Tholen wil nogmaals praten met Bravis 7 Het was aanpoten, maar de feestzaal in de voormalige pastorie annex koorschool aan de Singelstraat in Goes is klaar. Het eerste trouwfeest heeft er al plaatsgevonden. ,,We zijn tot de ochtend van de bruiloft bezig geweest om de puntjes op de i te zetten'', zegt directeur Anita Maas van Slot Oostende. Goes De voormalige pastorie en koorschool is sinds vorig jaar in handen van het naastgelegen Slot Oostende. De gemeente kocht het pand in 2010 aan, toen al met het idee om het bij het nog te ontwikkelen Slot te betrekken. ,,Toch zijn we destijds niet inge gaan op het aanbod het gebouw over te nemen'', zegt Anita Maas. ,,We hadden onze handen op dat moment al vol genoeg. Toen de gemeente vorig jaar besloot het gebouw alsnog te koop te zetten, hebben we wél toegehapt. 'An ders koopt straks iemand anders het', dachten we.'' Nadat de huurders Pi-Spello en spiritueel centrum 't Westlicht met enige tegenzin waren ver trokken, begon de ingrijpende verbouwing van het rijksmonu ment. De feestzaal op de bene denverdieping is op een paar de tails na klaar. Kunstenaar Barre Verkerke had een grote rol in het uiterlijk. Zo tekende hij voor het subtiele uiterlijk van de muren en maakte hij van de toiletten een waar kunstwerkje. ,,De lampen aan het plafond heeft hij gemaakt van oude vloer planken uit de Torenzaal van het Slot", zegt Maas. Echte blikvan gers in de feestzaal zijn de door meubelstoffeerderij Brouwer ge maakte banken die tegen de Ik heb in het verleden regelmatig 'nee' moeten verkopen muur staan. Karakteristieke ele menten als glas-in-lood-ramen en open haarden zijn behouden gebleven. De granieten vloer is hersteld. Maas zegt nu veel meer moge lijkheden te hebben om feesten en vergaderingen te herbergen. In het naastgelegen Slot Oos tende kan ze hooguit honderd dertig mensen ontvangen, maar in de voormalige pastorie wel zo'n tweehonderd. ,,Ik heb in het verleden regelmatig 'nee' moeten verkopen'', zegt Maas. Blij is ze ook met de binnentuin achter het vernieuwde pand. ,,Die ademt een Franse sfeer en biedt een prachtig uitzicht op alleen maar monumenten'', zegt ze, doelend op het Slot, de voormalige pasto rie en de katholieke kerk. In de tuin is een terras ingericht dat op zonnige dagen bij het al be staande terras van het Slot kan worden getrokken. Hotelkamers Op de bovenverdieping van de voormalige pastorie komen acht hotelkamers, waaronder een grote (bruids)suite en een paar familiekamers. Daaraan wordt de laatste hand gelegd. Eind juni kunnen de eerste mensen er de nacht doorbrengen. In Slot Oos tende waren al vier hotelkamers, maar dat was soms te weinig. Maas: ,,Als mensen hier een brui loft vieren, willen ze daar vaak een aantal hotelkamers bij boe ken, bijvoorbeeld voor gasten die van ver weg komen.'' Slot Oostende bouwde recent ook al een distributiecentrum op bedrijventerrein De Poel. Vol gens Maas is het voorlopig even gedaan met de dadendrang. ,,La- ten we eerst maar eens zorgen dat dit goed gaat lopen. Maar we wil len natuurlijk altijd blijven ont wikkelen.'' Het Slot gaat over een tijdje nog wel twee logiesverblij- ven uitbaten boven een nieuwe patisserie aan de Grote Markt. Die patisserie is een initiatief van In de Bakkerij. Michiel Bouwman Tholen Dat doet ze naar aanleiding van cij fers waaruit blijkt dat een ambu lance er bijna drie kwartier over doet om vanuit Stavenisse naar de nieuwe locatie bij Roosendaal te komen. Dat zou nét binnen de wet telijke norm van 45 minuten zijn. Maar dat is toch te krap, vindt Tho- len. ,,We zullen nogmaals onze zor gen kenbaar maken", antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van