q"n^tJ 'Ik weet nu hoe een relatie hoort te zijn' BV DE LIEFDE fe«nAte/wimj) In ij is far Vtrla ten door vrouwtn dit achter zi;h «/J Wat de huwelijken van Jan (77) betreft, is drie keer scheepsrecht. In Oliviana (66) vindt hij eindelijk een vrouw van wie hij zijn testament niet hoeft te veranderen. „Mijn grote frustratie is dat ik nooit een 25-jarig huwelijk heb kunnen vieren. TWee keer ben ik getrouwd geweest en twee keer kwam het vlak voor de zilveren bruiloft tot een breuk. De relatie met mijn eerste vrouw was al in een veel vroeger stadium verhard. Toen ik eens met een blindedarmontsteking in het ziekenhuis lag, kwam ze doodleuk aan mijn bed vertellen dat ze bij een ander had geslapen. Dat heeft veel schade bij mij aan gericht. Toch zijn we bij elkaar gebleven, vooral vanwege de kinderen. Maar na 23 jaar en 6 maanden was het zo ver: ze gaf te ken nen dat ze introk bij haar nieuwe vriend. Mijn tweede echtgenote is een ander, maar toch vergelijkbaar verhaal. We woon den in Italië, met haar en mijn kinderen. Dat gaf vaak aanleiding tot onenigheid. Want al kwam niemand iets tekort, mijn vrouw was bang dat ik haar dochter achter stelde bij de mijne. Dit deed de relatie beslist geen goed. Regelmatig kwam mijn nicht bij ons logeren. Zij stond bekend als een dame die, tja, hoe heet dat, haar lesbische neigingen niet kon onderdrukken. Mijn echtgenote en zij konden het erg goed samen vinden. Zo goed, dat ze me op een dag onder een boom in de tuin een verzoek deden: of ik met z'n drieën wilde samenwonen. Natuurlijk was ik daar niet van gediend. Sterker nog, ik voelde me behoorlijk in mijn kruis gegre pen. We zijn gescheiden, na een huwelijk van 24 jaar en 3 maanden. Ik had opnieuw gefaald. Als eigenaar van een goedlopend bedrijf in verpakkingsmaterialen gaf ik mijn beide exen vele tonnen mee. Zelfbleef ik alleen in Italië achter, waar ik na al die jaren nog altijd een vreemdeling was. Ik kende wel mensen, maar echte vriendschappen heb je als buitenlander niet snel. Naar Nederland terug wilde ik niet; mijn familie was inmid dels sterk uitgedund en ook daar zou ik een eenling zijn. Ik kreeg bureaucratische problemen toen ik de auto op mijn naam wilde zetten. Via- via ontmoette ik Oliviana, een handig vrouwtje van 1.58 meter dat mij wel kon helpen. Er ontstond al snel een emotionele band tussen ons en nu zijn we al bijna tien jaar getrouwd. Eindelijk heb ik ontdekt hoe een relatie hoort te zijn. Ik heb nu een part ner die niet alleen aan mijn financiën denkt, die niet wil dat ik mijn testament verander, maar met wie ik plezier heb en bij wie ik me happy voel. Ze zeurt nooit dat ik mijn pillen moet innemen of moet stoppen met roken, maar accepteert me en zorgt voor me. Alleen al wat ze allemaal kan in de keuken! Haar familie heeft me in het hart gesloten, dus ik maak nu weer ergens deel van uit. En ik zorg ook voor Oliviana, in ons Italiaanse paradijsje. Ik werk nog een beetje als hobby, maar verder heb ik alle tijd en aandacht. En dat is belangrijk in een relatie, ik moet het eerlijk toegeven. Het zal een van de redenen zijn waarom mijn vorige huwelijken stukliepen: ik werkte te hard, had vooral oog voor mijn carrière en te weinig voor mijn partners. Als Oliviana en ik samen wél de 25 jaar willen halen, zal ik 95 jaar moeten worden. Die intentie hebben we in een contract laten vastleggen. De kans dat het lukt is niet groot, ik weet het, maar de wil en de liefde zijn er.'' De echte namen van Jan en Oliviana zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI ZATERDAG 1 JUNI 2019 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 119