Bezoekersrecord gloort voor 26 Liverpool en Spurs snoeren critici van extreme Niemand laat voetballers zwaarder trainen dan Mauricio Pochettino en Jürgen Klopp, tussen een stortvloed aan wedstrijden door. En toch strijden juist hun clubs morgen in Madrid om de winst in de Champions League. Kort FIFA PSV hengelt naar Berghuis PSV heeft interesse in Steven Berghuis (27, foto) en deze week is er contact geweest tus sen de aanvaller en de nummer twee van de eredivisie. De Eindhovense club moet reke ning houden met een vertrek van Hirving Lozano en mogelijk ook Steven Bergwijn, en oriënteert zich alvast op de markt. Berghuis staat open voor een nieuwe uitdaging na drie jaar Feyenoord. Dirk Kuyt niet naar Madrid Dirk Kuyt kan niet naar de finale van de Champions League. De oud-speler van Liverpool was door de UEFA uitgenodigd om de eindstrijd tussen zijn oude club en Tottenham Hotspur zaterdag bij te wonen in Madrid. Ook zou hij één dag voor de fi nale met de UEFA-Legends in actie komen. Omdat de beslissende wedstrijd tussen de hoogste jeugd van Ajax en Feyenoord afge lopen zaterdag werd gestaakt, besloot de KNVB het duel 1 juni in te halen. Kuyt, trai ner van Feyenoord onder 19 jaar, moest om die reden de trip naar Madrid afzeggen. Spalleti weg bij Inter Milan Internazionale heeft afscheid genomen van coach Luciano Spalletti (60, foto). Onder zijn leiding eindigde Inter dit seizoen als vierde in de Serie A. Ook vorig seizoen werd Inter vierde. Spalletti verlengde in augustus zijn contract nog tot medio 2021. Antonio Conte (49) wordt genoemd als opvolger. Flitsen Dubai Record Lang, héél lang werd door critici hoofdschuddend gekeken naar de zware trainingsarbeid die Liver pool-manager Jürgen Klopp (51) en Spurs-coach Mauricio Pochettino (47) hun pupillen lieten leveren. En eigenlijk leeft die scepsis nog steeds. In april en mei, dan zouden de clubs van Klopp en Pochettino gewoon weer de rekening gepre senteerd krijgen. Spelers zouden dan massaal afhaken met blessure leed of simpelweg door hun hoeven zakken van pure vermoeidheid. Toch staan Spurs en Liverpool in de finale, de Reds zelfs voor de tweede keer op een rij. Blijkbaar kunnen ook in het huidige voetbal, waar alles te meten valt en het we melt van de specialisten, sommige elftallen nog altijd fitter zijn dan andere elftallen. ,,Ik kan mij herinneren dat er bij Liverpool een paar jaar geleden veel blessures waren'', zegt Giovanni van Bronckhorst, net gestopt als trainer van Feyenoord. ,,Ik denk dat er een periode moet worden inge calculeerd waarin spelers de moge lijkheid krijgen om te wennen aan een trainingsaanpak, bijvoorbeeld die van Klopp. Maar het Liverpool van nu is echt superfit. Ook de spe lers die moeten invallen en die een tijdje niet hebben kunnen spelen zoals Origi en Shaqiri, die zag je ook tekeer gaan in de halve finale tegen Barcelona.'' Een leek zou zeggen: waarom pakt een ploeg in de eredivisie dan ook niet flink uit op dat vlak? Veel meer trainen dan de concurrenten en qua fitheid compenseren wat ze op technisch of tactisch vlak alle maal tekortkomen ten opzichte van andere clubs? Van Bronckhorst: ,,Het heeft ook te maken met het niveau van de spelers. De beste zes clubs in de Premier League be schikken over de beste spelers ter wereld. Niet alleen tactisch en tech nisch, maar ook op fysiek vlak. Die jongens kunnen meer aan, daar scouten ze ook op. Het is niet mak kelijk om in Engeland aan te pik ken." ,,Toen ik in 2001 als speler bij Ar senal kwam, dacht ik ook de eerste weken: ongelooflijk, dit gaat wel even wat sneller. Ik las laatst een stuk over de Premier League en hoe het voetbal zich daar heeft ontwik keld op fysiek vlak. Qua hoeveel heid sprints, qua duels. Dat is de laatste jaren met tientallen procen ten gestegen. Het is echt de zwaar ste competitie op aarde.'' Aanpikken Toch