v.uiinr Hoogspanningslijn voor 40 miljoen ondergronds NU MET 25% KORTING METER Burgemeester: We hebben alles gedaan in deze zaak ZEELAND 3 GA SNEL NAAR DE BOEKHANDEL 4 DÊON autobanden in de afgesloten par keerkelder lek gestoken. Bewijs dat de verdachte het heeft gedaan, heeft niemand. ,,Er hangen geen camera's", zegt De Bruijn. ,,We hebben erom gevraagd bij de be heerder en de gemeente. Maar ze zijn nooit geplaatst. De lekke ban den zijn van auto's of fietsen van mensen die de verdachte weer woord durfden te geven. Deze man kon daar niet tegen. Dan werd hij boos en begon te schel den en te dreigen." 'Verbaal agressief' De verdachte is een bekende van de politie, zegt woordvoerder Willem-Jan Uytdehage. ,,We heb ben met de verdachte meerdere keren contact gehad in de afgelo pen jaren. Dat was naar aanlei ding van overlast en scheldpar tijen. De verdachte is verbaal agressief." Beheerder Ingrid Sinke uit Mid delburg wil geen commentaar ge ven op de zaak. Omroep Zeeland meldde gisteren dat de verdachte kort na de vondst van het lichaam gebeld zou hebben naar radiopro gramma 'Zegt u 't maar'. Daar zou hij hebben gezegd dat hij wordt gepest en het huis niet uit durft omdat buurtbewoners hem het leven onmogelijk zouden maken. Vandaag wordt de verdachte voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Het slachtoffer wordt woensdag begraven. Volgens hem heeft de ge meente 'alle instrumenten ingezet die ze heeft'. ,,Ik heb een dergelijke situatie aan de hand gehad bij een huurwoning. Toen heb ik overlegd met de woningstich ting en is er een dos sier opgebouwd. Dat leidde tot verhuizing. Maar dan heb ik te maken met een woningstichting die eigenaar is en die bepalingen in het huurcontract heeft staan. Bij een koopwoning is het heel moeilijk, bijna on mogelijk, om iemand die ver baal agressief is uit zijn huis te zetten.Tenzij we een dos sier weten op te bouwen met strafbare feiten. Daar waren we met het OM mee bezig. Maar tot nu toe hadden we geen keiharde zaken." De burgemeester wil niet ingaan op de vraag wat er moet gebeuren als er geen of onvoldoende bewijs tegen de man is. ,,We nemen alle sce nario's door en ik loop er niet op vooruit." De gemeente Veere heeft van alles ge probeerd om te be middelen tussen p| de bewoners van Pare Zonnehove en de verdachte. Zo zijn 1 wijkagenten, buurtbe middeling, kerk en familie van de verdachte ingescha keld. Dat zegt burgemeester Rob van der Zwaag van Veere. Bewoners van Parc Zonnehove stromen bijeen voor een bij komst na de dood van hun buurvrouw. foto lex de meester Een golf van opluchting gaat over het park. ,,We zijn zo blij dat hij is gepakt", reageert een van de bewoners. „Hopelijk vindt de po litie voldoende bewijs om te zor gen dat hij voor jaren de cel in kan." Achter de veelal anonieme reacties gaat een verhaal schuil van, volgens bewoners, 'bedrei gingen en angst'. Het speelt al en kele jaren. De verdachte woont vijftien jaar, dus sinds de bouw, op het complex. Iedereen kent hem als 'de man met de gespleten persoonlijkheid', vertelt Frans de Bruijn. ,,De ene dag kon hij heel aardig tegen je doen, zeker als je aardig was tegen zijn honden. Maar een dag later kon hij je om een futiliteit compleet de huid vol schelden. Annie was een van de mensen die tegen hem in durfden te gaan, de meesten durfden dat niet en waren ontzettend bang van hem." Bewoners stappen verschil lende keren naar de de gemeente Veere en de beheerder van het complex, Ingrid Sinke uit Middel burg. ,,Maar er gebeurde niets", zegt De Bruijn. Ten einde raad schakelt een aantal bewoners een advocaat in en legt een dossier aan. De Bruijn: ,,Ons doel is hem uit zijn huis te laten zetten. Ook al weten we dat dat heel moeilijk is, omdat het koopappartementen zijn." Sinds december telt het dossier al 54 incidenten, aldus De Bruijn. Zo werden onder meer De bestaande hoogspanningslijn bij Krabbendijke wordt over onge veer vijf jaar vervangen door een ondergrondse 38okV-lijn te noor den van het dorp. De kosten be dragen zo'n 40 miljoen euro. Nog dit jaar wordt begonnen aan de bouw van een nieuwe, tweede 38okV-lijn tussen Borssele en Rilland. Bij Krabbendijke ko men de dubbele lijnen zo dicht bij het dorp, dat enkele jaren geleden massaal protest ontstond. Toen malig minister Henk Kamp kwam aan de zorgen tegemoet. Hij trok maximaal 70 miljoen uit voor het verwijderen en ondergronds brengen van de bestaande lijn. Dat kan pas wanneer de nieuwe lijn tussen Borssele en Tilburg hele maal klaar is. Voor de ondergrondse lijn zijn in november drie mogelijke routes gepresenteerd: noord (de huidige route van de bovengrondse lijn), midden (ten zuiden van het dorp) en zuid (langs de A58). In alle ge vallen is het begin- en eindpunt hetzelfde. Uit gesprekken blijkt dat grondeigenaren en -gebruikers een voorkeur hebben voor noord. Dit is ook de goedkoopste optie. Het college van B en W volgt deze keuze. Later deze maand mag ook de gemeenteraad zich uitspreken. LEVER DEZE BON IN BIJ UW LIBRIS- OF BLZ.-BOEKHANDEL OF VIA LIBRIS.NL vrijdag 31 mei 2019 Jeffrey Kutterink Oostkapelle Onderzoek bij het appar tementencomplex. ARCHIEFFOTO HV ZEELAND Joeri Wisse Krabbendijke •Lever deze bon in bij uw Libris- of Blz.-boekhandel. Deze kortingsbon is alleen geldig van 31 mei t/m 16 juni 2019 in uw boekhandel. ISBN: 9789400508392 Actienummer: 906-10702 •Lever deze bon in bij uw Libris- of Blz.-boekhandel. Deze kortingsbon is alleen geldig van 31 mei t/m 16 juni 2019 in uw boekhandel. ISBN:9789021566766 Actienummer: 906-10708

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39