UIT THUIS 3 Tour over het water begint aan wal Wegdrijven in de ruimte Kijken en touren woensdag 29 mei 2019 Nederland en België. Ook in veel an dere Europese landen werd I Follow Rivers een megahit." Het is het hoogtepunt van twintig jaar Triggerfinger. Voor de Belgische rockband, bestaande uit Ruben Block (zanger en gitarist), Paul van Bruy- stegem (bassist) en Mario Goossens (drummer) zijn de jaren voorbij ge vlogen. Goossens: ,,We kijken zelden achteruit. Vorig jaar waren we op tour en Ruben zei plots, 'krijg nou wat, volgend jaar bestaan we twintig jaar'. Verbaasd keken we elkaar aan, echt waar? Zo lang al? We besloten daar extra aandacht aan te besteden met het uitbrengen van een luxe box met daarin drie cd's,vier vinylplaten en een uitgebreid fotoboek met een overzicht van onze carrière." Waar sommige muziekcarrières stormachtig verlopen, heeft Trigger- finger juist het pad der geleidelijk heid bewandeld. ,,In het begin dach ten we, 'als we volgend jaar ieder weekend in cafeetjes kunnen spelen, hoe leuk zou dat zijn?' We werden geconfronteerd met lessen in nede righeid. Soms speelden we nummers voor nog geen handjevol mensen. Ons tweede doel werd een album uitbrengen, het volgende een club tour maken, daarna wilden we 'het' ook eens in Nederland proberen. Met de jaren werden de dromen steeds groter en onze doelen kwamen een voor een uit." Vrijdag keert de band terug op ver trouwde grond bij Vestrock. ,,De vo rige keer is acht jaar geleden, maar ik herinner me dat nog goed. Het was stralend weer en wij speelden na de Twee keer hebben we ons kostuum thuisgelaten, dat waren met afstand onze slechtste concerten Belgische groep Das Pop. Het leuke is dat het vlak bij België is, dus ik ver wacht ook dit jaar weer veel landge noten." Het optreden op Vestrock wordt voorlopig een van de laatste kansen Triggerfinger live aan het werk te zien. ,,Tot eind september spelen we op festivals door heel Europa. Daarna lassen we een pauze in om later met frisse energie terug te keren. De kans bestaat dat we anderhalfjaar niet op de bühne staan. Iedereen die ons nog van dichtbij wil zien, moet er nu bij zijn." JUBILEUM Bezoekers van het eerste uur Zeemansblues Liederen C Oldtimerfestivals GO De Belgische band Triggerfinger is vrijdag een van de publiekstrek kers. FOTO PAUL BERGEN 44 Mario Goossens, drummer Triggerfinger Triggerfinger speelt vrijdag vanaf 21.45 uur op de Mainstage. Vestrock vindt vrijdag, zaterdag en zondag (o.a. Vestrock Junior) plaats aan de Stationsweg in Hulst. Voor het volledig programma zie vestrock.nl. Dominique Apers (58) uit Hulst heeft alle Vestrockminu- ten meegemaakt. ,,Mijn schoonzoon mocht de eerste editie openen met zijn bandje", vertelt hij. ,,We wilden gaan kijken, weer naar huis gaan en 's avonds terugko men. We zijn ech ter de hele dag ge bleven." Sindsdien maken Apers en zijn vrouw er een sport van om als eerste op het veld van Vestrock te staan. ,,Ik ken veel mensen die voor de sfeer naar dit festival gaan, maar ik ga echt voor de muziek. We lopen zelfs vrienden voorbij als een band begint die op ons lijstje staat." Volgens Apers blijft Vestrock vernieu wen. ,,Ze zijn van drie podia naar vier gegaan, ze houden akoestische optre dens in de basiliek, er is een camping bijgekomen, een eigen biermerk, een jeugddag Maar ondanks dat de trouwe be zoeker het festival heeft zien groeien, is het vol gens Apers nog steeds een in tiem en Hulsters gebeuren. ,,Ik hoop dat dat zo blijft." Dominique Apers en zijn vrouw Chantal. FOTO PRIVÉCOLLECTIE Muziek in de zeilen is de titel van de tour die de Zeeuwse band Morjak rond frontman Wiebe Radstake vanaf don derdag 6 juni gaat maken met het honderd jaar oude schip Stoere Eenvoud. De tocht gaat vanuit Zeeland naar de haven van West Terschelling voor een optreden tijdens Oerol. Maar ook tijdens de tocht zal Morjak muziek maken in sluizen, havenkroe gen, onder bruggen, op het schip, op de meren en in de kanalen. Als warming-up geeft de band nog enkele op tredens aan de wal in Brus- sel, Ruigoord, Schiedam en in Mid delburg. Morjak bracht recent de cd Vrij Vliegende Vissen uit. De passie voor de zee speelt er een grote rol in, teksten van de dich ters Slauerhoff en van Jan Du- cheyne boden inspiratie. Het re pertoire biedt een mix aan thema's en muziekstijlen, maar kan het beste worden omschreven als zeemansblues in een mix van fan fare, punk, rock en blues. Er wor den echter ook impressies van het leven op de wal bezongen. Zaterdag, Kaffee het Hof Mid delburg, 22.00 uur; donderdag 6 juni, café De Gekroonde Suikerbiet Zierikzee, 16.00 uur Drie maanden ge leden presen teerde Stef Bos zijn nieuwe boek, Ruimte. Een prach tig werk vol ge dichten, gedach ten en nieuwe liedteksten. Daarvan heeft hij een theatertour gemaakt. Indachtig de spreuk 'Hoe kleiner je bent, hoe groter de ruimte', heeft Stef Bos zich als muzikant zo klein mogelijk gemaakt. Dat wil zeggen dat hij deze keer niet met een band komt. In Ruimte is, met piano of gitaar, alles mo gelijk. Nieuwe liedjes, stille overpeinzin gen, maar evengoed ook oud werk. Zaterdag, Dorpshuis Luctor et Emergo Rilland, 20.00 uur Traditiegetrouw staat de periode rond Hemelvaart in Zeeuws-Vlaanderen in het teken van oldtimers. Zowel in Axel als Groede vindt dit jaar weer een oldtimer festival plaats. De 33ste editie in Axel staat op Hemelvaartsdag in het teken van tweewielers, in de breedste zin van het woord. Van oude fietsen tot motoren. In Groede is op vrijdag een samenkomst op de markt. In het weekend zijn er twee uit gebreide rondritten door verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen. Morgen, vrijdag, za terdag en zondag in Axel en Groede. Meer informatie via oldtimeraxel.nl en owgroede.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55