bleek Ajax dit seizoen in Eu ropa meer dan behoorlijk aan te kunnen pikken bij de absolute top. ,,Dat is echt heel knap'', zegt Van Bronckhorst. ,,In de poulefase, maar zeker ook tegen Real Madrid, Ju- ventus en eigenlijk ook gewoon te gen Spurs. Het kan dus wel. Het heeft te maken met golfbewegin gen. Nu staat Ajax weer op de kaart. En Oranje ook. Een paar jaar gele den kregen we wel een signaal dat we dingen moesten aanpassen, maar dat was hier en daar ook aan gedikt. Zo slecht als de mensen het toen vonden, was het niet.'' Klopp en Pochettino trainden ook de afgelopen weken nog fana- De best bezochte vrouweninter land op Nederlandse bodem is voorlopig de kwalificatiewedstrijd voor aankomend WK tegen Noord- Ierland. 30.238 toeschouwers in het Philips Stadion in Eindhoven zagen Oranje vorig jaar op 6 april simpel- tjes met 7-0 winnen. Nog meer dus dan de gewonnen EK-finale in de Grolsch Veste van Enschede tegen Denemarken. Simpelweg omdat de capaciteit in Eindhoven groter is. In dat stadion zwaait het Neder landse publiek morgen de beste voetbalsters van ons land uit op weg naar het eindtoernooi in Frankrijk. Inmiddels zijn er net iets minder dan 30.000 kaarten ver kocht, maar de KNVB verwacht dat het record gaat sneuvelen. De laat ste twee dagen moet die nieuwe grens worden bereikt, ook omdat de stadionkassa's open zullen zijn. Bij vrouwenvoetbal is het altijd verleidelijk om terug te grijpen naar het recente verleden om de groei van de sport in context te kunnen plaatsen. Daarom toch even terug naar 8 juli 2017, de laatste wedstrijd voor het uiteindelijk ge- wonnen EK. Een resultaat dat toen niemand nog kon bevroeden. De KNVB plakte ook toen de term 'uit zwaaiwedstrijd' op de confrontatie tegen Wales (5-0). Het aantal men sen in het halflege Kasteel van Sparta? 3860, een achtste van de be langstelling morgenavond. Groei ,,Ook toen zag ik het wel echt als een wedstrijd waarin het publiek ons nog een keer kon zien voordat het toernooi begon. Al bleven we wel gewoon in Nederland'', zegt re cordinternational Sherida Spitse. ,,Het tekent wel de enorme groei. Mensen willen weten wat we doen, hoe we spelen. Mooi toch. De na weeën van de Europese titel.'' Quote van de dag 'Ik bewaar mooie herinneringen en kan met trots terugkijken.' vrijdag 31 mei 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Coach Gian Piero Gasperini heeft bijgete kend bij Atalanta Bergamo, dat verrassend als derde eindigde in de Serie A en een ticket voor de Champions League veroverde. Gasperini kon naar verluidt ook naar grotere clubs. Borussia Dortmund is tevreden over de prestaties van trainer Lucien Favre. Tech nisch directeur Michael Zorc wil het nog een jaar doorlopende contract met de 61-jarige Zwitser snel openbreken en verlengen. I Wereldvoetbal bond FIFA heeft Tai Ni cholas voor acht jaar ge schorst. De oud-bestuur der zou mis bruik hebben gemaakt van FIFA-fondsen en ook ge schenken heb ben aangeno men. Mikhail Ros- heuvel (28, foto) vertrekt bij NAC Breda. In overleg be sloten de par tijen dat de aanvaller transfervrij mag vertrek ken, zodat hij naar Al Dhafra in Dubai kan. u Over het sei zoen 2017/18 boekten de vijf grootste voet balcompetities in Europa (En geland, Spanje, Duitsland, Italië en Frankrijk) een recordom zet van 15,6 miljard euro. Finale bewijst Mikos Gouka Madrid Georginio Wijnaldum (links) namens Liverpool in een sprint duel met Davinson Sanchez van Tottenham Hotspur in de Pre mier League. Morgen nemen zij het tegen elkaar op in de CL-fi- nale. foto bsr agency/soccrates O a 0) De voetbalsters van Oranje spe len morgen de 'uitzwaaiwed strijd' tegen Australië. De laatste test voordat het WK in Frankrijk begint. Een bezoekersrecord gloort. Daniël Dwarswaard Zeist —Tennisster Lucie Safarova (32) gaat met pensioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26