Togo aast op een zeldzaam H 14 ZEELAND Souburgse crossers winnen secondenspel in Vlissingen Belg zegeviert in Wemeldinge De verdediger van Goes krijgt rood en dupeert zijn ploeg bij het begin van de play offs. Het eerste duel met FC Lienden eindigt in 0-3. Vasseur snelste in Biervliet Beslissingsduel op veld Renesse PLAY-OFFS GOES-FC LIENDEN Het motorcrossteam Oost Souburg, bestaande uit de rij ders Guido Boone en Martin Stroo, heeft gisteren de twee- urencross op het Sloehaven- circuit in Vlissingen gewon nen. Het werd uiteindelijk aan de fi nish een secondenspel; het team MX Ouddorp met Bart Klijn en Siemon Bezuijen na derde de koplopers namelijk tot op een vijftal tellen. De Souburgse coureurs, die elkaar regelmatig aflosten, hielden echter het hoofd koel en zege vierden. Het team Hard Hout 4 U van Kevin Spruijt uit Axel en Gian Scheele uit Zaamslag legde met een achterstand van 25 seconden beslag op de derde plaats. Aan het begin van de week was het nog zeer onduidelijk of het evenement doorgang zou vin den, omdat toen de animo nog minimaal was. Op dinsdag avond hadden zich toch twin tig duo's ingeschreven en werd de groene vlag gehesen. Vlissinger Remy Vasseur heeft woensdagavond de Stadsloop van Biervliet ge wonnen. Op de langste af stand, 10 kilometer, zette hij een tijd neer van 35.30 minu ten. Hij hield daarmee Liam de Mey uit Doel vijf secon den achter zich. Yannick Vas tenhout uit Terneuzen ging met 35.56 mee naar het po dium. Bij de vrouwen won de Mid delburgse Angela Buijck in 43.48. Ze zat elf tellen voor Linda Versluis uit Gapinge. ZSC'62 en FC De Westhoek spelen hun promotiewed strijd op zaterdag 8 juni in Renesse. De winnaar van dit duel speelt volgend seizoen in de derde klasse van het za terdagvoetbal. ZSC'62 is twaalfde geworden in de derde klasse B en moet deze wedstrijd spelen voor handhaving. FC De West hoek is periodewinnaar in de vierde klasse B geworden en speelt voor promotie. De wedstrijd begint om 14.30 uur. De Belgische wielrenner Thieme Van Ruymbeke heeft gisteren de Ronde van We- meldinge op zijn naam ge schreven. Na 34 rondes door het dorp en bijna anderhalf uur koers sprintte hij acht an deren eruit. Bij het criterium van Trimbe- langen Midden Zeeland reden slechts twaalf renners de vol- ledige afstand. Negen van hen reden in de slotrondes enige tientallen seconden voor de rest uit. Jacob Wijnstra was op de vierde plaats de beste Zeeuw. Joachim Raeymaekers (40+), Ben van Baelen (categorie D) en Jimmy de Wijze (SP- klasse) waren de andere win naars. Goes Op het gezicht van Jarreau Manu- huwa pronkt meestal een grote glimlach. De verdediger oogt altijd vrolijk. Na afloop van de 0-3-neder- laag tegen FC Lienden maakte hij echter een terneergeslagen indruk. ,,Ik voel me een beetje schuldig." In de dagen voorafgaand aan het play-offduel werd Manuhuwa om ringd door kinderen. De Middel burger volgt de opleiding Leraar Ba sisonderwijs in Vlissingen. Mo menteel loopt hij stage bij basis school Franciscus in Dauwendaele. Omdat hij eerder dit jaar groep 8 on der zijn hoede had, mocht hij mee op schoolkamp. De leerlingen wisten dat er een belangrijke wedstrijd op het pro gramma stond voor hun meester. ,,'s Maandags hoorde ik vaak: 'Ik zag je in de krant'. We spraken de eerste paar minuten van de ochtend altijd over voetbal." Tijdens het schoolkamp dwaal den de gedachten van Manuhuwa een aantal keer af naar de aan staande ontmoeting met FC Lieden. ,,Het is echt haalbaar", zei hij vooraf over de promotie. ,,Zeker als je te rugdenkt aan de geschiedenis van Goes en de kwaliteit van deze groep. Iedereen is fit." Voor Lienden verliep de aanloop naar de nacompetitie moeizaam. In de winterstop werd bijna de stekker uit het eerste team getrokken. Zo'n beetje alle spelers vertrokken. Er moest een nieuwe selectie gevormd worden. Het elftal eindigde op de voorlaatste plaats in de tweede divi sie. Ondanks het turbulente jaar was FC Lienden-trainer Hans van de Haar woensdagavond de rust zelve. Twintig minuten voor het beginsig- naal wandelde hij de bestuurska mer binnen. De oefenmeester vroeg om koffie. ,,Pak en stoel en ga lekker zitten", werd hem verzocht. ,,Nee, Voetballend waren wij de baas. Ik was niet heel erg onder de indruk van ze Togo stelde afgelopen zaterdag al promotie veilig - lager dan de tweede plaats kan de ploeg na de overwinning op DSO niet meer eindigen. Morgen, thuis tegen buurman Blauw Wit, kan de kroon op het werk worden gezet. ,,Eigen- lijk hebben we nauwelijks stilge staan bij die promotie", zegt Jozi- asse. ,,We willen namelijk heel graag met een titel naar de tweede klasse. Daar richten we ons al het hele seizoen op." Kampioenschappen zijn zeld zaam bij de Goese club. In deze eeuw is er tot nu toe slechts eentje gevierd: Togo eindigde aan het einde van het zaalseizoen 2011-2012 bovenaan. Daarnaast promoveer den de Goesenaren nog een paar keer als nummer twee. In alle ge- vallen keerden de rood-witten na één jaar al weer terug in de derde klasse. Joziasse: ,,We denken nu al lemaal dat we een team hebben dat het wat langer kan volhouden. Het Ik geloof dat we langere tijd in de tweede klasse kunnen blijven is daarbij prettig om te weten dat er goede jeugd aan zit te komen." Een groot deel van het veldsei- zoen jaagde Togo op koploper Keep vrijdag 31 mei 2019 GO MOTORCROSS ATLETIEK VOETBAL OREEL WINT SPURT VAN HET PELOTON Goesenaar Lars Oreel (19) heeft gisteren een fraai resul taat geboekt in het Circuit de Wallonie, een elitekoers over 192 kilometer met start en finish in Mont-sur-Marchienne. De renner van het Duitse Dauner D&DQ-Akkon finishte als zesde, als eerste van het peloton. De eerste vijf sprinten veertig seconden eerder voor de zege. De toptienplaats was voor Oreel zijn beste uitslag van 2019. ARCHIEFFOTO PETER NICOLAI WIELRENNEN Manuhuwa baalt het Len Wolters 1 Erwin Franse Togo is toe aan de tweede klasse, vindt coach Sjaak Jozi- asse. ,,Drie jaar geleden waren we al heel dicht bij promotie, in de zaal. Toen lukte het niet", ver telt hij in de kantine van de Goese korfbalvereniging. ,,Ach- teraf is het misschien niet eens zo verkeerd geweest dat we derdeklasser bleven. We heb ben daardoor de tijd gekregen om te groeien. Nu is het team een stuk verder en geloof ik ook echt dat we langere tijd in de tweede klasse kunnen blijven." Roeland van Vliet Goes - Sjaak Joziasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50