g-s Donald Trump hoort erbij Langzamer langs Zeeuwse flitspalen M Snel internet voor alle Zeeuwse huishoudens Schaal s 2 PARC ZONNEHOVE DODE VROUW jI De bewoners van Pare Zonnehove in Oostkapelle zijn bang dat de man |H| die is opgepakt in verband met de dood -'iM van een 78-jarige medebewoonster te rugkeert in zijn appartement. Vandaag wordt de verdachte voorgeleid aan de rechter-commissaris. -"Sip Commentaar De president van de Verenigde Staten op bezoek in Ter- neuzen... dat zou wat zijn. Maar laat de huidige bewoner van het Witte Huis nou net Donald Trump heten. Zo'n onaangepaste president hebben de Amerikanen nog nooit gehad. Bot, vrouwonvriendelijk, onvoorspelbaar, het lijstje te kortkomingen is lang. Dus er zijn gemengde gevoelens over een mogelijk optreden van Trump eind augustus bij de herden king van de Slag om de Schelde. Geen misverstand: Trump is niet gevraagd omdat Nederland juist hém wil, maar omdat alle staatshoofden en regeringsleiders van de geallieerde landen worden uitgenodigd. Of Trump echt komt, valt te betwijfelen. De president is vol gende week bij de herdenking van D-day. Misschien ziet hij een reisje naar Terneuzen een paar maanden later alleen als meer van hetzelfde. Maar met Trump weet je het nooit. Als hij eind augustus in de marge van de topconferentie van de G7 in Biarritz even naar Nederland komt, zou dat toch mooi zijn. De Verenigde Staten brachten in de Tweede Wereldoorlog grote offers om Hitler en Hirohito onder de duim te krijgen. En zonder de VS was West-Europa toen waarschijnlijk West-Rus land geworden. Je kunt veel zeggen van Trump, maar hij verte genwoordigt wel het volk dat die offers bracht. Ook al speel den de Amerikanen in de Slag om de Schelde toevallig geen grote rol, en ook al is deze president een nogal rafelig symbool van zijn natie, hij hoort erbij in Terneuzen. Je kunt veel zeggen van Trump, maar hij vertegenwoordigt wel het volk dat grote offers bracht Het aantal automobilisten dat dit jaar te hard langs digitale flitspalen reed, is tot nu toe lager dan vorig jaar. In de eerste vier maanden gin gen zo'n 25.500 boetes de deur uit, ongeveer drieduizend minder dan in 2018. Dat blijkt uit cijfers van het Ministerie van Justitie en Veiligheid. De Zeeuwse cijfers passen in een landelijke trend. Alle flitspalen in Nederland bij elkaar kiekten van ja nuari tot en met april 1,1 miljoen au tomobilisten - dat waren er 130.000 minder dan in dezelfde periode het jaar ervoor. In Zeeland blijft de flitspaal langs de N253 bij Draaibrug - tussen Oost burg en Sluis - de meest actieve. Die was in vier maanden tijd goed voor 6258 bekeuringen - overigens dui zend minder dan vorig jaar. Daarna ALMANAK Voetbalvereniging Terneuzense Boys was in rep en roer. Hun kampioensschaal werd een paar weken geleden in het feestge druis ontvreemd. Sindsdien dook de prijs af en toe op. Op een foto, in het voetbalpraatpro gramma van Wilfred Genee... Gisteren kwam de schaal einde- komt de paal langs de N57 op Schou- wen-Duiveland bij Serooskerke: 4647 keer. Ook derde en vierde staan palen op Schouwen-Duiveland: die op de N59 tussen Oosterland en Bruinisse, in beide richtingen. Van de twaalf flitspalen in Zeeland heb ben er zeven een dubbelfunctie: die zetten ook voertuigen op de foto die door rood licht rijden. In de eerste vier maanden van dit jaar ging het om 874 gevallen - 43 minder dan vo rig jaar. De meeste roodlichtrijders zijn er op de kruising Schroeweg- Torenweg in Middelburg: 324. Trajectcontrole Op de enige trajectcontrole in Zee land, in de Westerscheldetunnel, gingen van januari tot en met april 4309 automobilisten op de bon. Dat zijn er wel flink meer dan in de eer ste vier maanden van vorig jaar: 3579 automobilisten reden toen te hard. lijk naar huis. De Middelburgse verslaggever snapte alle com motie niet zo. „Hoeveel kost zo'n schaal eigenlijk? Wat? Tachtig euro maar? Dan zou ik die aan het begin van het sei zoen al kopen. Dan hoefje er al die wedstrijden niet meer voor te spelen.'' PZEM lijdt 54 miljoen verlies Roller Coaster op 1 in Zeeuwse Top 40 Terneuzen Kampioensschaal