Japanse man steekt uit het niets in op schoolmeisjes NYNKEDEJONG NU IN DE BIOSCOOP 2D EN 3D 6 woensdag 29 mei 2019 Column Ik zocht op Youtube dat ene mooie lied van de SP, uit 2002. De tekst geschreven door wijlen Karel Glastra van Loon. Muziek en zang door SP-boegbeeld Bob Fosko. In de videoclip zie je Bob als buschauffeur, en de passagiers zingen mee. Het refrein: het aloude 'Stem voor, stem SP'. De coupletten zijn een heldere op somming van waar de SP destijds voor stond: Een dier is meer dan een lap vlees/Een mens is meer dan een consument/ Een land is meer dan een bv/Wat je doet is wat je bent. de laatste verkiezin gen was vergeten wat ze ooit zongen. Nergens voelde ik dat vrolijke rebelse dat Bob Fosko uitstraalt. Ja, we zijn boos, maar we gaan er wat van maken. Dat werk. Niet alleen maar: we zijn boos en we gaan nu even zeuren wie er allemaal stom doen, zoals bijvoorbeeld Frans Timmermans. De school is toch geen markt/ En de zorg toch geen product/ Wie rijkdom niet kan delen/ Is als mens totaal mis lukt. Het lied is een gospel, met een lekker achtergrondkoor en een ritme dat uitnodigt tot meeklap pen. Tot meedoen, zou ik zeggen. In alles zegt dit lied: bij deze club wil je horen, want kijk eens hoe gezellig we actievoe ren. voor wat vreemd is/ Doet vooral zich zelf tekort. ken je hem ongetwijfeld al uit je hoofd. Het is dat de PvdA de term 'vrolijk links' al heeft gekaapt, an ders zou ik 'm je aanraden. Niet dat zure, negatieve van een Ron Meyer die altijd kijkt alsof je hem een ondermaatse occasion hebt verkocht met meer kilometers op de teller dan beloofd. Maar het moedig voorwaarts van Bob Fosko. Blijf niet mokkend aan de kant staan/ Stel een daad en toon je moed/ Laat je woede hand in hand gaan/ Met het goede dat je doet. Dat lijkt me een prima begin voor een hernieuwde SP. De steekpartij gebeurde gister ochtend rond 08.00 uur, nét voor schooltijd. Met in elke hand een mes stak de dader in op een groep schoolmeisjes, die bij de bushalte wachtten op hun schoolbus. Hij zou daarbij 'Ik zal jullie doden!', hebben geroepen. De meesten meisjes zaten op de katholieke privéschool Caritas en waren slechts 6 tot 7 jaar oud. Ooggetuigen spreken van een 'hels tafereel': op de grond val lende kinderen en volwassenen, sommigen met hun shirts met bloed doordrenkt. Tientallen vluchtende kinderen, ondertus sen schreeuwend om hulp. Toegesnelde politiemensen wisten de dader te overmeeste ren. De man bleek zich daarbij of daarvoor in de nek te hebben ge stoken. Hij overleed in het zie kenhuis aan zijn verwondingen. Hij is geïdentificeerd als de 51-ja- rige Ryuichi Ywasaki uit Kawa saki, het is niet duidelijk wat hem aanzette tot zijn daad. Het drama vond plaats bij de bushalte van Noborito park in Ka wasaki. Onder de overledenen is een 12-jarige leerlinge, Hanako Kuribayashi, die in het laatste jaar van de basisschool zat. Het andere dodelijke slachtoffer is Satoshi Oyama, hij zou de vader zijn van een van de wachtende kinderen. D Gewelddadige criminaliteit is zeer zeldzaam in Japan Van de zeventien gewonden zijn er drie slecht aan toe. Ze zijn zwaargewond. Inwoners van Ka- waski hebben inmiddels massaal bloemen gelegd op de plaats van de steekpartij. Gewelddadige cri minaliteit is zeer zeldzaam in Ja pan, het land kent een van de laagste misdaadcijfers ter wereld. President Donald Trump is in Japan op bezoek en heeft net als premier Shinzo Abe zijn medele ven uitgesproken. Het rijke westen is geen eiland/En Europa is geen fort/ Wie bang is Nergens voelde ik dat vrolijke rebelse dat Bob Fosko uitstraalt OOK IN DE ORIGINELE VERSIE ^0 @Nynke oon emoed Het leek wel alsof de SP bij Hup Lilian. Tatoeëer de tekst desnoods op je bovenarm, ook al Stel een daad en toon je moed. Een 51-jarige Japanner heeft in Kawasaki, vlakbij Tokio, in het wilde weg ingestoken op een groep schoolmeisjes en enkele volwassenen bij een bushalte. Een meisje van 12 jaar en een volwassen man zijn aan hun verwondingen bezwe ken. Minsten zeventien ande ren raakten gewond. David Bremmer Rotterdam/Kawasaki ILLUMINATI0N PRESENTEERT HuiSdiEnGehEilllBn 2 Huisdiergeheimen.nl #Huisdiergeheimen2 O/TheSecretLifeofPetsNl IM) - vnwLirm xt--8*1"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6