7 ■■Was bolderman.nl Voor fantastische reizen! 8 NIEUWS STUDEREN BEDRIJFSFONDSEN Sinds de basisbeurs is afgeschaft, springen bedrijven weer financieel bij om de studerende kinderen van hun personeel te helpen. Oude tijden herleven. Als het Noord-Hol landse familiebedrijf Van 't Hek Groep 'iets voor de kinderen' deed - al was het maar een Sinterklaasfeest - reageerde het personeel vaak dolblij. ,,Dus toen onze directeur hoorde over het studiefonds, werd hij met een enthousiast'', zegt hoofd perso neelszaken Patricia Koning. Van 't Hek, gespecialiseerd in fun deringstechnieken in Middenbeem- ster, is de afgelopen jaren gegroeid naar 350 werknemers. Negentig kin deren van werknemers maken sinds dit studiejaar gebruik van het nieuwe studiefonds. Alle kinderen tussen de 12 en 17 jaar krijgen met 250 euro een tegemoetkoming voor bijvoorbeeld een schoolexcursie of lesmaterialen. Kinderen van personeelsleden tus sen de 18 en 27 jaar krijgen een hoger bedrag (tot 1500 euro per jaar) als er les- of collegegeld betaald moet wor den. Studiefondsen kwamen vroeger vaker voor bij bedrijven. Zo hielp Philips medewerkers financieel bij de studie van hun kinderen (zie kader). ,,Het was echt iets van voor de basis beurs", zegt voorzitter Carline van Breugel van de Landelijke Studen tenvakbond (LSVb). Toen de basis beurs in 1986 voor alle studenten werd ingevoerd, raakten de studie fondsen langzaam uit de gratie. Nu de basisbeurs geen gift meer is, maar moet worden geleend, is het fonds weer in opkomst. Van Breugel hoort dat meer bedrijven bezig zijn met de invoering ervan. Ruchtbaarheid De Tweede Kamer zou dat toejui chen. Eind vorig jaar werd een motie van CDA en Christenunie aangeno men om meer ruchtbaarheid aan de fiscale voordelen van zo'n fonds te geven. ,,Dit is een heel gunstige ma nier voor bedrijven om iets te doen voor hun werknemer. Zeker nu de basisbeurs weg is. Als je als ouder van één, twee of misschien wel drie stu derende kinderen krom ligt vanwege het leenstelsel, is het mooi als je werkgever kan bijspringen.'' Bij Van 't Hek heeft de invoering Supermooi dat bedrijven inzien dat dit nodig is om te kunnen studeren van het leenstelsel heeft 'zeker mee gespeeld', stelt Koning. ,,Niet ieder een is bij machte om een studie bij elkaar te sparen. En een hoge schuld ziet ook niet iedereen zitten.'' Alle kinderen van medewerkers die een vast contract hebben, maken bij Van 't Hek aanspraak op het ex traatje. Daarvoor moeten ze wel een bewijs indienen van inschrijving op het voorgezet onderwijs, mbo, hbo of universiteit. De reacties zijn positief, merkt Ko ning. „Iedereen is heel blij.'' Zelf maakt haar dochter, die een mbo-op- leiding volgt aan het Mediacollege in Amsterdam, ook gebruik van het fonds. ,,Er is voor haar nu geen nood zaak om te lenen.'' Volgens LSVb-voorzitter Van Breugel is studeren niet meer van- zelfsprekend. ,,Supermooi dat bedrij ven dat inzien. Maar het is eigenlijk jammer dat studenten alleen zo'n te gemoetkoming krijgen als hun vader of moeder bij een bedrijf werkt dat een studiefonds heeft. Vroeger gaf de basisbeurs die basisvoorziening.'' Bouwconcern TBI steunt kinderen van werknemers ook al jaren. Dat heeft volgens Michiel Tromm, voor zitter van de stichting die het fonds beheert, niets te maken met het leen stelsel. ,,TBI is er mee begonnen in 1992 bij het 10-jarig bestaan van ons bedrijf.'' Elk jaar wordt op basis van het bedrijfsresultaat bepaald hoeveel geld er in het studiefonds wordt ge stoken. Ook in economisch moeilijke tijden bleef het fonds gevuld, al kre gen de kinderen toen wel een lagere toelage. IS MAG SLIM ZIJN? wiEmJ* m Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Venetië en omgeving 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Westkust Ierland, Wild Atlantic Way 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 5 dagen Londen en Kent vrijdag 31 mei 2019 GO Baas doet een duit in het Hanneke Keultjes Den Haag -Carline van Breugel, studentenvakbond SMULDE NSTEISEL: ■(2m, O» SCHULD 'BUHNOUT-KIACHTEIÏ -BfftllMGINGEN ruws khP Vertrekdata: 15,22 juni 14,21,28 sept. Vertrekdata: 24 juni 15 juli 5,26 aug 116,50 sept/14,21 okt Vertrekdata: 1,15 juli/ 12,26 aug/9,25sept Vertrekdata: 1 juli/26 aug 9,25 sept/7,21 okt Vertrekdata: 24 juni/22 juli 19 aug /16 sept/14 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 17 juni 8,29 juli/ 19 aug/9,50 sept/21 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8