Tern. Boys is terug Bij bewoners van Parc Zonne hove heeft opluchting plaatsge maakt voor een nieuwe angst. Wat als er onvoldoende bewijs is tegen de man die wordt ver dacht van betrokkenheid bij de dood van een 78-jarige mede bewoonster? Komt hij dan te rug? De politie, het OM en de burgemeester van Veere lopen er niet op vooruit. In het kader van het onderzoek, zeggen ze. Maar bewoners moeten er niet aan denken dat ze weer in angst moeten leven. Tijdens een besloten, druk bezochte en emotionele bijeen komst houden bewoners van het appartementencomplex woensdagavond twee minuten stilte om medebewoonster An nie te herdenken. De 78-jarige vrouw kwam vorige week vrij dag door een misdrijf om het leven. Na uitleg over hoe het onderzoek ervoor staat, leggen de aanwezigen hun nieuwe angst voor aan de politie, het OM en de burgemeester. Wat als er onvoldoende bewijs is? Ze krijgen geen antwoord, wat leidt tot heftige reacties en emoties. Opluchting Het is de afsluiting van een toch al bewogen dag. Het begint al lemaal 's ochtends om een uur of zeven als de 56-jarige man nietsvermoedend naar buiten stapt om zijn twee honden uit te laten. Hij is net aan de wan del als vier rechercheurs op de fiets hem insluiten en in de boeien slaan. Twee politiewa gens komen de hoek om en ne men hem mee. IMl Zeeuwse huishoudens die nu nog geen toegang hebben tot snel inter net, kunnen een telefoontje ver wachten van Delta. Als ze kiezen voor een internetabonnement bij Delta, krijgen ze gratis een aanslui ting voor snel internet via de kabel. Dat laat Delta weten. Het gaat om 3400 zogenoemde 'witte adressen' die nu internet hebben via een te lefoonlijn, een dsl-verbinding. Delta heeft een glasvezel-coax netwerk: het hart van het Delta netwerk in Zeeland bestaat uit glas vezel. Alleen de laatste meters naar de voordeuren is van coax. Met de nieuwste internettechniek DOC SIS 3.1 worden nu internetsnelhe- den geboden tot 1 gbps. Nieuwste software De afgelopen twee jaar heeft Delta op vijftienduizend plaatsen in Zee land de netwerkapparatuur ver nieuwd. Daardoor kan het bedrijf de nieuwste software gebruiken voor data-verbindingen over de ka bel. Ook worden de Zeeuwse bui tengebieden voorzien van snel in ternet via een vast-draadloos ver binding. Delta biedt de 3400 'witte adres sen' een gratis aansluiting op snel internet, op voorwaarde dat ze een internetabonnement afnemen. vrijdag 31 mei 2019 Martijn de Koning Draaibrug Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Energiebedrijf PZEM heeft vorig jaar een ver lies geleden van 54 mil joen euro. De Raad van Bestuur is echter niet on tevreden. Door hogere energieprijzen presteert het bedrijf beter, al lijden de kerncentrale en Sloe- centrale wel verlies omdat een deel van de stroomproductie vooruit is verkocht. Ook kampte PZEM vorig jaar met langdurige uitval van de kerncentrale. De Raad van Bestuur verwacht dat dit jaar de resultaten een stuk beter zullen zijn. Naar verwachting zal de kerncentrale volgend jaar weer winst maken. OOST-SOUBURG Roller Coaster van Danny Vera staat op 1 in de Zeeuwse Top 40 die gis teren werd uitgezonden op Omroep Zeeland. De uitslag was spannend, want Zoutelande van BL0F en Geike Arnaert, zat Vera op de hielen. Zoutelande ein digde vorig jaar nog op de eerste plaats.De lijst met de veertig beste nummers van Zeeuwse bodem werd voor het dertiende jaar uitgezon den. Dit jaar bevatte de lijst opvallend veel (25) nieuwe binnenkomers. Naast Danny Vera kwam ook Isabel Provoost nieuw binnen. Bijna drie weken was ie zoek, de kampioens schaal van Terneuzense Boys. Hij was meegeno men door onbekenden. De schaal maakte een reis langs de Terneu- zense Kreek, belandde in de badkamer van zan ger Danny Vera en deed deze week dienst als chipsschaal in het tele visieprogramma Vero nica Inside. Maar giste ren kwam aan de reis een einde. Hij is weer veilig thuis gebracht en werd onder een slinger met de tekst 'Welkom thuis' gevonden in de Terneuzense kleedka- A - A -1-r - '4k!sg& Jeffrey Kutterink Oostkapelle Sr-.'iV Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38