Breuk in de partij Lijst Babijn Sluis compleet Stadsraad Oostburg: Geen vrijwilligers, geen Koningsdag 7 GRAAUWROCK EERSTE KEER OOK 'FOR SPECIALS' Cadeau wijk Lievenspolder nu al vernield GraauwRock heeft de reputatie van regionaal topfestival weer waargemaakt, dankzij de hoofdacts op Hemelvaartsdag én de eerste editie van GraauwRock for Specials woensdag. Graauw Steeds verder van het sportpark van VV Graauw moesten gis teravond de auto's worden geparkeerd. Een verkeersbegeleider in de Zandbergestraat had het er druk mee. Aan de Antwerpse poprock band Furism was de eer Graauw- Rock te openen. Ook woensdag avond had de band al gespeeld en de Road to GraauwRock gewon nen. ,,Dat kun je toch mooi op je website zetten", merkte Ronald Maerman, bestuurslid van Graa uwRock, op. ,,Want bij ons hebben toch altijd grote namen gestaan." HunterStreet, een postpunk band ook uit Vlaanderen, nam het stokje van Furism over en zag het hoofdveld van VV Graauw lang zaam maar zeker voller worden. De organisatie van GraauwRock vreesde nog dat Vestrock in Hulst roet in het eten zou gooien. ,,Ach, concurrentie", stelde een vaste fan van GraauwRock uit Vogelwaarde, ,,Vestrock begint toch pas vrijdag." Vorig jaar trok GraauwRock, met Bl0f als hoofdact, ruim drie duizend bezoekers. Maerman re kende gisteravond vroeg op vijf tienhonderd a tweeduizend. Niet slecht, toch? ,,Aan ons als vrijwilli gers zal het in elk geval niet liggen. Wij doen elk jaar ons best." En dat al twintig jaar. Graauw- Rock boekte ter gelegenheid van dat jubileum weer een Zeeuwse topband, Racoon. Altijd leuk om naar te luisteren en te kijken. Maar de sensatie van het muziekfestival was een ware primeur: een speci ale GraauwRock voor mensen met een beperking. Op woensdagmid dag speelde zich dat af en dat, stak vrijwilliger Maerman de loftrom pet, 'was een doorslaand succes'. Achthonderd bezoekers waren daar. Zij kregen optredens voorge schoteld van landelijk bekende ar tiesten als VOF De Kunst, Wolter Kroes en de Snollebollekes. Ze sta- Door de handen ineen te slaan met GraauwRock, rolde dit festival for Specials uit de bus len de show. Zo wilde Wolter Kroes per se eerst het veld op om met fans op de foto te gaan. VOF De Kunst riep liefhebbers het po- dium op. Ook regionale artiesten als rapper Bustaflex, zangeres Be linda en Tijl Damen maakten waarschijnlijk zelden zo'n en thousiast publiek mee. Polonaises lopen, meezingen en dansen - niks was te dol. Vervolg Voor Jos de Block van Stichting GraauwRock was het duidelijk. ,,Dit moet zonder meer een ver volg krijgen." Ook directeur-be stuurder Jeroen Leenknecht van Stichting 't Huus was razend en thousiast. ,,Met onze doelgroep bezochten we jaarlijks een funfes- tival in Limburg. Door de handen ineen te slaan met GraauwRock, rolde dit festival for Specials uit de bus." De sfeer gisteravond was anders. HunterStreet slaagde er vanaf het hoofdpodium nauwelijks in het publiek te raken. Even later in de grote tent kwam de boel toch flink los, met de indierockband Hand some Poets in de hoofdrol. ,,Kun- nen jullie nog een beetje sprin gen?", probeerde zanger Tim van Esch zo veel mogelijk mensen in beweging te krijgen. En zowaar het lukte, met onder meer Wulf en Racoon in het vooruitzicht. TERNEUZEN Een cadeau dat woningcorporatie Clavis, aanne mingsbedrijf Van der Poel en de gemeente Terneuzen nog geen twee weken geleden aan de be woners van de vernieuwde wijk Lievenspolder gaven, is vernield door vandalen. De gemeente Terneuzen meldt dit op haar fa- cebookpagina en laat blijken er woedend over te zijn. Het cadeau is een betonnen bank met daarin een groot zon nepaneel, dat energie geeft om via USB-aansluitingen een mo biele telefoon of laptop op te la den. Het geharde glas van het zonnepaneel is kapotgemaakt, ook is het zonnepaneel bekrast. OOSTBURG Oostburg viert in 2020 geen Koningsdag als niemand het stokje overneemt. Dat stelt de stadsraad van Oostburg, die een oproep doet voor nieuwe aanwas. Het Oranje Comité Oostburg ging enkele jaren terug ter ziele, vertelt secretaris Truus van den Boogaard van de stadsraad. Om te voorkomen dat Oostburg zonder Konings dag zou komen te zitten, te kende de stadsraad tijdelijk voor de organisatie. Dat kost te veel tijd. ,,En het is een taak die niet bij de stadsraad hoort." Er wordt daarom gezocht naar mensen die het feest in 2020 willen regelen. Dat mag ook als werkgroep onder de paraplu van de stadsraad. De raad wil kennis en ervaringen delen met de nieuwe groep. De oproep heeft na één dag al effect: het bericht dat de rom melmarkt, versierde fietsjes en andere activiteiten mogelijk verdwijnen, komt aan bij de inwoners van de Eenhoorn- stad. Enkele mensen hebben al interesse getoond. Oostburgers kunnen zich aanmelden via info@stadsraadoostburg.nl of reageren via de facebookpagina van stadsraad Oostburg. Raadsleden Lia Flikweert, Luciën van den Broecke en Sebastiaan Keijmel maakten woensdagavond bekend dat hun fractie voortaan Onafhankelijk West heet. De naam Lijst Babijn leidde tot verwarring. Voorman Babijn moest immers be- gin april na nog geen jaar opstap pen als wethouder, omdat hij niet zou functioneren. Babijn reageerde gisteren op de naamswijziging. Hij wist er niets van. De Lijst Babijn blijft bestaan, verzekert hij, al heeft die nu geen raadsleden meer. De partij zal in 2022, aldus Babijn, weer meedoen aan de raadsverkiezingen. Hij zou zelfs voor 2022 al als raadslid kun nen terugkeren, als één van de zit tende fractieleden tussentijds ver trekt. Flikweert toont begrip voor de positie van Babijn. ,,We wilden niet meer aan hem verbonden zijn. Dat hij Lijst Babijn wil voortzetten, is met alle respect aan hem." vrijdag 31 mei 2019 VL VOF De Kunst riep bezoekers woensdag het podium op tijdens de eerste Graauwrock for Specials, en ze genoten. foto boaz timmermans -Jeroen Leenknecht, Stichting 't Huus De breuk in de Sluise partij Lijst Babijn is compleet. De fractie in de Sluise gemeenteraad gaat verder als Onafhankelijk West. Naamgever en oud-wethouder Francis Babijn neemt daar af stand van en houdt zijn partij in de lucht. Harmen van der Werf Oostburg 'Kunnen jullie een Harmen van der Werf en Edy de Witte beetje springen?'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63