f n 'De familie van Ivana Smit wil dat heel de wereld ons aanvalt' NIEUWS 3 m Johnsons stappen naar de rechter om beschuldigingen over dood fotomodel TORNADO'S AMERIKA m ^7f|e IPhp* v- «A-rï ."- 5. SS Ton Voermans Miami Morgen vertellen de Johnsons alles in een groot exclusief interview met deze krant. Alexander en Luna Johnson praten over de dood van het 18-jarige fotomodel Ivana Smit en vertellen voor het eerst wat er daarna gebeurde. Ook gaan ze in op brandende vragen die tot dusver onbeantwoord bleven. De Johnsons beleefden op 7 de cember 2017 in de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur een wilde nacht vol drank, seks en drugs samen met Ivana Smit. Het Neder landse fotomodel werd 's middags dood en ontkleed gevonden. Ze was van het balkon van de Johnsons, op de 20ste verdieping, naar beneden gestort. Een ongeluk, oordeelde de politie in Kuala Lum- pur, een lezing die een speciale on derzoeksrechter onderschreef. De Johnsons hebben steeds ge zegd dat ze lagen te slapen en niets hebben gemerkt van Ivana's val. Volgens de familie Smit hebben de Amerikanen hun dochter koelbloe dig over de balkonrand gegooid, nadat ze in het appartement ver moedelijk aan een overdosis was overleden. Alex en Luna Johnson, die nu in Miami wonen, stellen dat hiervoor geen spat bewijs is en gaan in de tegenaanval. Ze zijn de aantijgin gen zat. De familie Smit kan een aanklacht wegens smaad en laster tegemoet zien als de familie de Johnsons verantwoordelijk blijft houden voor de dood van Ivana. Alex Johnson: ,,De familie Smit heeft met de dood van Ivana een onvoorstelbaar groot verlies gele den. Een procedure tegen hen is het laatste wat wij willen, maar welke keuze hebben we nog dan naar de rechter te stappen als dit zo door gaat? Ze willen dat heel de wereld ons aanvalt.'' Ivana's oom Fred Agenjo, de woordvoerder van de familie, is niet onder de indruk: ,,Er is geen scena rio denkbaar dat wij als familie ons de mond laten snoeren. Het zal al leen onze vastberadenheid meer brandstof geven.'' Doodsbedreigingen Het stel heeft in Miami al aangifte gedaan tegen SBS 6-programma- maker Thijs Zeeman en zijn team. Zij filmden Luna Johnson in het kader van 'een confrontatie'. Luna voelt zich overvallen en belaagd door Zeeman. Bovendien zou Zee man illegaal aan privégegevens zijn gekomen. Ook werd ze heimelijk gefilmd in het appartementencom plex in Miami waar ze wonen. Luna: ,,Iedereen weet nu waar wij leven. We krijgen dagelijks hate- mail en doodsbedreigingen.'' Zee man zegt geen kennis te hebben van een aangifte en dus ook niet te kunnen reageren. De Johnsons vrezen dat hun 6-ja- rige dochtertje iets overkomt. Kort na Ivana's dood probeerden men sen haar te ontvoeren, nadat het verhaal naar buiten was gekomen dat Johnson een bitcoinmultimiljo- nair was. Volgens de Amerikanen zijn ze verre van bemiddeld. De Johnsons zijn inmiddels een gerechtelijke procedure begonnen tegen Mark Williams-Thomas, de Britse detective die in opdracht van Ivana's familie onderzoek deed. Hij stelde dat Ivana's dood een moord- onderzoek rechtvaardigde. Volgens de Johnsons heeft hij bewijs ver valst en mensen onder druk gezet om de gewenste verklaringen te krijgen. ,,Met maar één doel: zijn eigen gewin. Hij wilde er een tv-documentaire van maken.'' Wil liams-Thomas wil niet reageren. vrijdag 31 mei 2019 GO fj 'V 7 "'X' 1 sSüSh': a J ■■- ■- Het midwesten van de Verenigde Staten zit midden in het tornadoseizoen. Een zwerm tornado's, zo dicht op elkaar gepakt dat de één soms niet van de ander was te onderscheiden, heeft afgelopen week een enorme ravage aangericht in de Amerikaanse staten Indiana, Ohio en Kansas. Eén persoon kwam daarbij om het leven, zeker 130 an deren raakten gewond. Zo'n 5 miljoen mensen kwamen zonder stroom te zitten. Wanneer de opruimwerk- zaamheden beginnen, is te zien hoe groot de schade is. In Celine, Ohio (links en onder), zijn hele straten verwoest, de daken zijn van huizen gerukt. Ook in Dayton in dezelfde staat weten de bewoners niet waar ze moeten beginnen met puinruimen en het herstellen van de schade. Een bewoner van Eudora, Kansas, loopt langs zijn verwoeste schuur (midden). Alexander en Luna Johnson, de Amerikanen die betrokken zouden zijn bij de dood van het Nederlandse fotomodel Ivana Smit, ondernemen juridische stappen om de beschuldigingen te stoppen. ,,Wij zijn onschuldig, maar liggen al anderhalf jaar onder vuur door een lastercam pagne. Nu is het genoeg.'' Luna en Alexander Johnson in Miami: ,,Een procedure tegen hen is het laatste wat wij willen, maar welke keuze hebben we?'' foto ad Het complete interview met Alex en Luna Johnson staat morgen in deze krant en op onze site.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3