Amerikaans koor in Kapelle heeft een Nederlands tintje IN DE REGIO 6 Raad van State stemt in MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Kamperland Het finale oordeel van de Raad van State komt niet als een grote verras sing. Eerder werden twee spoed- verzoeken om werkzaamheden op de voormalige akker aan de Ruiter- plaatweg te stoppen, afgewezen. Projectontwikkelaar René Faasse nam een risico door eind vorig jaar te beginnen met de inrichting van het natuurterrein. Een grote water partij werd gegraven duizenden jonge boompjes aangeplant. Nadat het verzoek om een bouw- stop door de hoogste rechter in Den Haag was afgewezen, kon ook de bouw van de zes appartementen en vijftien recreatiewoningen begin nen. Die gebouwen zijn nu al een eind gevorderd. Misbruik Een aantal inwoners van Kamper land heeft op allerlei manieren ge probeerd de bouw van het recrea tielandgoed tegen te houden. Ze vinden dat de gemeente Noord-Be veland misbruik maakt van de landgoederenregeling. Daar is de Raad van State het niet mee eens. De gemeente voldoet aan de regels van de provincie. Wel komen op Camperveer meer gebouwen te staan dan de gemeen telijke nota (maximaal drie) toe staat. Omdat Faasse het plan vóór de vaststelling van deze nota in diende en de gemeenteraad nader hand akkoord ging met het maken van een uitzondering, vindt de Raad van State dit geoorloofd. Vrij uitzicht De bezwaarmakers voorspellen dat ze last krijgen van het landgoed. Zo vinden ze dat het vrije uitzicht op de polder wordt weggenomen en vrezen ze hinder van auto's die met koplampen hun woningen verlich ten. De Raad van State is het eens met de gemeente, die stelt dat door de aanwezigheid van een groen strook geen sprake was van vrij uit zicht vanuit de (recreatie)wonin- gen van de bezwaarmakers. Vanwege de afstand van de ge bouwen tot bestaande huizen en de tussenliggende beplanting en wa terpartij, vinden de rechters de aan tasting van het uitzicht niet onaan vaardbaar. Openbaar Eén van de voorwaarden voor de aanleg van een landgoed is dat mi nimaal tachtig procent van de op pervlakte openbaar toegankelijk wordt voor het publiek. Ook mag maar een beperkt percentage van de grond worden bebouwd. Ondanks dat een groot deel van het landgoed nu uit water bestaat, vindt de Raad van State dat de ge meente Noord-Beveland er vol doende voor heeft gezorgd dat het terrein wordt onderhouden en toe gankelijk blijft. Naar aanleiding van de kritiek van één van de tegen standers, heeft het college van B en W in april vorig jaar extra afspraken gemaakt. Het universiteitskoor is een ruime week in Nederland wegens de viering van 400 jaar Synode van Dordrecht. De christelijke Dordt University in de staat Iowa, in 1955 gesticht door afstamme lingen van Nederlandse emigran ten, is vernoemd naar die synode. De vijftig leden van het koor verblijven twee nachten bij gast- gezinnen in de buurt, vertelt Sas- kia Deventer-Metz van de her vormde gemeente. ,,Voornamelijk in Kapelle, maar ook in Wemel- dinge, Kattendijke en zelfs in Drie wegen. Bij leden van de gemeente, In de kerk klonk een repertoire van traditionele hymnes en folk tot klassieke en Afrikaanse liederen maar ook bij mensen die het leuk vonden om hun huis open te stel len voor Amerikanen." Tijdens het concert in de her vormde kerk klonk een afwisse- lend repertoire: van traditioneel Amerikaanse hymnes en folk tot klassieke en Afrikaanse liederen. Na de pauze zong het koor zelfs het Nederlandse Klokje klinkt, vogel zingt. Nieuwe lichting Vier jaar geleden was het koor ook al eens in Kapelle, al was de sa menstelling toen anders. ,,Dit is een nieuwe lichting studenten", legt Deventer-Metz uit. ,,Er zitten ook alumni bij. Behalve in Kapelle zongen ze deze week ook in Berkel en Rodenrijs, Rotterdam, Ellecom, Katwijk en Dordrecht." Vóór het concert bracht de groep een bezoek aan Middelburg en Veere. Vandaag en morgen gaat het gezelschap nog naar Brugge en Amsterdam voor ze terugvliegt naar huis. En-Passant Boerenroute Ruilwinkel en rommelmarkt vrijdag 31 mei 2019 Bouw van Camperveer gaat door De bouw van landgoed Domein Camperveer in Kamperland mag doorgaan. De Raad van State heeft alle bezwaren tegen het plan, dat in oktober 2017 is vast gesteld door de gemeente Noord-Beveland, van tafel ge veegd. Met achternamen als Tie- mersma, Hoek, Smit en Van Vliet in een koor verwacht je niet zo snel dat het uit de Ver enigde Staten komt. Toch is dat het geval bij het Dordt Univer sity Choir uit Iowa. Dat gaf gis teravond een concert in Ka- pelle. Michiel Bouwman Kapelle GOES In Goes is de tentoon stelling En-Passant tot en met zaterdag 15 juni te bezichtigen. Er is werk van acht kunste naars te zien. De ten toonstelling is dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur gratis te bezoeken in de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. KAMPERLAND Vandaag wordt de Noord-Bevelandse Boe renroute voor fietsers en wandelaars gehou den. De route gaat langs diverse (landbouw) be drijven. Fietsers kunnen zich inschrijven vanaf 10.30 uur tot 13.00 uur bij VOF Dees Wisse Agro in Wissenkerke en bij Kogelhof, in Kamper land. De fietsroute is circa 25 kilometer lang. Wandelaars kunnen zich inschrijven vanaf 10.30 uur tot 13.00 uur bij Five Star Farm in Kamper land. De wandelroute is circa 11 kilometer lang. Volwassenen betalen 6 euro. Kinderen tot 10 jaar betalen 3 euro. Er is dit jaar geen route voor de ruiters en menners georganiseerd wegens een tekort aan vrijwilli gers binnen de stichting. De ruilwinkel in Goes houdt morgen een rom melmarkt. FOTO MARCELLE DAVIDSE GOES Ruilwinkel Goes houdt morgen weer een rom melmarkt aan de Cou- wervestraat 2 te Goes. De rommelmarkt en de winkel zijn van 9.00 uur tot 14.00 uur geopend. Zie voor meer informatie de website ruilwinkelgoes.nl. GOES Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Ex positie En-Passant; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Inloophuis Oase, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; 's-Heer Els- dorpweg 39, 13.00 17.00 uur: Expositie sieraden, shirts, sjaals en glas objecten; HEINKENSZAND BinnenUit, 09.30 17.30 uur: Expositie schilderijen van Me- lanie Steenblok- Poorts; KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten; KAPELLE Fruitteelt museum, 13.00-17.00 uur: Expositie Van Zeeuwse bodem; SINT-ANNALAND Di verse locaties, 13.30 17.30 uur: Fietsroute 'kunst kieke'; SCHERPENISSE Di verse locaties, 13.30 17.30 uur: Fietsroute 'kunst kieke'; THOLEN Atrium ge meentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé; WEMELDINGE Gym zaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wis selende sportactivi teiten voor de jeugd; WISSENKERKE VOF Dees Wisse Agro, Boomdijk 3, 10.30 13.00 uur: Start Noord-Bevelandse Fiets-boerenroute; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met o.a. koersbal. Het Dordt University Choir tijdens het concert in Kapelle. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59