Christenunie. Ze zal daarbijtwee onderwerpen extra benadrukken: de periodieke stroom aan toerisme, en calamitei ten op het water. ,,Dan is inzet van meerdere hulpdiensten noodzake lijk." Witte Kruis Daarnaast wil Tholen ook praten met het Witte Kruis. ,,Om de mo gelijkheden voor het verbeteren van de aanrijtijden te verkennen", aldus B en W van Tholen Bravis maakte half april bekend het nieuwe ziekenhuis bij Roosen daal te willen bouwen. Dat is een voorgenomen besluit. Pas na ge sprekken met belanghebbenden valt eind juni het definitieve be sluit. Bedrijventerrein Klaverveld groeit toch OUD-VOSSEMEER Met de ver koop van vier kavels op Klaverveld in Oud-Vossemeer zit het bedrij venterrein nu vol. Dat laat de Thoolse wethouder Frank Hommel (VVD, economische zaken) weten. De gemeente wilde het bedrij venterrein jaren geleden al uitbrei den maar werd toen teruggefloten door de Raad van State. Die oor deelde dat dat zou leiden tot een te grote toename van verkeer. Nu blijkt de gemeente nog vier lapjes grond te kunnen verkopen die bin nen het bestemmingsplan vallen. Drie bedrijven De kavels worden verkocht aan drie bedrijven die al op het terrein ge vestigd zijn. Het betreft de autobe drijven Bal en Peene en Boers riool techniek. vrijdag 31 mei 2019 Anita Maas van Slot Oostende in de feestzaal in de voormalige pastorie. foto marcelle davdse Monument biedt nu ruimte voor flink feest Rob Paardekam -Anita Maas, directeur In een uiterste poging om het Bravis-ziekenhuis bij Bergen op Zoom te houden, gaat de ge meente Tholen nog een keer in gesprek met de Raad van Be stuur van het ziekenhuis. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat WATERWET PROJECTPLAN BESTORTEN ONTGRONDINGSKUILEN OOSTERSCHELDEKERING De Minister van Infrastructuur en Waterstaat heeft het voornemen om het projectplan Bestorten ontgrondingskuilen Oosterscheldekering vast te stellen. Inhoud Projectplan Als gevolg van de sterke stroming in de stroomgeulen van de Oosterscheldekering ontstaan in de nabijheid van de bodembeschermingsmatten, onderdeel van de fundering van deze bij Rijkswaterstaat in beheer zijnde primaire waterkering, ontgrondingskuilen. Ten behoeve van de stabilisatie van deze op diverse plaatsen ontstane erosiekuilen zal Rijkswaterstaat bestortingen moeten uitvoeren. Op basis van ervaring wordt verwacht dat de komende 5 jaar circa 27 hectare bodem van de Oosterschelde moet worden gestabiliseerd in het plangebied rondom de Oosterscheldekering. Omdat het ontstaan van ontgrondingskuilen een dynamische ontwikkeling is, is niet exact te voorspellen waar deze bestortingen plaats gaan vinden. Daarom is een ruime strook rondom de Oosterscheldekering gehanteerd als plangebied. Terinzagelegging Het plan met bijbehorende stukken ligt van 3 juni 2019 vooreen periode van zes weken ter inzage bij: Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; Gemeente Veere, Traverse i te Domburg; Gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 35 te Wissenkerke; Gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van Sint Hilaire 2 te Zierikzee. Zienswijze(n) Belanghebbenden kunnen naar aanleiding van het plan zienswijzen naarvoren brengen gedurende de periode van terinzagelegging. Zienswijze(n) kunnen worden gericht aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Werkenpakket, Postbus 2232, 3500 GE Utrecht, ter attentie van de heer mr. M. de Bruijne. Middelburg, 28 mei 2019 DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, directeur Netwerkontwikkeling Rijkswaterstaat Zee en Delta mevrouw drs. E.B. Alwayn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60