op de boerderij 1 Energierekening Eneco toch omlaag Groepsreizen Sale korting tot JOL Marco Borsato l Gasprijs onverwacht lager door zachte winter laat De Kuip weer trillen I* M iiétfatór*. De hogere energienota zorgde af gelopen half jaar voor politiek vuurwerk. Veel huishoudens za gen hun maandelijkse voorschot per januari met meerdere tientjes stijgen. Op jaarbasis ging het om ruim 330 euro, becijferde het CBS. Véél meer dan het kabinet eerder had aangegeven. Oorzaak zijn fors hogere belastingen in combinatie met gestegen energieprijzen. De stijging leidde tot een knetterende botsing tussen Tweede Kamer en staatssecretaris Mona Keijzer (CDA, Economische Zaken), die de hogere energienota aanvanke lijk betwistte. Halverwege het jaar blijkt de soep bij Eneco, met ruim twee miljoen klanten één van de grote drie leveranciers, minder heet ge geten te worden dan zij wordt op gediend. Het bedrijf verlaagt de ta- De lagere gasprijs resulteert in een lagere inkoopprijs van elektriciteit rieven vanaf 1 juli: gas gaat met ruim 9 cent per kubieke meter om laag, stroom met iets meer dan 2 cent per kilowattuur. Wel stijgt het vastrecht voor zowel gas als stroom met 2 euro per maand. Een gemiddeld huishouden is hierdoor op jaarbasis 133 euro goedkoper uit (bij een verbruik van 1200 kubieke meter gas en 2800 kilowattuur stroom). Diverse prijsvergelijkers hanteren overigens hogere ver bruikscijfers. Het voordeel is dan nóg groter: bij 1470 kubieke meter gas en 3000 kilowattuur scheelt het een gezin zelfs 164 euro. De enorme tariefstijging van ja nuari wordt hiermee deels teniet gedaan. Wilko Schuijff, energie inkoper bij Eneco, zegt dat de afge lopen warme winter de oorzaak is. ,,Azië, VS en Europa hebben een warme winter achter de rug. De gasvoorraden bleven daardoor op peil, terwijl er tegelijkertijd veel vloeibaar gas uit Azië en de VS naar Europa is getransporteerd." Dat zorgt voor een fors overschot aan gas op de markt. „Gevolg is een flinke daling van de gasprijs, die ook weer resulteert in een lagere inkoopprijs van elektriciteit." P7 Klimmen, klauteren, kliederen, kippen verzorgen of 'klussen' in de moestuin. Het kan allemaal op de boerderij van familie Boonman. Op het bedrijf in Nisse wordt landbouw gecombineerd met kinderopvang. Lindy (l) en Amélie vinden het geweldig. Kijk snel op nrv.nl/groepsreizen of bel 07030 76 700 Nieuwsmedia Kinderopvang S .tQlDSt Na de enorme stijging van begin januari dalen de energie tarieven vanaf 1 juli weer. Door de zachte winter zijn de gasprij- zen onverwacht fors gezakt, ziet Eneco. Klanten gaan ge middeld 133 tot 164 euro min der betalen op jaarbasis. Bij Es- sent blijven de prijzen gelijk. Vattenfall (Nuon) geeft nog geen prijzen. David Bremmer Rotterdam Wilko Schuijff, Eneco ZEELAND5 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. 22°C Zonnig en pzc.nl warm Ook voor het laatste weekend regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530" neemt je mee De mooiste groepsreizen wereldwijd De Groepsreizen Sale geldt voor al onze 91 groepsreizen. Boek nu en profiteer tot €300 korting per persoon. Vertrekken t/m juni 2020. Ook inde schoolvakanties! Kies voor de rondreisspecialist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1