Genieten met onze busvakanties effeweg.nl 4 STAKING OPENBAAR VERVOER De meeste Nederlanders waren goed voorbereid op de grootste staking in het openbaar vervoer in jaren. Bijna niemand kwam voor niets naar een station. Het waren vooral toeristen die werden overvallen door de geschrapte dienstregeling. effeweg.nl of bel 08810 30 800 |ANVR Boek zonder aanbetaling woensdag 29 mei 2019 Schiphol De ogen van Indiër Raghuveer uit Mumbai worden groter en groter bij het zien van zoveel uitgevallen treinen op de borden in de aan komsthal van Schiphol. Zo'n twin tig ritten zouden er normaal ge sproken binnen een half uur ver trekken. Op één na zijn ze allemaal geannuleerd, staat er in dikke rode letters onder. Vertwijfeld overlegt hij met zijn vriendin. Wat nu? Ze zouden met de trein naar Leiden gaan om vrien den te bezoeken. Na het lezen van zijn reisgids leek hem dat geen en- kel probleem. Daarin wordt ons netwerk van treinen en bussen ge prezen als één van de beste ter we reld. Maar uitgerekend op de dag dat ze ons land aandoen tijdens hun rondreis door Europa, rijdt er tot hun stomme verbazing niets. ,,Een taxi?'', suggereert zijn vriendin. Maar dat kan flink in de papieren lopen, ziet hij op zijn Uber-app. Mi nimaal 50 euro zal hij moeten neer tellen. En dus gaan ze eerst maar eens bellen met de vrienden. Mis schien kunnen ze hen na het werk wel komen halen. Zo worden honderden toeristen verrast bij aankomst in ons land, soms ook Nederlanders, zoals Ro bert Bosker en zijn vrouw uit En schede. Ze zijn net aangekomen vanuit Manilla na een reis van vier weken op de Filipijnen en willen met de trein naar Enschede. Bosker had wel gelezen over de staking, maar dacht dat alle treinen van en naar Schiphol wel reden. ,,Ik ben nu 24 uur wakker en rook de boeren kool al. Dit is echt belachelijk. Ik heb geen auto en de mensen die ik ken die er wel eentje hebben, zijn allemaal aan het werk. Ik ben nu ge dwongen een auto te huren of zo. Wie gaat die kosten betalen?'' Hotelkamer Medewerkers van Schiphol probe ren de gestrande reizigers zo goed mogelijk te helpen, maar halen hun schouders op als geplande reissche ma's in het honderd dreigen te lo pen. Zij kunnen er ook niets aan doen dat de vakbonden in het openbaar vervoer staken voor een beter pensioen. Een dag wachten en een hotelkamer zien te vinden in Amsterdam is het beste advies wat ze de meeste toeristen kunnen geven. De hoofdstad is namelijk wel bereikbaar per trein, dankzij een gewonnen rechtszaak die I Toscane: Pisa, Florence en Elba Italiaanse Bloemenrivièra Q en Cöte d'Azur Moezel Rondreis Portugal g en Spanje Baltische Parels en Sint Petersburg GO Opvallende rust en gestrande reizigers in de hal van het Rotter damse Centraal Station. foto jan de groen Fietsers in de IJtunnel in Amsterdam proberen de regen te trotseren. De veerdienst was ook in staking. foto anp 'Dit is belachelijk. Wie Raymond Boere Personeel op Schiphol probeert gestrande reizigers zo goed mogelijk te helpen. foto anp GEEN VISUM NODIG Ontbjjten diner Vertrek: 3,22jun, 3,17,31 aug, 14 okt Ontbjjten diner Vertrek o.a.: 3,14,24jun, 1,8,19jul, 25 okt Ontbjjt en diner Vertrek o.a.: 7,28jun, 19 jut 26 aug, 12 okt 9 maal ontbijt en 5 maal diner Vertrek: ljut 12 aug, 23 sep All inclusive Vertrek o.a.: 3jun, 1,29 jut 10,26 aug, Z1 okt %u0 SCR Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4