Google Maps toont voortaan ook de snelheidslimiet en flitscamera's Bij Essent blijven energietarieven gelijk 7 Wesley Sneijder geridderd De handelsoorlog tussen de VS en China speelt ook mee. Tege lijk zijn er tariefopdrijvende fac toren. ,,Zo zijn de prijzen voor CO2-emissierechten afgelopen maanden sterk gestegen'', legt woordvoerder Jorrit de Jong uit. ,,Een andere factor is de oplo pende spanningen tussen Ame rika en Iran, die de olieprijzen en ook de algemene energieprijzen opdrijven.'' Bij elkaar resulteert dit bij Es- sent per 1 juli in gelijkblijvende tarieven. De energiereus tekent aan dat het afgelopen januari de tarieven minder sterk verhoogde dan Vattenfall (Nuon) en Eneco. Ben Woldring, directeur/op richter van energievergelijker Gaslicht.com is niet verbaasd over de neerwaartse tendens. ,,We zien het aan de scherp ge prijsde vaste contracten van energiebedrijven. Die dalen al enige tijd: een jaarcontract valt nu inclusief welkomstpremies wel 390 euro goedkoper uit dan Jaarcontract valt inclusief welkoms premie 390 euro goedkoper uit energie op basis van de normale, niet vaste tarieven. Dat is door gaans een goede graadmeter dat energiebedrijven hun tarieven zullen verlagen.'' Hij noemt het bijzonder dat Eneco's tarieven fors dalen en die van Essent niet. ,,De onderlinge prijsverschillen nemen daardoor behoorlijk toe.'' Volgens Woldring moeten ge zinnen nu niet meteen hun voorschot verlagen. ,,Het ener gieverbruik ligt in het eerste half jaar altijd het hoogst. Ook zijn de energiebelastingen dit jaar fors hoger dan vorig jaar.'' Eneco voegt daaraan toe dat het weer in de rest van het jaar altijd kan tegenvallen. Het ener giebedrijf zegt zijn klanten ko mende weken te informeren over de nieuwe tarieven. Ze gel den uiteraard niet voor mensen met een vasteprijscontract. De derde energiereus, Vatten fall, wil desgevraagd niet voor uitlopen op de nieuwe tarieven. ,,Wij willen onze klanten eerst informeren.'' Man gepakt voor moord uit '01 Eerste vrouw als kanselier Lichtste baby mag naar huis Ik zal de Servische premier niet toestaan om Kosovo binnen te komen Gezaghebber met verlof om onderzoek De hoogste bestuurder van Bonaire, gezaghebber Edison Rijna, heeft verlof opgeno men. Hij doet dat omdat hij volgende maand ondervraagd wordt door de Rijksrecherche in het kader van een onder zoek naar onregelmatigheden bij een overheidsdienst van het eiland waarbij onterecht stukken grond zijn toegewe zen. Twee ambtenaren zijn hiervoor veroordeeld. Een van hen heeft aangifte tegen de gezaghebber gedaan. Wesley Sneijder is geridderd. Hij mag zich nu Ridder in de Orde van Oranje-Nassau noe men. De voormalige aanvoer der van het Nederlands elftal werd gisteren verrast bij de Utrechtse amateurvoetbalclub DHSC op Sportpark Thor- beckelaan. De van oorsprong Utrechtse voetballer kreeg de koninklijke onderscheiding uit handen van de Utrechtse bur gemeester Jan van Zanen. Het sportpark is nu ook vernoemd naar Sneijder. De nieuwe naam: Sportpark Wesley Sneij- der. Van Zanen noemde Sneij- der 'met zijn motivatie, inzet en vechtlust een voorbeeld voor velen. Op het veld, maar zeker ook daarbuiten'. ,,Wesley is als rasechte Utrechter en on vervalste Ondieper altijd be reid anderen te helpen. Zijn verdiensten voor de sport, sa menleving en de stad zijn goud waard.'' Sneijder (34) zelf noemt het lintje 'een mooie verrassing'. ,,Ik ben megatrots.'' Snelheidsinformatie en de locatie van flitspalen in veertig landen staan nu allemaal in Googles navi- gatieapp. Google maakte officieel geen melding van de nieuwe func tionaliteit. De afgelopen maanden merkten gebruikers dat ze de aan vullingen op Google Maps konden zien. Woordvoerder Rachid Finge van Google bevestigde dat het niet om een test ging, maar om een vol ledige implementatie. De uitrol werd twee weken geleden gestart en gebruikers kregen in fases toe gang, meldde Tweakers vorige week. Inmiddels zouden de nieuwe opties, waarbij Google of ficiële informatie combineert met de input van weggebruikers, com pleet zijn doorgevoerd op zowel iOS als Android. De meldingen over de plaats van snelheidscamera's zijn afkomstig van Waze-gebruikers. Deze op crowdsourcing gebaseerde naviga tiedienst werd in 2013 door Google overgenomen. Ook oponthoud door bijvoor beeld verkeersongelukken kan worden doorgegeven en in Google Maps worden getoond. Techsite Techcrunch weet dat alleen An- droidgebruikers melding kunnen maken van flitskasten en mobiele snelheidscameras. Informatie wordt zowel op iPhones als An- droid-toestellen live geüpdatet. De snelheidslimiet wordt onderin het scherm weergegeven. vrijdag 31 mei 2019 GO 'Ruzie rond Iran drijft prijs juist op' De zachte winter zou een van de oorzaken kunnen zijn van de daling van energietarieven die Eneco aankondigt. Es- sent, dat net als Eneco ruim twee miljoen klanten heeft, verlaagt de prijzen nog niet. David Bremmer Rotterdam -Ben Woldring, Gaslicht.com ALKMAAR De politie heeft een 46-jarige man uit Estland aangehou den op verdenking van betrokkenheid bij een moord in 2001, op de kickbok ser Coen de Nijs. Hij heeft zelf zijn be trokkenheid gemeld. De toen 38-jarige De Nijs werd op 22 juni, nu bijna achttien jaar geleden, op straat in Alkmaar doodgeschoten. Hij overleed ter plekke. De politie zegt er verder niets over. WENEN Birgitte Bierlein (69) wordt de eerste vrouwelijke kanse lier van Oostenrijk. Ze volgt de afgetre den Sebastian Kurz op en zal de rege ring leiden tot de verkiezingen in sep tember. SAN DIEGO Een baby die in de cember met 23 weken en 3 dagen werd geboren in de Amerikaanse stad San Diego, heeft het ziekenhuis vijf maan den later in goede gezondheid verlaten. Het meisje had een geboortegewicht van 245 gram, onge veer het gewicht van een pakje boter. Nu weegt het meisje 2,3 kilo. Het kindje werd destijds ge haald via een keizer snede. Behgjet Pacolli, minister van Buitenlandse Zaken van Kosovo, reageert op uitlatingen van de Servische premier. BONAIRE UTRECHT Google Maps stuurt je voortaan niet alleen de juiste kant op, maar laat ook zien hoe hard je ter plaatse mag rijden. Mocht je het gaspedaal toch te diep in trappen, dan kun je ook zien waar Vadertje Staat je op de foto zet. David van der Heeden Amsterdam Burgemeester Jan van Zanen van Utrecht heeft Wesley Sneijder geridderd. Dat gebeurde bij Sportpark Wesley Sneij- der. foto ruud voest De zachte winter is gunstig voor de energietarieven. foto casper van aggelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7