Pijl Hogeweg verdient straat in Reimerswaal ONTDEK DE WOONTREN 7 KAMPERLAND LEEGLOOP DORPSCENTRUM BERUST OP TOEVAL Van Rompu leeft al 100 jaar vol overgave de komst van het winkelcentrum gevolgen zou hebben voor de Veer weg. Niet voor niets hebben we aan de bel getrokken. Ik ben er nog steeds van overtuigd dat de maat regelen het dorpscentrum een boost (gaan) geven, zeker het opka lefateren van de Veerweg zelf. Daarmee wordt het vanzelf een aantrekkelijke plek voor bezoekers én ondernemers." Iemand die daar ook heilig in ge looft, is inwoner en projectontwik kelaar René Faasse. „Dat er mo menteel panden leegstaan, bete kent niet dat Kamperland geen po tentie heeft om uit te groeien tot een populaire bestemming. Ik denk dat de Veerweg een heel leuk en levendig gebied kan worden." Om die reden heeft hij samen met zoon Jasper diverse panden in de Veerweg aangekocht. De winkelpanden krijgen een op knapbeurt en vervolgens kunnen ondernemers ze huren. Faasse: „We zijn met verschillende poten tiële kandidaten in gesprek, dus ik kan inhoudelijk nog niet veel meer zeggen dan dat op één van de loca ties een bakker komt met lunch room en ijssalon. Ik hou van Kam perland en ga mij er hard voor in zetten om van de Veerweg een ge zellig dorpshart te maken." Kamperland vierde gisteren een klein feestje. De opening van de vernieuwde kruising aan de Ruiterplaatweg moet het dorp in meerdere opzichten veel goeds gaan brengen. De herinrichting van één van de drukste kruis punten van Kamperland is onderdeel van een pakket aan maatregelen, die in het leven werden geroepen na de komst van Winkelcentrum Kam perland. Uit vrees dat de leefbaar heid in het dorp daaronder zou lij den, stelden gemeente, dorpsraad en ondernemersvereniging samen een plan op om meer mensen naar de Veerweg te lokken. De eerste aanpassingen aan wegen en kruis punten rondom de Veerweg zijn afgerond; de komende twee win- ters wordt de straat zelf aangepakt. Vooralsnog lijkt de Veerweg niet echt te profiteren van de maatrege len. Afgelopen jaar hebben drie eetgelegenheden de deuren geslo ten: Chinees-Indisch restaurant Chung Ching, café-restaurant De Griek en Mexicaans restaurant La Cantina. Kringloopwinkel De Schatkamer vertrekt in september en eind december stoppen ook Spar en delicatesse De Regt en Slij terij De Poorter. Toch maakt de ondernemersver eniging zich nog geen zorgen. Vol gens tijdelijk voorzitter en Albert Heijn-eigenaar Gert-Jan Clement is de leegloop 'puur toeval'. „Een aantal ondernemers stopt of is ge stopt vanwege leeftijd. Dat is na tuurlijk hartstikke jammer, maar wel te begrijpen." Clement noemt het een golfbeweging. „Twee jaar geleden kwamen er verschillende nieuwe winkels bij, zoals familie brasserie Amable en de Shop-in- Shop. Nu is er weer even een dip." Van vergane glorie is zeker geen sprake, vindt ook dorpsraadvoor zitter Wim Jalink. „Vijfjaar gele den wisten we al dat er op termijn ondernemers met pensioen zou den gaan, net zoals we wisten dat KRABBENDIJKE Naar de on langs overleden oud-burgemees ter Cees Pijl Hogeweg moet een straat in de gemeente Reimers- waal worden vernoemd. Dat vindt Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. Pijl Hogeweg was van 1970 tot 1976 de eerste burgemeester van Reimerswaal. Daarvoor was hij vier jaar burgemeester van Yer- seke. In april van dit jaar overleed hij op 90-jarige leeftijd. West- strate vindt dat een straat in Krab- bendijke naar Pijl Hogeweg moet worden vernoemd. In de meeste andere dorpen van Reimerswaal zijn al straten naar oud-burge- meesters vernoemd. De nieuwe weg over het voor malige gasfabriekterrein zou een goede kandidaat zijn, vindt West- strate. ,,Die komt uit op de J.W. Frisostraat. Daar heeft Pijl Hoge- weg gewoond." Voor deze straat is onlangs al een naam bedacht: de Vlierbessestraat. ,,Ik weet niet of dat nog aangepast kan worden. Anders kan één van de straten over de nieuwe uitbreiding van nieuwbouwwijk Rozeboom naar hem worden vernoemd." Burgemeester José van Egmond stond gisteravond, aan het begin van de raadsvergadering, stil bij het overlijden van Pijl Hogeweg. een echt pistool en een auto-onge luk, is het best bijzonder dat de flamboyante arts gisteren zijn 100ste verjaardag mocht vieren. Samen met familie, vrienden en burgemeester Letty Demmers blikte de geboren Terneuzenaar te rug op een bewogen leven. Van Rompu werkte als huisarts in Delft en later als bedrijfsarts bij Konink lijke Hoogovens. Ook was hij jaren lang clubarts bij voetbalploegen als Telstar, FC Den Haag en AZ. Met verjaardagen had Van Rompu niet zo veel, maar deze kan hij wel waarderen. „Nooit gedacht dat ik op deze leeftijd nog eens in het middelpunt van de belangstelling zou staan!" GEERSDIJK Volgens het spreek woord heeft een kat negen levens, maar Jimmy van Rompu (foto) uit Geersdijk kan er ook wat van. Na diverse hachelijke avonturen, waaronder een speelpartijtje met Woonmall woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren woensdag 29 mei 2019 Veerweg is nog altijd springlevend Ellen Smaardijk-Jobse Kamperland Bij wijze van 'doop' crossen wethouder Adrie van der Maas (ge meente Noord-Beve land, rechts), Arie de Koning (ondernemers vereniging, midden) en Giel de Kanter (dorpsraad, achterop) op een tandem de vernieuwde kruising aan de Ruiter plaatweg over. FOTO MARCELLE DA- VIDSE Ontdek de trendy, kleurrijke collecties van onze 55 woonwinkels op het gebied Al [VAMflDlllhA 3nden en ALlAANUKIUJVI van wonen, zitten, slapen, koken, baden, verlichting, vloeren, wanden accessoires. Kom Hemelvaartsdag vanaf 12:00 uur woonshoppen en geniet van onze uitstekende horeca en gezellige live muziek. Kinderen kunnen meekleuren aan de grote kleurwand in het Atrium en mooie prijzen winnen. Woonmall Alexandrium Rotterdam geeft kleur aan uw interieur. SS ytoonyijnVéls orwler één Bezoek ook onze vernieuwde website!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 69