Krottenkonina ZorgSaam heeft goed geboerd Brandend jacht kapseist bij Tholen 1 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN 1 Column DE STELLING Vandaag: Trump is van harte welkom in Terneuzen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters YOLANTHE EN WESLEY TOCH NIET 6IJ ELKAAR vertellen... Goese man die ex- vrouw ombracht in Spanje opgepakt Slechtvalk op Lange Jan geboren Dichter Vleugelhof (93) overleden Het positieve resultaat van alle on derdelen samen, het ziekenhuis, de thuis- en ouderenzorg én de on dersteunende diensten, is uitgeko men op 4,8 miljoen euro. Dat is 2,5 miljoen euro meer dan in 2017 en het één na beste resultaat sinds de jaren 2013 en 2014, waarin Zorg Saam door een diep dal ging en een ingrijpende personele reorganisa tie moest doorvoeren. Het ziekenhuis maakte de groot ste sprong voorwaarts; het posi tieve resultaat steeg van een be scheiden 276.553 euro in 2017 naar ruim 1,7 miljoen euro vorig jaar. Thuis- en ouderenzorg leverde ruim 2,8 miljoen op tegen 1,86 mil joen in 2017. De ondersteunende diensten lieten een plusje zien van 56.000 euro. De bedrijfsopbrengsten stegen van bijna 203 naar 226 miljoen euro, wat mede te danken is aan de overname per 1 juli van de financi eel kwakkelende ouderenzorgin stelling Warmande in West- Zeeuws-Vlaanderen. Het aantal voltijdse banen groeide van 1990 naar 2118, wat vooral is terug te zien in het aantal arbeidsplaatsen in de thuis- en ouderenzorg (van 872 naar 997). Dat aantal bleef in de zie- kenhuistak (van 749 naar 750) en bij de ondersteunende diensten (van 371 naar 369) vrijwel stabiel. Dankzij de financieel gunstige situatie, het groepsvermogen be droeg eind 2018 ruim 56 miljoen euro, kan ZorgSaam fors investe ren. In mei is de bouw van een nieuw operatiekamercomplex be gonnen in Terneuzen en opende een gloednieuw endoscopiecen- trum, voor inwendige onderzoe ken. Op de rol staat ook een gron dige renovatie van het verouderde verpleeghuis De Stelle in Oost burg. Een jacht is gistermiddag 0m 13.35 uur in de haven van de Bergse Diepsluis bij Tholen gekapseisd. Op het schip was enige tijd daarvoor in de machineruimte brand ontstaan. Het jacht bevond zich op dat mo ment op de Oosterschelde bij Tho- len. Nadat de brand uitbrak werd het schip door een sleepvaartbedrijf en Rijkswaterstaat naar de Bergse Diepsluis vervoerd. Daar ver spreidde het vuur zich uit over de lengte van de jacht (15 meter). Ver volgens kapseisde de boot. De opva renden bleven ongedeerd. De brandweer kwam na de meld- ling in eerste instantie voor een na- controle, maar bij aankomst om 12.35 uur woedde het vuur in de ma chinekamer nog. De brand bleek groter en moeilijker te bestrijden waarop een tweede blusvoertuig en een extra waterwagen naar het jacht werden gestuurd. Hoe het vuur kon ontstaan was gisteren niet bekend. Op het mo ment dat het schip kapseisde was er niemand meer aan boord van het jacht. De brand veroorzaakte veel rook, die richting Het Oudeland bij Tholen trok. De Veiligheidsregio Zeeland riep mensen op om ramen en deuren te sluiten. Rijkswaterstaat heeft een olie- scherm rondom het gekapseisde jacht getrokken om te voorkomen dat olie het water in loopt. Het schip wordt later door een berger gelicht. 