X iWCl\ IV1 AJÖ nieten O O) CD O Derdedivisionist móet morgen winnen in Noordwijkerhout ZEELAND 13 In het eerste duel in de play-offs verliest Hoek na een slechte eerste en een betere tweede helft met 2-3 van VVSB. ,,In voetbal kan alles, als je er maar in gelooft.'' Tolhoek Van Drongelen nuten alsnog raak. Rechtsback Richelo Fecunda zocht de diepte, bijHoek stonden ze erbij en keken ernaar, de voorzet werd aan de tweede paal afge rond door Tervoert (0-2). Constansia: ,,We hadden bij rust gewoon met 4-0 achter kunnen staan. Dan heb je niets te vertellen.'' Meteen na het rustsignaal liep hij We hadden bij rust gewoon met 4-0 achter kunnen staan richting zijn trainer, die wist wat Con- stansia wilde zeggen. Hoek moest te rug naar het 4-3-3-systeem, om zo veel meer druk te ontwikkelen en tegelij kertijd achterin en op de flanken min der kwetsbaar te zijn. „Voorin hadden we te weinig diepgang en beweging, het was heel statisch'', zei Van- denheede. ,,Na rust, na de omzetting naar 4-3-3, kwamen we veel beter uit de verf. Dan klopt het meer. Ik heb lang getwijfeld over wat het beste sys teem is voor ons. Nu baal ik dat ik er voor heb gekozen om in een 3-5-2 te starten.'' Bannani en Lionel Fitsch werden de backs, De Jager ging als rechtsbuiten spelen, Gianni Tiebosch kwam na rust vanaf de linkerkant. Hoek draaide VVSB de duimschroeven aan en kwam terug in de wedstrijd. Rik Impens schoot op aangeven van Tiebosch de 1-2 binnen, Kyle Doesburg kopte vijf minuten later een voorzet van Impens in de verre hoek (2-2). Constansia kreeg daarna een grote kans op 3-2, maar maaide langs de bal. ,,Op dat moment hadden we moeten zeggen: het is goed zo, met 2-2 moeten we tevreden zijn'', aldus Constansia. ,,Maar we bleven drukken, terwijl een aantal jongens er doorheen zat.'' Bannani was één van hen. ,,Ik had kramp in beide kuiten. Vooral de eerste helft had veel energie gekost.'' In de slotfase sloeg VVSB nog een keer toe. De razendsnelle invaller Lulinho Mar tins profiteerde van een inschattings fout van Constansia en liet Van Leiden zijn hielen zien. Jordi de Jonghe redde op zijn inzet, maar was kansloos bij de rebound van Lovette Felicia (2-3). Het was een nieuwe domper voor Hoek, maar de ploeg acht zich nog niet kans loos. Constansia: ,,Als wij ons niveau ha len, kunnen we VVSB verslaan. Het is geen slechte ploeg, maar wij hebben pas na rust laten zien wat we kunnen.'' Vandenheede: ,,Na die slechte eerste helft hebben we er weer een wedstrijd van gemaakt. Met deze stand is alles nog mogelijk, we zijn nog steeds in le ven. In voetbal kan alles, als je er maar in gelooft.'' moeten spelen'', zei Jonathan Constan- sia. De middenvelder zag hoe Hoek met drie centrale verdedigers en Karim Bannani (links) en Ruben de Jager (rechts) goed aan de wedstrijd begon. Maar dat beeld veranderde na één mo ment van onoplettendheid, na tien mi nuten spelen. Een vrije trap werd snel genomen, Bannani kon Tommy Be- kooij niet meer achterhalen en zijn voorzet werd door de vrijstaande Frank Tervoert binnen gekopt: 0-1. Slimme spits Het was verbazingwekkend om te zien hoe ver Hoek daarna wegzakte. Gert- Jan van Leiden verspeelde een bal knullig aan Bekooij, die verzuimde om er 0-2 van te maken. Tervoert kopte die wel binnen, maar stond buitenspel. Nadat de slimme spits nog een grote kans had laten liggen, was het na 37 mi- Vanaf het moment dat Hoek woens dagavond terugkeerde naar de ver trouwde speelwijze, kreeg de derdedi visionist weer kleur op de wangen. De ploeg die voor rust in leven was gehou den door VVSB en de kansen op pro motie in 45 minuten tij d leek te verspe len, liet in de tweede helft een ander gezicht zien. Een 2-0-achterstand werd rechtgezet (2-2) en daarna werd ook nog een grote kans om op voorsprong te komen om zeep geholpen. Hoek kreeg wel het deksel alsnog op de neus: Het ging na afloop over de gekozen tactiek, over fouten, over de veerkracht na rust en natuurlijk over de return van morgenmiddag in Noordwijkerhout. Uitdoelpunten tellen niet dubbel in de play-offs om een plek in de tweede di visie, waardoor een overwinning met één doelpunt voor Hoek voldoende is om een verlenging af te dwingen. Wanneer de Zeeuws-Vlaamse derde divisionist erin slaagt om met twee of meer goals verschil te winnen, bereikt het de finale. Om daar nog kans op te maken, zal Hoek als één team moeten opereren. Ieder individu moet zich onderschikt maken aan het resultaat. Over het sys teem is geen discussie meer. ,,Het is nu wel duidelijk dat wij gewoon 4-3-3 vrijdag 31 mei 2019 GO Antwan Tol hoek gaat als de nummer 62 van het alge meen klasse ment de laatste dagen van de Giro in. De Yer- sekenaar, één van de knech ten van Jumbo Visma-kopman Primoz Roglic, heeft 1.55 uur achterstand op leider Richard Carapaz. Er komen nog twee bergritten aan waarin Tol- hoek zich enigszins zou kunnen verbe teren. Voetballer Rick van Drongelen uit Axel staat in de belangstel ling van PSV. Dat meldt de Duitse krant Hamburger Abendblatt. Volgens Ham burger Abend- blatt wil de Eindhovense club vijf miljoen euro betalen aan HSV. De nummer twee van de eredivi sie zoekt een vervanger voor linker centrale verdediger Da niel Schwaab. maar voelt zich nog niet verslagen >1 mi«5-iM! -Jonathan Constansia (33) Hoek-VVSB 0-1 10. Tervoert 0-2 27. Tervoert 70. Impens 1-2 75. Doesburg 2-2 2-3 81Felicia Opstellingen De Jonghe Valk De Jager Fecunda 66. Van Renterghem Arroyo Fitsch Zwart Van Leiden Verlaan Van den Bergh Vijlbrief Bannani Felicia Vandepitte Bakker Constansia De Rijk Tiebosch Tervoert Impens 80. Martins Doesburg Bekooij Scheidsrechter: R. Hensgens Toeschouwers: 1100 Barry van der Hooft Hoek 2-3. Kyle Doesburg kopt te midden van de verdedigers Jordy Zwart (links) en Tomas Arroyo een kwartier voor tijd de 2-2 binnen. De VVSB'ers Danny Bakker (links) en Sven Verlaan (4) feliciteren elkaar na de 2-3 van Lovette Felicia, die op de achtergrond feest viert. Lionel Fitsch en Thomas van Renterghem liggen er verslagen bij. fotos camile schelstraete a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49