II Voor Robin Haase blijft enkelspel altijd prioriteit 31 TENNIS ROLAND GARROS Een dag na de dramatische aftocht op Roland Garros, laat Kiki Bertens weten dat ze zich weer goed voelt. Maar het verdrietige gevoel van de vervlogen droom zal nog even blijven knagen. Een bus vol Nederlanders wordt afgezet vlakbij Roland Garros. Het is de ochtend na de vroege opgave van Kiki Bertens (27) in Parijs, die geveld werd door een buikvirus. Uitgedost in het oranje trekken ze naar het park, waar Robin Haase nog in het dubbelspel zit, maar waar het enkelspel veel sneller dan verwacht beroofd is van alle Ne derlanders. Het is zoals het al jaren was, maar de hoop dat het deze keer anders zou kunnen zijn, was gegrond. Bertens is al vertrokken uit Parijs als haar supporters arrive ren. Ze laat een post achter op Instagram. Dat ze verdrietig is, maar positief probeert te blijven, omdat ze een geweldig gravelsei- zoen achter de rug heeft, met als hoogtepunt haar zege in Madrid. ,,Het is nu tijd om te herstellen. Ik voel me weer goed." Haar coach Van spanning krijg je doorgaans geen diarree. Het is voor 90 procent een virus geweest Raemon Sluiter omschrijft zijn gevoel op Twitter later met een klein grapje: 'Letterlijk en figuur lijk shit'. Ze ging woensdag zomaar zitten tijdens de wedstrijd in de tweede ronde, het stond 3-1 en 40-15 voor opponente Viktória Kuzmovl Bertens trilde en was misselijk, vertelde ze de dokter die op de baan werd geroepen. Ze miste energie en power, legde ze later in tranen uit. Midden in de nacht was ze wakker geworden met buikpijn. Ze had diarree en moest overgeven. Tien tot twaalf keer. Ze probeerde te slapen en te herstel len, maar het werd niet beter. De minuten voor haar opgave, waren de ogen nog vol verwach ting op Court Philippe-Chatrier gericht. Roger Federer had er net in drie sets gewonnen. In Neder land gingen tennisfans er vast voor zitten, het kwam niet eerder voor dat een landgenote vierde staat van de wereld en ook nog ti- telfavoriet was bij een grand slam. Maar na een paar minuten was de droom vervlogen. ,,Ik kon niet meer verder." Bertens nam wat slokken water en vroeg de pers- conferentie kort te houden. ,,Ik heb weer het gevoel dat ik over moet geven." Oud-speelster Kim Clijsters zag het kleine sportdrama voor haar ogen voltrekken en leeft mee. ,,Heel spijtig, want niet alleen in de nationale media, maar ook in de internationale pers werd veel over haar winstkansen gespro ken", zei ze tegen haar werkgever Eurosport. ,,Als je niet fit bent, is winnen onmogelijk, maar opge ven is een heel moeilijke keuze." Bertens had dinsdagavond niet meer dan droge pasta gegeten met een beetje tomatensaus. Het moet dus haast wel een virus zijn ge weest dat haar liet sneuvelen, nog voor het toernooi kon ontbranden. ,,Van spanning krijg je doorgaans geen diarree", zei Sluiter over zijn pupil, die vroeger vaak overgaf voor een partij. ,,Tuurlijk liep ze niet heel relaxed rond hier en speelden zenuwen een rol, maar het is voor negentig procent een virus geweest." Op Instagram schreef de tennis ster dat ze zich vanaf nu zo goed mogelijk gaat voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen, dat op 8 juni begint. Dat is ook het advies van Clijsters: ,,Het zal een grote opdonder zijn voor haar, maar ze moet het aanvaarden, rap genezen en haar focus op gras richten." Vorig jaar haalde Bertens de kwartfinales op Wimbledon, een knappe prestatie voor een gravel- specialiste. De druk blijft hoog, want om een hoge notering op de wereldranglijst te behouden, zal ze haar goede grasseizoen van vo rig jaar een vervolg moeten geven. Maar de verwachtingen van bui tenaf zijn minder groot, ze is niet meer de favoriete. Een stapje uit de spotlights, dat vindt de be scheiden Bertens wel zo prettig. Samen met de Deen Frederik Niel sen bereikte Haase gisteren de derde ronde van Roland Garros. Een evenaring van zijn beste resul taat in Parijs. Haase stond op de Australian Open al eens in de finale en haalde op de US Open en Wim- bledon de laatste acht. ,,Als je mijn carrière bekijkt dan ben ik mis schien wel de enige speler die al twaalfjaar lang singelt en dubbelt", aldus Haase. ,,Maar de single blijft net zo belangrijk, ook nu het wat beter gaat in het dubbelspel", aldus Haase, die na Wimbledon een kop pel vormt met Wesley Koolhof. Door het bereiken van de derde ronde moet Haase waarschijnlijk afzien van deelname aan een chal lenger, volgende week in het Tsje chische Prostejov. „Uiteindelijk wil je hier zijn. Ik doe aan elke grand slam mee om zo goed mogelijk te presteren in het enkelspel én dub belspel. Maar dubbelen is niet de reden waarom ik tennis." vrijdag 31 mei 2019 Favoriete Bertens doet een stap uit de spotlights Fardau Wagenaar Parijs Bertens showt de dokter haar trillende handen, na een nacht met buikgriep. Ze moet opgeven. foto ap -Raemon Sluiter (coach) Eden Hazard (op de schou ders) luisterde zijn vermoede lijk laatste duel voor Chelsea woensdag in de Europa Leaguefinale tegen Arsenal (4-1) op met twee goals. ,,Ik denk dat dit een goodbye is, ja. Ik wacht tot beide clubs eruit komen", aldus Hazard (28) bij BT Sport. De verwachting is dat hij naar Real Madrid gaat. FOTO REUTERS Robin Haase (32) heeft de afge lopen jaren een aardige staat van dienst in het dubbelspel op gebouwd. Hoewel zijn ranking in het dubbelspel (30ste van de wereld) aanzienlijk hoger is dan in het enkelspel (67ste), is zijn individuele loopbaan nog net zo belangrijk. ANP iAMA Ty/tes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31