J>(WT kampioenschap Internationale Beloften Weekend gemaakt voor allrounders ZEELAND 15 >s£" trainer Rogier Veenstra. ,,Wij kre gen drie a vier kansen voor én na rust. Als je van de zeven mogelijk heden er geen benut, wordt het een lastig verhaal." Vlak na de pauze ging het hele maal mis. Manuhuwa bracht zijn directe tegenstander uit balans. Het was een doorgebroken speler, oor deelde de scheidsrechter. De leids man trok rood. In de slotminuut profiteerde FC Lienden optimaal door er ook nog 0-3 van te maken. De verdediger - ook volgend sei zoen speler bij Goes - zet zich nor maal snel over sportieve tegensla gen heen. ,,Ik baal tot aan de douches. Daarna kijk ik vooruit. Nu lukt dat nog niet, vooral omdat ik zaterdag geschorst ben en het team niet kan helpen", zei hij. Ondanks de ruime nederlaag zag Veenstra aanknopingspunten. ,,Ik herinner me meerdere wedstrijden dat we met drie doelpunten ver schil wonnen." Ook Franse re ageerde met hoop in zijn stem: ,,We gaan het niet 'zomaar' doen, maar het is mogelijk. We moeten dan wel onze eerste drie kansen af maken." De return in Lienden is morgen om 14.30 uur. bedankt. Ik rook zo nog even een peukje buiten." De oud-prof vertelde dat hij als jeugdspeler bij Ajax twee keer een toernooi had gespeeld in Goes. ,,Eén keer verloren we van Real Madrid en één keer wonnen we." Van de Haar zat op tijd op de bank om zijn ploeg al na 36 secon den te zien scoren. ,,De vroege goal verpestte de wedstrijd een beetje", stelde Goes-aanvaller Erwin Franse. ,,Zij hebben veel kracht en snelheid, maar voetballend waren wij de baas. Ik was niet heel erg on der de indruk van ze." De thuisploeg herpakte zich. Toch scoorden de bezoekers na een half uur opnieuw. ,,Zij sloegen toe op de juiste momenten", stelde Fit'70. Vlak voor de zaalcompetitie verkleinde Togo in een onderling duel het gat tot één punt. Tijdens de tweede helft van de veldcompetitie won Togo vervolgens alle vier du els, terwijl de concurrent uit Roo sendaal veel punten verspeelde. Met twee wedstrijden te gaan is het gat nu drie punten. Het kan dus bijna niet meer mis. ,,Onze wedstrijden zijn nog niet allemaal super, hoor", stelt Joziasse. ,,Vaak laten we ons eerst op een achterstand zetten. Het lijkt wel of de scherpte en de focus er dan nog niet zijn. Daarna beginnen we pas te korfballen." Arco Goedkoop Tijdens de zaalcompetitie, waarin Togo in een zware poule zat en de gradatie dreigde, kreeg Sjaak Jozi- asse hulp van Arco Goedkoop. Het bestuur zette de voormalige trainer van hoofdklasser TOP Arnemuiden naast hem. Die heeft de laatste maanden een aanzienlijke rol in het succes van Togo. ,,Ik ben nog steeds de hoofdtrai ner", benadrukt Joziasse. ,,Arco zet bepaalde accenten. Hij leidt ook een deel van de trainingen. Dat is prima. Het is echt niet dat ik me in mijn eer aangetast voel. We willen allemaal graag dat Togo kampioen wordt en als de toevoeging van Arco aan de staf daarbij helpt, is dat al leen maar goed. We streven hier al lemaal hetzelfde na, we hebben al lemaal een rood-wit hart." Dat de U23 Road Series populair is in Zeeland, moge duidelijk zijn. Na de GP Arjaan de Schipper vindt na melijk met het H4A Internationale Beloften Weekend een tweede wedstrijd in die cyclus plaats in Zeeland. ,,Nadat we vorig jaar op het allerlaatste moment het NK in Philippine succesvol hebben geor ganiseerd, kwam de KNWU dit jaar opnieuw naar ons toe met de vraag of we interesse hadden in de U23 Road Series", vertelde wed strijdvoorzitter Edwald Martijn uit Philippine over de totstandko ming. Martijn hoefde niet lang daarover na te denken. ,,We wilden het wel een andere uitstraling geven dan de Omloop van de Braakman. Aan twee dezelfde wedstrijden zit na melijk niemand te wachten. Daarom hebben we een individuele tijdrit van zo'n 20 kilometer in Hulst aan het programma toege voegd. Vanwege het succes van de Vestingcross was de gemeente met een enthousiast." Op vrijdag 12 juli begint dus het evenement met een individuele tijdrit. ,,In tegenstelling tot andere wedstrijden bevat onze etappe koers een tijdrit van lange afstand. Het is dus echt iets voor de specia listen. De echte tijdrijders krijgen bij de beloften weinig kansen. Daarom is dit volgens ons zeker van toegevoegde waarde." Bovendien staat de tweede dag min of meer een heuse klassieker op het programma. ,,We rijden dan grotendeels over hetzelfde parkoers als de Omloop van de Braakman. Dat succesvolle concept willen we namelijk wel graag erin houden. Wil je in aanmerking komen voor de eindzege, dan moet je een all- rounder zijn. De uiteindelijke win naar zal de zege niet gestolen heb ben." Mobach Met Jarno Mobach uit Philippine heeft Zeeland een grote kansheb ber. ,,Het tijdrijden ligt me goed. Toen ik dus voor het eerst over deze wedstrijd hoorde, was ik meteen enthousiast", viel Jarno Mobach uit Philippine wedstrijdvoorzitter Ed- wald Martijn bij. ,,Mijn deelname is nog niet helemaal zeker, maar ik hoop uiteraard in eigen streek aan het vertrek te staan. Het parkoers ligt me en je krijgt als belofteren ners nauwelijks de kans om in Zee land te koersen. Ik verheug me er dus nu al op." vrijdag 31 mei 2019 GO 0-1 1Versteeg 0-2 32. Uiterloo 0-3 90. Bellasan Opstellingen Meulmeester Jonkerman Klap Bilen Tawfik Felomina Manuhuwa Metalsi Van Hecke Intezar Hollemans Wiafe-Danquah Nguyen Boerstra 86. De Vlieger Mansouri De Winter 90+2. Ajiach Franse Mijland 88. Besuyen 83. Bellasan Schalkwijk Versteeg Kroon Uiterloo 58. James 73. Zakir Scheidsrechter: M. Vos Toeschouwers: 1000 meest van allemaal Jarreau Manuhuwa (12) druipt af na zijn rode kaart. Goes-trai ner Rogier Veenstra (rechts) weet dan dat het moeilijk is de 0-2-achterstand nog weg te poetsen. foto marcelle davidse Een moment uit het duel Togo-Zaamslag, dat door de Goese- naren gewonnen werd. Wietse de Munck speelt de bal naar een medespeler. foto johan van der heijden Zeeuws-Vlaanderen heeft een nieuwe wielerwedstrijd erbij. Op het hoofdkantoor van H4A in Sas van Gent werd woensdag het H4A Internationale Beloften Weekend aangekondigd. De wedstrijd maakt evenals de GP Arjaan de Schipper deel uit van de U23 Road Series. ,,We heb ben deze kans met beide han den aangegrepen", verklaarde voorzitter Edwald Martijn. Job de Feijter Philippine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51