II Leeuwinnen bij uitzwaaiduel 27 trainingsarbeid de mond met onderlinge eindstrijd in Champions League in Madrid tiek door, hun teams speelden sinds de slotronde van de Premier League op 12 mei geen wedstrijden meer. Alles om morgen messcherp aan de start te staan bij de finale in Madrid. Georginio Wijnaldum sprak voor hij in 2016 naar Liverpool kwam ook uitgebreid met Pochettino voor een transfer naar Spurs. De Argen tijn liet Wijnaldum bij die gelegen heid beelden zien van hoe hij traint. Dat loog er niet om, vertelde de Rotterdammer aan deze krant. ,,Ik denk dat van alle spelers die in die periode bij Oranje zaten, Vin cent Janssen en ik het hardst van al lemaal trainden'', zei hij. ,,Met Mau- ricio Pochettino had ik een gewel dig gesprek, maar we kwamen er niet uit. Ook Spurs heeft zelden een dag vrij. Net als Liverpool.'' Wijnaldum: ,,Nee, haha. In Neder land trainen we helemaal niet. Hier is het puur bijhouden.'' ,,Nee, maar dat wist ik ook niet toen ik nog in Nederland speelde. Bij PSV klaagden we weleens dat het te zwaar was. Fysieke trainer Egid Kiesouw schudde dan zijn hoofd en zei 'jullie trainen hele maal niet zwaar. In het buitenland, dMr wordt getraind'. Nou, hij had helemaal gelijk.'' En de critici die vaak riepen dat de teams van Klopp en Pochettino omvallen als april aanbreekt en de prijzen verdeeld gaan worden? ,,Ik heb me nog nooit zo sterk gevoeld als onder Klopp'', aldus Wijnal- dum. ,,Soms moesten we een kilometer hardlopen in drie minuten en vijf tig seconden. Direct aansluitend speelden we dan kleine partijtjes en In Nederland trainen we helemaal niet. Wat we hier doen is puur bijhouden dan meteen daarna weer een kilo meter in hetzelfde tempo. En dat een hele training lang. Geloof me, dan ben je moe, hoor. Maar je vindt een modus om in de partijspellen toch nauwkeurig te blijven. Klopp zegt dat zoiets helpt om de slotfase van een wedstrijd door te komen.'' En wie wint, heeft gelijk. Doen we in Nederland dan minder om dat hier vooral spelers lopen die nog jong zijn? Die lichamelijk soms nog niet eens volgroeid zijn? ,,Het zou best wel wat harder kunnen in Ne derland'', stelt de Oranje-interna tional. ,,Maar ik ben geen deskundige. Wat wij nu doen bij Liverpool, past ons omdat we zoveel energie in ons spel leggen. Wij hebben niet zoveel blessures. Voor mij is dit goed. Het maakt je beter, sterker als speler, en het maakt het makkelijker voor j e in wedstrijden.'' Al zijn het niet alleen successup porters, benadrukt Spitse. ,,Toen we van Noorwegen in de kwalifica tie verloren, moesten we play-offs spelen om alsnog het WK te halen. Ook bij die wedstrijden tegen De nemarken en Zwitserland zaten de stadions vol.'' Zeker, die ontmoe ting met de Zwitserse vrouwen Ik speelde al bij Oranje toen we het stadion van VVV niet vol kregen staat ook in de top 5 van de best be zochte vrouweninterlands in Ne derland. Maar die wedstrij d valt dus vanaf morgen uit de top 5. WK Een goed WK en de grenzen van de bezoekersaantallen zullen opnieuw opgezocht worden. Veel werd er de afgelopen maanden gefilosofeerd over het spelen in de Johan Cruijff Arena of de Rotterdamse Kuip. De speelsters zelf spreken altijd uit dat het liever vandaag dan morgen mag gebeuren. Maar de verantwoorde lijke afdelingen bij de voetbalbond kiezen zorgvuldig. Vooral omdat 30.000 toeschouwers vooralsnog een soort maximumgrens blijkt. Het adagium in Zeist: liever een vol stadion dan een gróter stadion met lege plekken. Die zullen er morgen dus niet veel zijn. Voor Daniëlle van de Donk, een Brabantse en vroeger fan van PSV, blijft een vol Philips Sta dion altijd bijzonder. De midden velder loopt al lang mee (debuut in 2010) en weet dus hoe bijzonder de opkomst van morgen is. ,,Ik speelde al bij Oranje toen we het stadion van VVV niet vol kregen. Toen wa ren er vooral vrienden en familiele den. Scholen werden gemobili seerd om de stadions vol te krijgen. Nu leven we in een tegenoverge stelde wereld. Dat is soms nog on werkelijk. Als het een nieuw record wordt, is dat voor ons een mooi compliment.'' vrijdag 31 mei 2019 dat beulswerk wél loont Is het trainen te vergelijken met wat je ooit in Nederland deed? Niet? -Georginio Wijnaldum (28) - Daniëlle van de Donk (27) Oranje viert in het Gelredome in Arnhem de 2-0 van Lieke Mar tens in de oefenwedstrijd tegen Mexico. foto scs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27