Met gratis bus naar vliegerfeest Renesse ONTDEK DE WOONTREN ALEXANDRIUM 7 woensdag 29 mei 2019 BANDLEDEN MUSICEREND DOOR NEDERLAND Twee Zeeuwse bands - Rommelhond en Morjak - maken met paviljoentjalk De Stoere Eenvoud uit 1905 een tiendaagse muzikale zeiltocht van Zierikzee naar West-Terschelling voor optredens bij het Oerolfestival. De afvaart is op donderdagavond 6 juni vanaf Café de Biet. Muziek en varen maken Wiebe Radstake het meest gelukkig. Met het project 'Muziek in de zeilen' weet hij beide te combineren. Net terug van een maandenlange zeiltocht met scholieren rond de Canari- sche Eilanden en op de Caribische Zee blikt hij op de veranda van zijn specifieke huis - een dubbel dekkerbus - vooruit op dit project. „Tijdens het bruiloftsfeest van Suzan (Dahmen, red.) en mij vorig jaar bleek al dat varen en muziek maken heel goed samen gaan. Be vriende muzikanten van de band Rommelhond (het voormalige Crappy Dog) en onze bluesband Morjak (voorheen Zinkzand) von den elkaar het afgelopen najaar in de vrije manier van spelen en in de liefde voor zee, muziek en poëzie. We hebben de krachten gebun deld en nu gaan we dus met elkaar het schip in om vanuit Zierikzee door Nederland te varen met als einddoel het festival Oerol.'' Hoofddoel Wiebe benadrukt dat de reis op zich het hoofddoel is. De Stoere Eenvoud meandert over de rivie ren vaak langs 'de achterkant' van Nederland met plekken die je vanaf de weg niet ziet: geheime tuinen, verrotte schuurtjes, wrak hout, verlaten scheepjes, oude jaagpaden. De tjalk legt aan in de havens van Dordrecht, Rotterdam, Gouda, Haarlem, Enkhuizen, Mak- kum en tenslotte West-Terschel ling. In diverse havencafé's wordt opgetreden, soms in wisselende samenstelling en soms met bijdra gen van plaatselijke artiesten. ,,Ook tijdens het varen overdag aan boord wordt muziek gemaakt, want bij de sluizen, op bruggen en aan de wal staan altijd wel men sen'', weet Wiebe uit ervaring. Organisatie Hij voer zelf als stuurman op De Stoere Eenvoud tijdens charter- tochten. De thuishaven is Tholen. De eigenaar van het schip is zelf groot liefhebber van het Oerolfes- tival en stelt zijn vaartuig ruim hartig beschikbaar voor deze tocht. Als Wiebe maar de volledige orga- nisatie op zich neemt. Daar komt uiteraard heel wat voor kijken en Wiebe was - ondanks dat hij graag vrijbuiter wil zijn en blijven - toch heel blij met goede internetver bindingen in de havens die hij tij dens zijn tochten de afgelopen maanden aandeed. Hij heeft twee deskundige matrozen ingehuurd om niet steeds zelf achter het stuur te hoeven staan en hij weet zich gesteund door Suzan die sa men met een vriendin voor de maaltijden zal zorgen. Wiebe is inmiddels zeeman in hart en nie- ren en beseft dat voor sommige muzikanten het leven aan boord wel even wennen zal zijn. ,,Jan Ducheyne, de dichter die met ons meegaat en bijdraagt met prach tige poëzie, was bijvoorbeeld hele maal verbijsterd toen hij hoorde dat er geen douche aan boord is'', Ook tijdens het varen overdag aan boord wordt muziek gemaakt grinnikt Wiebe. Voor hem geldt overigens vrijheid/blijheid: wie tussentijds even naar huis wil en weer aanhaakt bij de optredens, dat kan. ,,Het vaarschema is be kend, bij de afvaarten gaan we op niemand wachten, ieder heeft zijn eigen verantwoordelijkheid.'' De deelnemende muzikanten zijn: Nathanael Boelen, Stefan Fokker, Tjalle Galama, OlafWil- lemsen, Erik van den Berge, Frans Blanker, Frans Friederich, Max Swagemakers, Chris Collier, dich ter Jan Ducheyne en Wiebe zelf als zanger/frontman. Bezoekers van het internationale vliegerfestival in Renesse vol gende week wordt aangeraden de gratis bus te nemen vanaf het transferium. Lijn 3 rijdt tussen 10 en 18 uur heen en weer naar strandpaviljoen Our Seaside. Ook vanaf het parkeerterrein bij de Brouwersdam is een busver binding naar het evenement. Dit staat met borden aangegeven, al dus organisator Rob Rameau. Par keren buiten de reguliere zones en vakken aan de stranden van Re- nesse, wordt sterk afgeraden. Met de drukke belangstelling vorig jaar, kwam dat veel mensen op een bekeuring te staan. Het driedaagse vliegerfestival begint zaterdag 8 juni om 11 uur. Met zeventig vliegeraars uit bin nen- en buitenland is het deelne mersveld van deze vierde editie bijna verdubbeld ten opzichte van vorig jaar. Doorlopend zijn er vliegerde monstraties op het enkele honder den meters lange parcours en zijn de meest uiteenlopende ontwer pen te zien. Als extraatje dit keer geven de reddingsbrigades en de KNRM op het water demonstra ties van hun werk. Het evenement duurt tot 17 uur en is gratis toegan kelijk. 'Burgemeester verdient eigen straat' KRABBENDIJKE Naar de on langs overleden oud-burgemees ter Cees Pijl Hogeweg moet een straat in de gemeente Reimers- waal worden vernoemd. Dat vindt Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. Pijl Hogeweg was van 1970 tot 1976 de eerste burgemeester van Reimerswaal. Daarvoor was hij vier jaar burgemeester van Yer- seke. In april van dit jaar overleed hij op 90-jarige leeftijd. West- strate vindt dat de een straat in Krabbendijke naar Pijl Hogeweg moet worden vernoemd. In de meeste andere dorpen van Rei- merswaal zijn al straten naar oud- burgemeesters vernoemd. De nieuwe weg over het voormalige gasfbabriekterrein zou een goede kandidaat zijn, vindt Weststrate. ,,Die komt uit op de J.W. Friso- straat. Daar heeft Pijl Hogeweg ge woond." Voor deze straat is on langs al een naam bedacht: de Vlierbessestraat. ,,Ik weet niet of dat nog aangepast kan worden. Anders kan één van de straten over de nieuwe uitbreiding van nieuwbouwwijk Rozeboom naar hem worden vernoemd." Burgemeester José van Egmond stond gisteravond, aan het begin van de raadsvergadering, stil bij het overlijden van Pijl Hogeweg. Woonmall woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren Muziekreis per boot naar Oerol SD Een deel van de deelnemende muzikanten. foto ernesta verburg Ali Pankow Zierikzee -Wiebe Radstake Marcel Modde Renesse Ontdek de trendy, kleurrijke collecties van onze 55 woonwinkels op het gebied van wonen, zitten, slapen, koken, baden, verlichting, vloeren, wanden en accessoires. Kom Hemelvaartsdag vanaf 12:00 uur woonshoppen en geniet van onze uitstekende horeca en gezellige live muziek. Kinderen kunnen meekleuren aan de grote kleurwand in het Atrium en mooie prijzen winnen. Woonmall Alexandrium Rotterdam geeft kleur aan uw interieur. SS ytoonWinVéls onder één doW Bezoek ook onze vernieuwde website!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 67