2 of 3 dagen in De Hoeve van Nunspeet incl. entree wellness Het Hoompje is een gratis attractie voor Sint Anna ter Muiden Van zijn plannen komt niks, dwangsommen betaalt hij niet. Onvervangbare gebouwen, zelfs rijksmonumenten als het Hoompje zijn niet bestand tegen decennia niks doen. Is het zijn be doeling om de gemeente Sluis ra deloos te krijgen? Dat er voor de gemeente niks anders op zit dan het pand voor veel geld weer van hem over te nemen. goede reden waarom de gemeente een rooie cent betaalt, zolang Ron nie van de Putte nog leeft. Het Hoompje is reddeloos maar prach tig. Een gratis attractie voor Sint Anna ter Muiden. Om maar eens een vreselijke inte- rim-managementterm te gebrui ken: zie het niet als een probleem, zie het als een kans. Zet het Hoompje in de gemeentegids als niet te missen hotspot voor ama teurfotografen, avontuurlijke zie len, spokenjagers of geliefden die een kleedje leggen waar ooit het altaar stond om de liefde te bedrij ven onder een knetterend onweer. Net als Orry en Madeline op tv in North and South. Door hakende bramen en zwiepende takken baande ik me een weg naar het mooiste spookhuis met de gekste naam. Het Hoompje tussen Sluis en Anna ter Muiden. Tot 1986 een klooster annex internaat, sinds dien niks meer. De natuur heeft bezit genomen van het rijksmonument. Dat het Hoompje te ver heen is om nog op te knappen, kon ik met mijn han- dige-pappaverstand drie jaar gele den al vaststellen. Het mocht allemaal niet baten. Ei genaar Ronnie van de Putte heet niet voor niets de krottenkoning. Waar de een kiest voor een leven als brandweerman, huisvader of politicus, lijkt Ronnie van de Putte te kiezen voor een carrière als de lul van het land. En dat niet eens onverdienstelijk. Op meerdere plekken in Nederland laat hij mo numentale panden verkrotten. vrijdag 31 mei 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Verkeersbriga- diers zijn onmisbaar 1093 stemmen TOOS... IK MOET JE IETS GOES De 71-jarige Goesenaar Lei B., die in België ver dacht wordt van moord op zijn ex-vrouw, is woensdagochtend tijdens een wandeling in het Spaanse Calpe gearres teerd. Deze maand werd hij door het Vlaamse Hof nog bij verstek veroor deeld tot levenslang. Dat meldt de Belgische krant Het Laatste Nieuws. De Goesenaar wordt ver dacht van de moord op zijn ex-vrouw Josée Wid- dershoven (64). De kleu terjuf werd op 13 decem ber 2009 dood aange troffen in haar auto bij hun woning in Maasme- chelen. Ze bleek van dichtbij neergeschoten. MIDDELBURG Het vlagverbod op de Lange Jan in Middelburg lijkt succesvol te zijn: de broedende slechtvalken hebben één van de vier eieren uitgebroed. De af gelopen jaren kwam geen enkel ei uit. Het jong dat nu is geboren is ongeveer twaalf dagen oud en krijgt volgende week van vrijwil ligers van de Werkgroep Roofvogels Zeeland een kleurring. Daarmee kan de jonge slechtvalk ook nadat hij het nest heeft verlaten, gevolgd blijven worden. Op Koningsdag, bij de Do denherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei ging de vlag niet uit. ALMEN De Zeeuwse dichter Lou de Jonge is zaterdag op 93-jarige leeftijd in het Gelderse Almen overle den. Hij publiceerde onder het pseudoniem Lou Vleugelhof, een naam die verwees naar de boerderij bij Ove- zande waar hij in 1925 werd geboren. Vandaag wordt hij in Waalre - waar hij vele jaren woonde - begraven. De Jonge was onder meer docent Neder lands en drama in Utrecht en Tilburg. Be halve poëzie schreef hij ook proza en toneel. In zijn poëzie liet hij vaak zijn Zeeuwse herkomst doorklinken. ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen heeft vorig jaar financieel goed geboerd. Harmen van der Werf Terneuzen M Het bran dende jacht in de haven van de Bergse Diepsluis in Tholen. De boot zal later kapseizen. foto Marijn Thijs Tholen Kijk op de site bij /video Jacht kapseist na brand hoteldeal.nl/K05311 De Hoeve van Nunspeet V 1 of 2 overnachtingen o.b.v. logies V1 x dagentree wellnessresort Veluwse Bron t.w.v. 33,50 p.p. V Gratis TREATMENTS® product 1/ Hotel ca. 20 min. van Veluwse Bron j hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur C 088-0331506 Zo zouden de Zusters der Kind heid van Maria het ook graag ge zien hebben. Waarom eigenlijk? Geef me een Dwangsommen, dreigbrieven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2