Kapelse duizendpoot gebruikt het biljarten vooral als uitlaatklep II II judoka Van 't Westende 11 ZEELAND 13 woensdag 29 mei 2019 Joop van den Oudenhoven Kapelle Van den Berge heeft tot nu toe niet stil gezeten in haar leven. Na de opleiding SPW3 volgde ze de opleiding kindercoach, vervol gens gezinscoach, speltherapeute en counseling depressie en rouw EMDR. Sinds een kleine twee jaar heeft zij een eigen praktijk als coach Inner Feelings. ,,Dit is zo mooi om te doen. Je helpt kinde ren en volwassenen. Om te leren om te gaan met hun gevoelens en te bevrijden van frustraties, nare ervaringen en gebrek aan zelfver trouwen. Soms lijkt het wel of ou ders liever investeren in een spel computer dan in het kind zelf. Het is heel omvattend en prachtig om te zien hoe mensen weer tot zich zelf komen.'' Van de Berge maakt bij haar werk, dat ze zelf niet voelt als 'werk', onder andere gebruik van therapie met dieren die ze zelf als hobby houdt. Zoals haar paard, dat zij al 22 jaar bezit, waarmee ze regelmatig rijdt maar ook in sessies gebruikt. In het verleden was zij een fanatiek ringsteekster, maar door rugpro blemen gaat dat niet meer. Wel rijdt ze in Bevelandse kleder dracht in een sjees waarin ze nog als ringsteekster fungeert. Zo'n vier keer per jaar doet zij dat in Middelburg, IJzendijke, Burgh en Kapelle. Verder heeft ze twee honden die als kinderen voor haar zijn en twee katten. In de tuin fokt zij Franse hangoorkonijnen, die ook als knuffels worden ingezet bij haar werk. Topseizoen Het mooie van biljarten vindt ze vooral het j ezelf verbeteren. ,,Vaak lukt een bepaald patroon niet en dan opeens komt het eruit, die groei vind ik mooi.'' Van den Berge heeft een topseizoen achter de rug. In de competitie was haar team niet erg succesvol (dertiende van de vijftien teams), maar won zij zelf 20 van haar 24 partijen, verloor 3 keer en speelde 1 keer ge lijk. Daarnaast werd ze met het dames districtsteam afgelopen za terdag gewestelijk kampioen en gaat later dit seizoen nog eens naar een NK. ,,Het is mijn beste seizoen tot nu toe en ik hoop die lijn komend seizoen door te kun nen trekken." Aan het begin van haar biljart leven (2006) werd zij een keer tweede in het libre zesde klasse en Soms lijkt het wel of ouders liever investeren in een spelcomputer dan in het kind zelf daarna nog een keer derde en vijfde in het libre dames interval. In die spelsoort gaat de Kapelse duizendpoot ook dit keer de strijd aan om de titel. ,,Ik hoop niet dat de trend zich doorzet want dan zou ik zevende worden. Ik kom als achtste binnen op het NK dus kan ik alleen maar omhoog en daar ga ik ook voor", aldus de 35-jarige Van den Berge. De kans is groot dat Hoek het van avond in het eerste play-offduel met VVSB moet stellen zonder twee basisspelers. Fabian Wilson werd maandag geveld door de griep, moest de training die avond laten schieten en lag gisteren ook een hele dag onder de dekens. Gi anni Tiebosch, die door een knie blessure dit seizoen niet meer in ac tie leek te komen, behoort toch weer tot de wedstrijdselectie maar lijkt niet te starten. Kiest Hugo Vandenheede voor een 4-3-3-systeem, waarin Hoek dit seizoen het vaakst acteerde? Of wordt het toch 3-5-2, met drie cen trale verdedigers en twee spelers die de flanken moeten bestrijken? Het antwoord volgt vanavond, als Hoek op eigen veld aantreedt tegen de nummer vijftien van de tweede Ik stop als voorzitter maar blijf wel supporter van Hoek divisie. Voor Hoek is het, inclusief het bekerduel van augustus met ADO'20, de achttiende officiële thuiswedstrijd van dit seizoen. Daarvan verloor het er vier. Over het hele seizoen gezien staat Hoek dik in de plus en dat wil het graag zo houden. Vanavond moet het een goede uitgangspositie zien te verwerven voor de return, zaterdag in Noord- wijkerhout. Lukt dat niet, dan zou het zomaar de laatste thuiswed strijd van Art van der Staal als voor zitter kunnen zijn. De Terneuze- naar heeft zijn medebestuursleden laten weten na de play-offs te stop pen als preses van de Zeeuws- Vlaamse club. ,,Het is een besluit op basis van zakelijke belangen'', aldus Van der Staal, die vier jaar geleden voorzitter werd en zijn eigen ac countantskantoor runt. ,,Ik denk dat we het in de afgelopen jaren goed hebben gedaan. Ik stop als voorzitter maar blijf wel supporter van Hoek.'' won. ,,Samen met de diverse coa ches van de Nederlandse selectie hebben we geprobeerd te achterha len wat er steeds misging, maar ei genlijk zijn we daar niet achterge- Het enige dat ik weet, is dat ik een beetje geluk mis komen", vertelt de Vlissinger, die fulltime op Papendal traint en in de Betuwe woont. ,,Het enige dat ik weet, is dat ik een beetje geluk mis. Partijen val len stééds niet mijn kant op. Neem mijn eerste partij van het jaar in Tel Aviv. Ik maakte daar een minuut voor tijd een waza-ari, maar kreeg 'm niet. Vervolgens maakte die an der er één en die kreeg 'm wel. Was ik gelijk uitgeschakeld. Als je zo'n partij wint en wat vertrouwen krijgt, dan kan zo'n toernooi heel anders lopen. En dan kan ook een hele serie toernooien anders lo pen." In Marrakech werd Van 't Wes- tende op 9 maart voor de derde keer in de eerste ronde uitgeschakeld. Hij besloot in overleg met de coa ches een stevig trainingsblok in te lassen. ,,Anders zou ik er op die vol gende toernooien maar in blijven hangen dat het steeds misging. Door veel en goed te trainen heb ik even afstand genomen, om er nu weer vol tegenaan te kunnen gaan. Ik ben fit, mijn conditie is goed, daar ligt het allemaal niet aan. Nu moet het vertrouwen weer groeien. Olympische kwalificatie De olympische kwalificatieperiode duurt twee jaar. Het eerste jaar is nu voorbij. De resultaten daaruit tellen uiteindelijk voor 50 procent mee. De punten die de komende twaalf maanden te verdienen zijn, tellen voor de volle 100 procent mee. Van 't Westende: ,,Het kan dus hard gaan. Ik heb het nog lang niet opge geven. Ik weet dat ik niet meer tot de bovenlaag van mijn gewichts klasse ga behoren in deze korte tijd, maar als ik maar voldoende stijg op de ranking. Want kwalificatie is kwalificatie." Claudia van den Berge is een duizendpoot. Na diverse oplei dingen runt ze sinds twee jaar haar eigen praktijk. Daarbij werkt ze onder meer met de nodige dieren, die ze zelf houdt. In het verleden was ze een fanatiek ringsteekster. Ko mend weekeinde gaat ze op voor haar vierde nationale titel strijd in het libre, want biljarten is een uitlaatklep voor de ge boren en getogen Kapelse. - Claudia van den Berge (35) Claudia van den Berge met haar 'Binkie'. foto johan van der heijden Art van der Staal stopt als preses van Hoek. foto camile schelstraete Van der Staal neemt afscheid Barry van der Hooft Hoek - Art van der Staal - Sam van 't Westende (27)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49