'Ik heb drie opvolgers in het vizier, maar die moeten ook willen, hè? Het is niet niks' vrouw gaat geregeld met me mee als ik op pad ga. Hebben we toch wat tijd samen.'' ,,Till en ik hebben elkaar ontmoet tijdens een popconcert. Ik weet niet meer welk, maar wel dat ik met mijn broer op het po dium stond en haar zag binnenkomen. Ze was met Wim Wennekes, een jongen die later een goede vriend is geworden. Hij was ook een van de oprichters van Pinkpop. Till was, om het zo maar te zeggen, een lekker ding. 'Die moet ik hebben', zei ik tegen mijn broer. Dat is gelukt, al wilde ze eerst niks van me weten. Ze wist geloof ik niet wat ze met me aan moest. En ik had de ver keerde brommer, een Batavus Whippet, terwijl iedereen op een Puch reed. Inmid dels zijn we vijftig jaar getrouwd. Dat is niet niks, hè? We passen geloof ik wel goed bij elkaar. Of we gelukkig zijn? Tja, dat heet dan zo te zijn. Maar dat zijn dingen waar ik nooit mee bezig ben. Misschien moet ik het haar straks eens vragen: 'Zeg ik heb met de krant gesproken over geluk. Zijn wij eigen lijk gelukkig?''' ,,Dan zegt ze waarschijnlijk: praat niet zo dom! Kom aan tafel, het eten wordt koud." ,,Dat weet ik niet. Mijn vrouw heeft de kin deren opgevoed. Ik was altijd op pad. Zo was het gewoon, daar moet je niet senti menteel over doen. Tegenwoordig moet alles maar geduid worden, dat zie je op tele visie ook voortdurend. En maar graven en zoeken. Daar ben ik niet van. Dingen ge beuren gewoon zoals ze gebeuren. Daar moet je geen grote drama's van maken. De kinderen weten niet beter. We vierden ook gewoon met het gezin vakantie, dus we hebben best leuke dingen samen gedaan. Ik heb een goede band met mijn kinderen en andere familieleden." ,,Wat mij betreft tot ik er dood bij neerval. En dat bedoel ik letterlijk. Veel mensen zouden het liefst in bed overlijden, met hun familie om zich heen. Ik niet. Ik hoop dat ik tijdens Pinkpop overlijd, op het podium. Zoals die Engelse komiek, Tommy Cooper, tijdens een tv-show. Dat lijkt me fantas tisch. En dan applaus van het publiek? Ja, haha, dat zou mooi zijn. Ik heb ook het idee dat het straks in één keer, poef, voorbij is. Ik houd me er niet erg mee bezig, maar ik ben de laatste jaren een paar keer dicht bij de dood geweest. Een zeldzaam virus was op mijn hartklep gesla gen en het had zomaar afgelopen kunnen zijn. Als je wordt geconfronteerd met je ei gen sterfelijkheid, ga je daar toch over prak kiseren. Ik kan er nu nuchter over praten, maar op die momenten had ik het er best moeilijk mee. Ik ben op een leeftijd geko men dat al heel wat vrienden zijn wegge vallen met wie ik veel lol heb gehad. Daar word ik weleens zwaarmoedig van. Bang voor de dood ben ik niet. Ik heb met een aantal mensen afgesproken dat we el kaar in het hiernamaals treffen. Daar geloof ik helemaal niet in, het is een dom verhaal, maar de gedachte vind ik mooi. Daar houd ik me dan maar aan vast.'' ,,Dat ik geen zeggenschap meer zou hebben klopt niet: ik was de baas van Pinkpop, ik bén de baas en ik bHjf de baas. Wel doet concertpromotor Mojo sinds 1986 de pro grammering. 1985 was een slecht Pinkpop jaar; we hadden geen echt grote acts en het publiek liet het afweten. Op aandringen van Leon Ramakers van Mojo is Pinkpop, na een tussenjaar in Baarlo, verhuisd van Geleen naar Landgraaf. Daar was een groter terrein beschikbaar, een failliete paarden renbaan die wij hebben gekocht.'' ,,Ja, we hebben kennelijk iets met dat getal 5 in een jaartal. Het had vooral te maken met het feit dat Pinksteren dat jaar vroeg viel, waardoor er nog weinig grote acts aan het toeren waren. Ramakers wilde toen dat Pinkpop niet meer per se met Pinksteren zou plaatsvinden als dat vroeg in het jaar valt, maar in juni. Dat vond ik niks, maar ik heb me laten overtuigen en het heeft goed uitgepakt. Pinkpop is alleen maar gegroeid.'' ,,Pinkpop blijft gewoon bestaan, want ik heb al lang maatregelen genomen. In 1985 heb ik mondelinge afspraken gemaakt met Ramakers, gewoon op onze blauwe ogen. Na mijn eerste operatie vanwege een aneu- rysma in 2013 hebben we die afspraken con tractueel vastgelegd. Pinkpop stopt dus niet als Mr. Pinkpop omvalt.'' ,,Daar kijk ik voortdurend naar: wie zou mij kunnen vervangen? Ik heb drie mensen uit de organisatie in het vizier, mensen met dezelfde instelling als ik. Maar ze moeten ook willen, hè? Het is niet niks en vraagt veel. De verantwoordelijkheid is groot. Dat kan behoorlijk beangstigend zijn.'' ,,Niet anders dan alle andere edities. Tijdens die drie dagen slaap ik niet, ik ben voort durend in de weer en ga alleen af en toe naar huis om te douchen. Maar ik moet wel zeggen dat ik, nu ik deze leeftijd heb be reikt, soms met verbijstering terugkijk: hoe is het mogelijk dat dit al vijftig jaar door gaat? Mijn mooiste momenten beleef ik vaak op de tweede dag, als de zon opkomt en het festivalterrein nog leeg is. Straks stroomt het publiek weer toe, allemaal blije mensen die genieten van weer zo'n mooie dag. Dat is zoiets prachtigs, onvoorstelbaar gewoon. Daar word ik zelf ook heel blij van. Ik zal het nooit van de daken schreeuwen, maar dan ben ik van binnen stiekem super- trots en denk bij mezelf: dat heb ik toch maar weer mooi voor elkaar gekregen.'' Hoe heeft u haar leren kennen? Misschien moet u dat eens doen. Was u een goede vader? U bent inmiddels 74 en verkeert niet meer in de beste gezondheid. Hoe lang houdt u dit leven nog vol? U heeft sinds 1985 niet meer de volle dige zeggenschap over Pinkpop. Stoort u dat? 2005 was ook een slecht jaar, met maar 20.000 bezoekers. Hoe moet dat met Pinkpop als u er straks niet meer bent? Heeft u zelf al een opvolger op het oog? Hoe beleeft u de vijftigste editie? 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 100