rolles een paradijs. Achter een strook van parasoldennen ligt Plage de Notre-Dame met een spierwit strand aan een azuur blauwe baai vol ondiep water. Dit is zo'n strand waar je de hele middag zou kunnen luieren in de zon. Begin alleen niet te laat aan de terugreis om de laatste boot te halen. Nog mooier is het om een nacht te blijven slapen in een van de kleine, charmante hotelletjes van het dorp. Zodra de zon ondergaat en de de dagjesmensen zijn ver dwenen, krijgt Porquerolles zijn natuurlijke ritme terug en verandert het stoffige Place d'Armes in Le Village in één grote boulo- dromeEr wordt pétanque gespeeld in de avondzon, terwijl ijsklontjes tinkelen in glazen rosé en pernod. porquerolles.com lle de Bendor pastis en kunst heerlijke eigen plek aan de Cote d'Azur om het leven te vieren met familie, vrienden en bekenden. Hij liet er een huis bouwen, een gastenverblijf, nog eentje en nog eentje. Het idee van 'privé' hield niet lang stand. Monsieur Ricard had een nogal onrustige geest. De man uit Marseille bedacht niet alleen de pastis, maar was ook verzetsheld, burgemeester, projectontwikkelaar, kunst liefhebber, sportbaas, visionair en natuur beschermer. Ook voor het ïle de Bendor bedacht hij al snel weer iets nieuws: het moest een eiland voor kunst en cultuur worden, toegankelijk voor iedereen. Hoewel het eiland in de baai van Bandol ondertussen een luxe hotel heeft en com fortabele appartementen, staat het nog altijd in het teken van creativiteit. Wat ook niet veranderde: op Bendor wordt een jaarlijks symposium over schilderkunst gehouden en zijn er wisselende exposities. Een rondgang over het kleine eiland - ongeveer 200 bij 500 meter - voert langs onder meer een museum over wijn en gedistilleerde dranken en een museum met reclames van Ricard, met het bekende gele logo. De merchandise was revolutio nair voor zijn tijd. De aardewerken schenkbeker behoort inmiddels tot het Franse erfgoed. lesilespaulricard.com Uit Thuis Erehaag Palmbomen voor de abdij kerk van Lérins. Paradijs Genieten op Plage de Notre-Dame. Toen Paul Ricard, uitvinder van de pas tis, het eiland in 1950 kocht, was het de bedoeling dat het privé zou blijven. Een De reis De Cote d'Azur is met het vliegtuig te bereiken via de lucht havens van Marseille, Toulon en Nice. Een aantal maat schappijen biedt vluchten aan vanuit Nederland. Het loont om vertrekdata en tijden met elkaar te vergelijken. De TGV gaat onder meer naar Marseille, Anti bes en Nice. Overnachten Slapen kan op Saint- Honorat bij de monni ken. Eenvoudig en enkel voor gasten die in retraite willen. Op de andere eilanden zijn meer mogelijk heden, van eenvoudig tot luxueus. Onze favorieten: l'Auberge des Glycines op Por querolles, Le Manoir op Port-Cros en Hotel Delos op Ben- dor. Beste reistijd Op de eilanden is het ook tijdens het hoog seizoen minder druk dan aan de kust op het vasteland. Maar voor- en naseizoen zijn het mooist. Dan is het nog een stukje rustiger, wat goed is voor het optimale eilandgevoel. Informatie visitvar.fr cotedazur- tourisme.com france.fr ZATERDAG 1 JUNI 2019 41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 129