudste gevangenis van Zee land; Onder de Beuze, 9.30-16.00 uur: Rom melmarkt; ZONNEMAIRE Haven van Bommenede, 10.00-12.30 uur: Ex peditie Stampers plaat; BURGH-HAAMSTEDE Natuurinformatie- en trampolinecentrum, 11.00-18.00 uur: Op Safari; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart laagwater, 13.30 uur: Familie- rondvaart; RENESSE Centrum, 14.00-18.00 uur: Op treden Flageolettes. Het lege grasveld aan 't Bagijntje loopt door tot aan de Nieuwstraat, waar wel een aantal parkeer plaatsen aan de grasrand zijn. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137