'De Vrouwenpolderse Dagen brengen reuring' SP eist transparantie over Molenwaterpark hapjesreesi- vnssingen 1&2 iw2C19 7 A X M TOERISME VROUWENPOLDER Vrouwenpolder trekt meer en meer toeristen. Niet alleen tijdens de Vrouwenpolderse Dagen. Dan kun je standaard over de koppen lopen. Ook doordeweeks zijn de terrassen steeds vaker gevuld. vrijdag 31 mei 2019 Tijdens de Vrouwenpolderse Dagen is het altijd druk in het dorp, maar ook daarbuiten zijn de ter rassen van Vrouwenpolder steeds vaker vol. foto lex de meester Timo van de Kasteele Vrouwenpolder De laatste jaren heeft de ondernemersver eniging Vrouwen polder flink geïnves teerd om het dorp op de toeristische kaart te zetten. Met succes, concludeert voorzit ter John Kodde. ,,De Vrouwen polderse Dagen hebben daar ze ker een rol in gespeeld. Die bren gen reuring in het dorp." De Vrouwenpolderse Dagen, die nog tot en met morgen duren, zijn slechts een schakel in de ket ting. Ook de zondagopenstelling, waar een handjevol winkeliers dankbaar gebruik van maakt, speelt toeristisch gezien een be langrijke rol. ,,Als ondernemer moet je het vaak van de week enden hebben", zegt Leon Hille- brand van gitaaratelier Haef. Kodde en Hillebrand zien dat Vrouwenpolder de goede weg is ingeslagen. „Toerisme moet je omarmen. De ontwikkeling van plan Fort den Haak gaat toerisme in het dorp een flinke boost ge ven. Want meer bedden geeft on dernemers meer bestaansrecht. En meer ondernemers versterken elkaar weer." Leon Hillebrand merkt nu al dat steeds meer toeristen naar Vrouwenpolder trekken. ,,Hier heb je gezelligheid gecombineerd met rust. Een beetje zoals het vroeger in Domburg was. Daar Toerisme is de tweede motor van Zeeland. Als je de kans hebt, moet je 'm pakken -Hans van den Broek, bezoeker Vrouwenpolderse Dagen heb ik jaren gewoond en gewerkt. Veel gasten van toen, zie ik hier terug. Ze ontdekken dat hier steeds meer te doen is. Zoals de maandelijkse huiskamerconcer ten. Maar zonder dat massale." Geen tweede Domburg Voor ondernemer Ron de Mahn van restaurant De Pelgrim kan de groei niet snel genoeg gaan. ,,Wel moet je zorgen dat Vrouwenpol der haar identiteit behoudt. Het moet geen tweede Domburg worden." Minder te spreken is hij over de rol van de gemeente. ,,Moet je eens kijken hoe de straten er in Domburg bij liggen. En hoe het openbaar vervoer er is geregeld." Verderop is Hans van den Broek uit West-Souburg met zijn vrouw op het terras neergestre ken. ,,Hier kan dat nog", zegt hij. ,,Dat hoefje in Domburg op dit tijdstip niet te proberen." Als toe rist in eigen provincie kan hij Vrouwenpolder wel waarderen. Meer dan Domburg en Zoute- lande. ,,Daar is het nu gewoon te druk." Hij begrijpt dat Vrouwenpolder het toerisme omarmt. ,,Je moet wel. Kijk naar een dorp als Bigge- kerke. Daar trekken de mensen weg. Met als gevolg dat onderne mers ook geen bestaansrecht meer hebben. Toerisme is de tweede motor van Zeeland. Als je de kans hebt, moet je 'm pakken. Wel moeten we oppassen dat we straks niet alles volbouwen. Want die kans bestaat wel." Aanschuiven Ondertussen stromen de straten vol met toeristen die langs de kraampjes met kleding struinen. Poffertjes bestellen, of aardbeien mee naar huis nemen. Een ou dere dame praat op de hoek van de Pelgrimstraat nog even na met een kennis. Of ze blij is met die nieuwe ge zichten in het dorp? ,,Nu moet je bij de bakker in de rij aanschui ven. Als bewoner hebben wij er weinig baat bij." Toch is dat niet helemaal waar, zegt Jan Kodde van de onderne mersvereniging. ,,Een deel van de opbrengst van de Vrouwenpol- derse Dagen gebruiken wij voor de aanschaf van cadeautjes voor de kinderen tijdens het Sinter klaasfeest. Een groot deel van het dorp profiteert daarvan." PLAATS De SP wil precies weten wat de herinrichting van het Mo lenwaterpark in Middelburg per onderdeel gaat kosten. ,,We hebben die duidelijkheid nodig om te zien waardoor het tekort van drie ton is ontstaan", zegt fractievoorzitter Pe- troesjka Sterk. De gemeenteraad besloot vorige week geld uit een spaarpotje voor het Molenwater park te halen om dat gat te dekken. Volgens LPM, CDA en VVD was dit nodig om 'de beloftes aan omwo nenden' na te kunnen komen. De SP stemde tegen een motie van die partijen. ,,Het is niet zo dat wij ons niks aantrekken van de wensen uit de buurt", benadrukt Sterk. ,,Wij willen juist dat eerst die wensen worden uitgevoerd. Vol gens ons is daar voldoende geld voor." De SP vreest dat het tekort is ontstaan doordat de gemeente zelf allerlei elementen toevoegt. rjutitooA/W V«:0M of vwji/mww 7 ©amusemeviissiiigen ©amiisemeviissiiigen itv Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat WATERWET PROJECTPLAN BESTORTEN ONTGRONDINGSKUILEN OOSTERSCHELDEKERING WA De Minister van Infrastructuur en Waterstaat heeft het voornemen om het projectplan Bestorten ontgrondingskuilen Oosterscheldekering vastte stellen. Inhoud Projectplan Als gevolg van de sterke stroming in de stroomgeulen van de Oosterscheldekering ontstaan in de nabijheid van de bodembeschermingsmatten, onderdeel van de fundering van deze bij Rijkswaterstaat in beheer zijnde primaire waterkering, ontgrondingskuilen. Ten behoeve van de stabilisatie van deze op diverse plaatsen ontstane erosiekuilen zal Rijkswaterstaat bestortingen moeten uitvoeren. Op basis van ervaring wordt verwacht dat de komende 5 jaar circa 27 hectare bodem van de Oosterschelde moet worden gestabiliseerd in het plangebied rondom de Oosterscheldekering. Omdat het ontstaan van ontgrondingskuilen een dynamische ontwikkeling is, is niet exact te voorspellen waar deze bestortingen plaats gaan vinden. Daarom is een ruime strook rondom de Oosterscheldekering gehanteerd als plangebied. Terinzagelegging Het plan met bijbehorende stukken ligt van 3 juni 2019 vooreen periode van zes weken ter inzage bij: Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; Gemeente Veere, Traverse te Domburg; Gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 35 te Wissenkerke; Gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van Sint Hilaire 2 te Zierikzee. Zienswijze(n) Belanghebbenden kunnen naar aanleiding van het plan zienswijzen naarvoren brengen gedurende de periode van terinzagelegging. Zienswijze(n) kunnen worden gericht aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Werkenpakket, Postbus 2232, 3500 GE Utrecht, ter attentie van de heer mr. M. de Bruijne. Middelburg, 28 mei 2019 DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, directeur Netwerkontwikkeling Rijkswaterstaat Zee en Delta mevrouw drs. E.B. Alwayn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43