Vrienden zouden interesse mogen tonen in eikaars kinderen, toch? Mijn buurman negeert me opeens en daar kan ik niet goed tegen... JOOST MAG 'T WETEN Zo was er haar oom, een fervent aanhanger van GVAV. Toen die club een halve eeuw geleden over ging in FC Groningen was het, vraag niet waarom, met de liefde gedaan. Oom heeft sedertdien geen voet meer in het Oosterpark Stadion gezet. Ander voorbeeld: mijn schoonvader werd ooit bij zijn kapper begroet met 'Goedemorgen, hoe is het Albert?' Die jovialiteit ging veel te ver. Het was met een de laatste keer dat hij zich er heeft laten knippen. Nooit uitleg gegeven. Er waren grenzen overschre den en dan is het voor altijd 'over en uit'. Zo zijn die mensen. Dit alles in schrille tegenstelling tot Brabanders, en een van hen ben ik, een volkje dat volgens mijn vrouw en haar familie met alle winden meewaait. Dit alleen omdat we wat meer vergevingsgezind zijn. Het heeft geen enkele zin uw buurman op andere gedachten te brengen. Hij zal u beleefd blijven groe ten, maar daarmee houdt het op. Het waarom neemt hij mee in zijn graf. Leg u daar bij neer. En vertel me bij gelegenheid eens hoe hij heet. Misschien is het aangetrouwde familie van me. Nog niet zo lang geleden werd ik veroor deeld voor een misdrijf, waarvan ik op de details nu niet wil ingaan. D e rechter stelde mij voor de keuze: een half jaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf of drie jaar lang de verjaardagsfeestjes bezoeken van al mijn vrien den plus de verjaardagen van al hun kinderen. Ik koos natuurlijk de gevangenis. Mijn advocaat is in hoger beroep gegaan, dus even afwachten hoe dit afloopt. Nu begrijp ik wel dat u mij niet vraagt naar mijn rechtbankavonturen. U hebt het over vriendschap en interesse die getoond moet worden. Daar is niets op tegen natuurlijk, al is de prijs die u laat betalen wel erg hoog. Te hoog naar mijn mening. Ik wil niet zwart op wit hebben dat ik mensen naar verjaardagen stuur. Want dan zeggen hun partners mis schien: 'Jantje wordt vijfjaar. En jij moet mee naar het feestje, lees de krant er maar op na.' Mevrouw, ik ben bereid mensen naar het vuurpeloton te sturen, naar de galg of naar de guillotine. Maar naar een verjaardagspartijtje: nooit! Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ik merk steeds vaker dat goede vriendinnen niet meer op de verjaardagen van elkaars kinderen komen. Zelf vind ik dat je bij sommige gewoon hoort te zijn. Uit vriendschap en interesse. Of zie ik dat verkeerd? Na jaren van alles met mijn buurman te hebben ondernomen (fietsen, wandelen) wil hij niet meer met mij (man, vijftiger) praten. Hij zegt dat ik heb gelogen over werkzaamheden aan ons appartementencomplex. Ik heb geen idee wat hij bedoelt. Drie mails liet hij onbeantwoord. Hij groet nog wel, maar ik kan niet tegen deze plot selinge breuk. Kan ik nog iets doen? Wat ken ik uw buurman goed. Ik ben met een Groningse getrouwd, afkomstig uit een familie die stijfhoofdigheid als een deugd beschouwt. Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 1 JUNI 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131