1 Êk i IN DE REGIO I I i 'i Zierikzee maakt zich klaar om te wandelen 6 Handelswijze museum Zierikzee 'niet conform de regels' i Sif MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Waarnemend directeur Mirjam Moll van de koepelorganisatie maakt geen groot punt van deze handelswijze van het Stadhuismu seum. Volgens haar komt dat wel vaker voor en 'volstaat meestal een telefoontje met de mededeling dat dit niet conform de regels is'. ,,Als dat telefoontje nog niet is gepleegd met Zierikzee, dan zal dat zeer bin nenkort gebeuren om ze daar nog eens aan te helpen herinneren." Voor iedere bezoeker die gebruik maakt van een museumkaart, krijgt het museum een vergoeding van 60 procent op de gemiddelde toe gangsprijs. Volgens Moll loont het nauwelijks die vergoeding bij mis bruik in te vorderen. De admini stratieve rompslomp weegt door gaans niet op tegen het resultaat van zo'n invorderingstraject, aldus de waarnemend directeur. Kaartscanner De museumvereniging maakt geen punt van de plaatsing van een kaartscanner in de Dikke Toren. Mensen die de toren binnen gaan, mogen voor de halve prijs naar bo ven als ze hun kaart door het appa raat halen. Het Stadhuismuseum registreert iedere scan als een eigen bezoeker, of ze het museum enkele honderden meters verderop in de straat nu wél of niet bezoeken. Du- I JTj Als geen telefoontje is gepleegd met Zierikzee, zal dat snel gebeuren om ze te helpen herinneren bieus, concludeert het onderzoeks bureau dat de gang van zaken in het museum in opdracht van de ge- meentelijke rekenkamercommissie heeft doorgelicht. De toren hoort niet bij het Stadhuismuseum, maar wordt geëxploiteerd door de VVV. Hoeveel mensen vervolgens met het ticket uit het apparaat óók naar het museum gaan, is volgens de on derzoekers onduidelijk. Voor de museumvereniging telt enkel het toegangsbewijs dat uit eindelijk bij de kassa van het Stad huismuseum wordt geregistreerd, zegt Moll. Alleen daarover wordt de vergoeding verstrekt. Langs die weg zouden de onderzoekers volgens haar dus wel degelijk kunnen ach- terhalen hoeveel van de 1555 (in 2018) kaarthouders zijn doorgelo pen vanuit de Dikke Toren. Naar aanleiding van het rekenka- meronderzoek heeft de museum vereniging haar eigen databestan den nog eens kritisch tegen het licht gehouden om na te gaan of het Stadhuismuseum ook op die ma nier meer geld opstrijkt dan waar recht op bestaat. Die controle heeft evenwel niks vreemds aangetoond, aldus Moll. Dat het scanapparaat op een plek staat die niet bij het mu seum hoort, doet daar volgens de museumvereniging niets aan af. Marcel Modde Zierikzee Inschrijven voor de wan deltochten van acht en vijf tien kilometer is mogelijk tot 8 juni. Dit kan gedaan worden bij de Intertoys aan de Mol en de Intersport aan de Grevelingenstraat. Wie op het allerlaatste moment besluit toch nog mee te willen lopen, kan 11 juni vanaf 18 uur terecht onder de Beuze. Dat is ook de starttijd voor de langste afstand. De andere lopers gaan drie kwartier later op pad. Inhuldiging Op de slotavond zal een feestelijke inhuldiging vol gen op het Havenpark, dat daar speciaal voor is inge richt. Dit jaar wordt boven dien een extra tintje aan dit evenement gegeven door de majorettevereniging Apollonia uit Brouwersha ven. De wandelaars lopen hun laatste stukje vanaf de Zille en zo via de Noordha venpoort de stad weer in. Anders dan voorgaande ja ren wordt niet gewacht tot iedereen voor de intocht is verzameld, maar wordt vanaf de Zille gelijk door gelopen. Renessedag Snuffelmarkt Open atelierroute j vrijdag 31 mei 2019 SD Stadhuismuseum ving onterecht vergoeding Het Stadhuismuseum in Zierik zee moet stoppen met de regis tratie van museumkaarthouders die het museum bezoeken in verband met een lezing, trouwe rij of andere gelegenheid. De vergoeding die directeur Albert Scheffers zo binnenhaalt voor deze bezoekers is in strijd met de regels, concludeert de lande lijke museumvereniging. I Directeur Albert Scheffers van het Stadhuismuseum in Zierikzee. foto dirkjan gjeltema -Mirjam Moll, waarnemend directeur museumvereniging De 74e editie van de Zie- rikzeesche Avondvier daagse gaat dinsdag 11 juni van start. Voor de al lerjongsten bestaat de mogelijkheid alleen de laatste avond mee te lopen over een afstand van vijf kilometer en zo ook een medaille te ver dienen. RENESSE De drieëndertigste edi tie van de Renessedag vindt morgen plaats. Er is een rommel- en boe kenmarkt, kinderen kun nen meedoen aan een kleurwedstrijd of op het springkussen, en er is muziek. Ook kunnen be zoekers de kerktoren beklimmen. Geïnteres seerden zijn van 10.00 tot 17.00 uur welkom in het centrum. ELLEMEET Rondom het dorpshuis van Ellemeet wordt mor- gen een snuffelmarkt gehouden. Er zijn di verse spulletjes te koop. Ook wordt er aan de in wendige mens gedacht. De entree is gratis. Van 09.00 tot 14.00 uur is ie dereen welkom. Er zijn nog enkele tafels vrij. Reserveren kan via Nita Breeuwer: 0111-463806 of 06-46611116. THOLEN Diverse ateliers op Tho- len nemen morgen deel aan de open atelier route. Tijdens deze dag openen kunstenaars hun ateliers om mensen ken nis te laten maken met Rianne van Duivenbode tijdens een eerdere editie van de atelierroute. foto johan van der heijden de kunstwerken en alles wat daaraan voorafgaat. De ateliers liggen ver spreid door heel Tholen. Voor een overzicht van alle deelnemende ate liers: cultuurpleintho- len.nl. De open atelier route wordt van juni tot en met september ie dere eerste zaterdag van de maand gehouden en duurt van 11.00 tot 16.30 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; BRUINISSE Centrum, 10.00 uur: Kermis en braderie; Dorpshuis de Vanger, 09.00 en 10.00 uur: Gymmen bij Allévo; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjas- vereniging; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 15.00 uur: Familierondvaart, 18.00 uur: Natuur- Galerie Bub-Art, rondvaart; 13.00-17.00 uur: Ex- ELLEMEET positie Lilith de Dorpshuis, 19.00- Jonge; 23.00 uur: Biljartver- Gebouw de Driehoek, eniging Onder Vrien- 08.45 en 10.00 den; uur: RENESSE Fytaal Pilates- Galerie ZeeUwArt, Stadhuismuseum, 13.00-17.30 uur: 11.00-17.00 uur: Ten Expositie diverse toonstelling Water- kunstenaars; landers; ZIERIKZEE 't Uulhof, 20.00 uur: Eilandzorg Opvoering Lied zon de Wieken, der Vrijheid door 09.30-10.30 uur: Lan Waisisi; ger fit voor omwo- ZONNEMAIRE nenden; Haven van Bomme- FiZi, 14.00 uur: Sha- nede, 13.00-17.00 zam! 20.00 uur: uur: Eilandexpeditie Dirty God-, Veermansplaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57