'Hoe meer kittens, hoe meer vreugd' Êj ZONDAG A.S. v vrEii i2-i7u* Burgemeester: We moeten instaan voor veiligheid vips en publiek Nacompetitie Hoek voelt zich nog niet verslagen Theo Giele Terneuzen ,,We hebben nog geen bevestigin gen of afzeggingen gekregen. Het zou natuurlijk prachtig zijn als de president van de Verenigde Staten zou komen, maar dat stelt wel eisen aan de veiligheid", aldus de Terneu- zense burgemeester Jan Lonink. De uitnodigingen aan vertegenwoor digers van alle geallieerde landen zijn de deur uit. Als het gaat om staatshoofden zoals de president van de Verenigde Staten of de ko ning van België zet koning Willem- Alexander als 'collega-staatshoofd' zijn handtekening onder de brief. Regeringsleiders, zoals de Cana dese premier Justin Trudeau, wor den door premier Mark Rutte uit genodigd. Wie daadwerkelijk eind augustus in Terneuzen zullen ver schijnen is nog niet bekend. Maar het plannen van alle veiligheids maatregelen kan niet wachten op de bevestiging van de komst van deze vips. Zeker niet omdat de zo mervakantie er aan zit te komen. Het is gemakkelijker om later af te schalen naar een lager beveiligings niveau, dan op stel en sprong nog te moeten opschalen, aldus burge meester Lonink. Voordat de uitno digingen werden verstuurd is vol gens Lonink uiteraard contact ge weest met de verschillende ambas sades. Daaruit kwam geen signaal dat aanvaarding van de uitnodiging 'onmogelijk werd geacht'. Publieksevenement De betrokken autoriteiten zetten daarom in op het 'hoogste scenario'. Daarbij is ook de Nationaal Coördi nator Terrorismebestrijding be trokken. Elke twee weken is er overleg. Lonink zelf zegt bijna da gelijks bezig te zijn met de voorbe reiding voor het evenement op 31 augustus. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei en de stichting 75 Jaar Vrij heid willen dat het een echt pu blieksevenement wordt. ,,Dat bete kent dat we moeten instaan voor zowel de veiligheid van de vips als van het publiek", zegt Lonink. Maandag geeft onder anderen de Zeeuwse commissaris van de ko ning Han Polman een toelichting op het programma tijdens een pers conferentie te Wageningen. ZEELAND2 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl It I vrijdag 31 mei 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND13 Bij Daniëlle Gijssel (49) in Krui- ningen is het een vrolijke boel: naast haar zes kinderen, haar katten, honden en een heel bataljon kippen, is Gijssel ook nog eens gastouder voor zes tien kittens. Gijssels gezin is verbonden aan de stichting Scheldekat. De stichting be kommert zich om de zwerfkat ten van Zeeland. Wat Gijssel be zielt om zo veel kittens in huis te nemen? ,,Het is bij ons 'hoe meer kittens, hoe meer vreugd'. Zo krijgen ze een kans op een beter leven.'' Terneuzen zet zich schrap voor de komst van president Trump Bij de voorbereidingen voor de herdenking van de Slag om de Schelde gaan de autoriteiten uit van de komst van alle uitgeno digde staatshoofden en rege ringsleiders, inclusief de Ameri kaanse president Donald Trump. De herdenking op 31 augustus in Terneuzen is de start van een jaar lang de viering van 75 jaar vrijheid. intratuin OPEN *t/m 16 juni elke zondag OPEN van 12:00-17:00 uur (excl. Ie Paasdag en le Pinksterdag)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37