Dat wordt moeilijk kiezen IN DE REGIO 6 MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 29 mei 2019 De provincie gaat er als eigenaresse van het busstation mee aan de slag. Concrete plannen zijn er nog niet. Allereerst zal worden onderzocht wat de gebruikers zelf willen, aan welke voorzieningen zij behoefte hebben. De aandacht richt zich daarbij vooral op studenten. Het onderzoek begint na de zo mervakantie. De provincie wil dan in gesprek met reizigers om te ach terhalen wat zij willen. „Vervolgens bekijken we in hoeverre de wensen realiseerbaar zijn, gelet op onder houd, kosten en bemensing", aldus een woordvoerster van de provincie. Wellicht is een tafel in een verwarmde ruimte al voldoende Zij verwacht dat na de zomer wordt begonnen met een 'hele ba sale voorziening, bijvoorbeeld een tafel en een thermosfles koffie'. ,,In gesprek met reizigers willen we daarna verder bouwen aan de meest passende voorziening. De uitkomst staat nog niet vast. Het kan een ki osk zijn, maar wellicht is een tafel in een verwarmde ruimte al vol doende." Het busstation bij het sluizen- complex van Terneuzen is al jaren onderwerp van discussie. Het moest, na de opening van de Wes- terscheldetunnel in 2003, hét open- baar-vervoerknooppunt van Zeeuws-Vlaanderen worden. De bouwkosten waren eerst geraamd op 1,1 miljoen euro, maar om het sta tion meer uitstraling te geven, ver hoogde de provincie dit budget tot 3,1 miljoen euro. Ondanks dit flinke bedrag is het busstation niet veel meer geworden dan een overstapplaats. Een toilet ontbrak zelfs in eerste instantie. In 2007 is dat er pas gekomen, wat 80.000 euro kostte. De architect stelde extra eisen. Verplaatsen De kritiek bleef, zeker nadat eind 2017 verschillende reizigers in een vliegende sneeuwstorm op het bus station strandden. Zij konden ner gens verwarmd schuilen. Ondanks toezeggingen veranderde er niks. Het bracht raadslid Jack d'Hooghe (Sociaal Terneuzen) er onlangs toe weer vragen te stellen. In antwoord daarop laat het college van B en W van Terneuzen weten dat de pro vincie ermee bezig is én dat er met de provincie wordt gesproken over verplaatsing van het busstation. Het verplaatsen van het bussta tion naar 'de bewoonde wereld' speelt ook al tijden. In 2004 begon oud-raadslid Cees Freeke er als eer ste over. PvdA Terneuzen en de in middels verdwenen partij Provinci aal Belang Zeeland pleitten er in 2016 opnieuw voor. B en W van Ter- neuzen meldden daar nu over dat 'meerdere lange termijnscenario's worden onderzocht', maar ook 'dat het definitief verplaatsen voorals nog niet aan de orde is'. In Biervliet barsten vandaag de Geuzenfeesten los, met onder meer de elfde stadsloop (18.30 uur) en de Nacht van Biervliet (22.00 uur) bij café 't Harinkje. Veel doe- activiteiten en muziekoptredens zijn er vervolgens morgen en vrij dag. Graauw ademt GraauwRock, met vandaag GraauwRock for Spe cials (12.00 uur) en The Road to GraauwRock (20.00 uur). Graauw- Rock zelf is traditiegetrouw op Hemelvaartsdag, dus morgen. Die dag bruist ook Axel, met on- der meer het oldtimerfestival. Thema is tweewielers. 's Ochtends is eerst een rondrit, 's middags staat al het moois op het Szyd- lowskiplein. Bij de Protestantse kerk aan de Koestraat is vanaf 10.30 uur het Provenement, met tal van GraauwRock zelf is traditiegetrouw op Hemelvaartsdag internationale hapjes en een boe kenmarkt. Terneuzen pakt vanavond uit met discofeest Boogie Wonder land in het Scheldetheater. Mor genavond is vanaf 20.30 uur een kampvuursessie in Oud Terneu- zen. Vrijdag is in het centrum het groots opgezette Speelstad. West- dorpe viert de Dijkfeesten, met za terdag een vrijmarkt, kunst, brandweerspelen, straatartiesten en bands. Van zaterdag op zondag is de bedevaartstocht naar Oostak ker. De zondag begint in West- dorpe om 12.00 uur met een pick nick bij de kerk, gevolgd door live muziek. Hulsterloofeesten Dan is er ook nog Vestrock in Hulst, van vrijdag tot en met zon dag. Nieuw Namen staat van mor gen tot en met zondag in het teken van de sportieve en muzikale Hul- sterloofeesten. En in West- Zeeuws-Vlaanderen is het oldti merweekend, dat vanuit Groede wordt gevierd met onder meer een rondrit langs Aardenburg, Oost burg en Schoondijke. Vliegerfeest bij Caricole Expositie fotoclub Zwembaden gaan open SAS VAN GENT Westkade 114, 12.30 17.00 uur: Industrieel museum Zeeland; SINT JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Biljartes, gym, volks dansen; 13.00 uur: Na de zomer koffie op busstation In Graauw nadert de opbouw van GraauwRock zijn einde. foto boaz timmermans Het gaat er mogelijk van komen, een voor reizigers aantrekkelij ker busstation bij het sluizen- complex van Terneuzen. Harmen van der Werf Teneuzen -Woordvoerster provincie Het is niet te doen, kiezen uit alle activiteiten die de komende dagen plaatsvinden in Zeeuws- Vlaanderen. Het zijn er zoveel. Harmen van der Werf Terneuzen CADZAND-BAD Op Hemelvaartsdag, morgen, vindt op het strand bij strandpavil joen Caricole in Cad- zand-Bad het jaarlijkse vliegerfeest plaats. Ie dereen die een vlieger heeft, mag meedoen. Het vliegerfestijn begint om 11.00 uur en duurt 17.00 uur. Caricole is te vinden aan Boulevard de Wielingen 1A, duinover gang 8 bij het Badhuis. AXEL Fotoclub Axel houdt van morgen tot en met zon dag de jaarlijkse foto tentoonstelling in de dansschool van Petrella Lion aan de Stations straat 9 in Axel. De the ma's dit jaar zijn energie, vrij en vrij werk. Ope ningstijden zijn: donder dag, 10.00-17.00 uur; vrijdag, 19.00-22.00 uur; zaterdag, 10.00-17.00 uur; en zondag, 10.00 16.00 uur. TERNEUZEN De openluchtzwemba den in Terneuzen ope nen morgen voor het eerst dit seizoen de Vliegerfestijn bij Caricole. foto camile schelstraete deuren. Vijf stuks zijn er, in Koewacht, Zaamslag, Axel, Sas van Gent en bij De Vliegende Vaart in Terneuzen. Ze zijn weer safhankelijk open, dat wil zeggen als 's och- tends om 9.00 uur min der dan achttien graden wordt voorspeld, blijven ze dicht. Het openlucht badseizoen in Terneu- zen duurt dit jaar tot en met 1 september. AXEL Markt, 11.00 17.00 uur: Streekmu seum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken; BIERVLIET Dorps kern, 09.00 uur: Geu- zenfeesten; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Koersbal Senioren Groot Hulst; GRAAUW Sportveld de Boomwaai, 13.00 uur: Graauw rock for specials; 18.30 uur: Road to Graauw rock festival; HULST De Lieve, 09.30 uur: Tekenen, schilderen; 13.30 uur: Bingo; De Serre, 13.00 uur: Inloopmid dag; Museum Hulst, 14.00 uur: Geopend; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Internet café; OOSTBURG Ledel- plein en markt, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Jota, 10.00-12.00 uur: Ont moeting mensen met dementie; Schieting, kaarten; TERNEUZEN De Wie lingen, 17.00 uur: Mindfulness; Revali datiecentrum de Wie lingen, 17.30 uur: Me ditatie; Markt, 08.00 16.00 uur: Week markt; Ter Schorre, 14.00 uur: Sieraden maken Steunpunt Terneuzen; Bachten Dieke, 14.00 uur: Koersbal, spelletjes; Portaal van Vlaande ren, 13.00 -17.00 uur: Informatiecentrum geopend; ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.30 uur: Kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70