Tijd begint te dringen voor O O) CD O 12 ZEELAND Duels in IJzendijke en Wemeldinge Bouwens met Oranje naar China Goal en assist Bakx baten Eagles niet Ben Sellam beloond met talentenprijs Goes en Hoek starten vanavond in de Play Offs voor promotie naar de Tweede Divisie beiden met een thuiswedstrijd. De tegenstanders zijn FC Lienden en VVSB. PLAY OFFS OM PROMOTIE Kruiningen en Goes (zaterdag) spelen op za terdag 8 juni om 14.30 uur in Wemeldinge het beslissingsduel voor een plek in de derde klasse. Voor Kruiningen zou winst lijfsbe houd betekenen, voor Goes zou dat de eerste promotie van haar zaterdagtak betekenen. Biervliet en Sluis spelen hun promotie-degra datieduel op pinkstermaandag 10 juni om 14.30 uur in IJzendijke. Sluis kan promoveren naar de vierde klasse zondag, voor Biervliet staat er degradatie op het spel. Korfbalster Willemijn Bouwens wordt door Kees Vliestra, de bondscoach van Nederland onder 21 jaar, meegenomen op trainingsstage naar China. De Arnemuidse is dus niet één van de zeven afvallers. Vlietstra is met een se lectie van 23 spelers in voorbereiding op het Europees kampioenschap, dat in oktober in Tsjechië wordt gehouden. Naar China, waar tussen 7 en 21 juli tegen China en Taiwan ge speeld wordt, kon hij maar zestien van hen meenemen. Bouwens, speelster van TOP Ar- nemuiden 2, is nu niet automatisch al verze kerd van EK-deelname. De afvallers voor China krijgen nog wel de kans om zich na de zomer nog in de ploeg te spelen. Istvan Bakx was gisteravond met een goal en een assist belangrijk voor Go Ahead Eagles in de finale van de Plays Offs voor promotie naar de eredivisie. Toch was het niet genoeg voor de Deventenaren, die in een hectische wed strijd met 4-5 onderuit gingen tegen RKC Waalwijk. Bakx scoorde in de 63ste minuut de 3-2, nadat hij acht minuten eerder al de assist voor de 2-2 had gegeven. Julius Bliek viel na zestig minuten in bij Go Ahead Eagles. Bakx werd in de 85ste minuut juist gewisseld en moest gedurende de hectische slotminuten dus vanaf de zijkant toekijken. Ruim vijf weken geleden verloor Youssef Ben Sellam de KNVB Bekerfinale met Groene Ster Vlissingen en liet hij na afloop z'n tranen de vrije loop. Gisteren viel de jonge goalie wél in de prijzen en glunderde hij van oor tot oor. De coaches en aanvoerders van de twaalf Eredivi sie-clubs riepen Ben Sellam namelijk uit tot Talent van het Jaar. De pas achttienjarige Vlis- singer kreeg de onderscheiding uitgereikt op de KNVB Campus in Zeist. ,,Ik had het niet echt zien aankomen'', reageert Ben Sellam, die na de bekerfinale vernam dat hij op de nomi- natielijst stond. Ben Sellam voelt zich gevleid. ,,Maar het is nu niet zo dat ik denk: Talent van het seizoen, ik heb het gemaakt. Dat verre van, weet je. Ik ben er nog lang niet!'' Nick VDL Swift Bloppoel Goes 'Toetjes en Goes is iets magisch', ty peerde trainer Rogier Veenstra vo rige week. Voor het derde seizoen op rij kunnen de Goesenaren pro motie afdwingen via de nacompe- titie. Vanavond start de tweeluik te gen FC Lienden, de nummer voor laatst van de tweede divisie. ,,We hebben veel te verliezen." Veenstra neemt geen genoegen met het behalen van de vierde plek in de derde divisie en de winst in de derde periode. ,,Je werkt een jaar voor iets moois, wat je in één week kunt verpesten. Als we met 0-3 ver liezen, is het geen mooi einde van het seizoen. Wie zegt dat Goes ooit vol op. Door de ontwikkeling van onze speelwijze centraal te zetten, staan we waar we nu staan. Ik hoop dat onze centrale verdedigers net zoals vorige week durven in te schuiven. Dat betekent dat we veel mensen voor de bal hebben." Veenstra denkt dat het heenduel bepalend zal zijn in de tweeluik te gen FC Lienden. Het resultaat is dan ook heilig. ,,Als de wedstrijd erom vraagt, kan het zo zijn dat we in de laatste minuten met zes ver dedigers de boel dichtgooien." Mart de Kroo neemt naar alle waarschijnlijkheid plaats op de bank. Vorige week botste hij met zijn hoofd tegen het hoofd van teamgenoot Klaas van Hecke. De middenvelder hield er vijf hechtin gen en een hersenschudding aan over. ,,We moeten voorzichtig zijn", stelt de trainer. ,,In het gunstigste geval speelt hij niet." Je werkt een jaar voor iets moois, wat je in één week kunt verpesten nog naar de tweede divisie kan pro moveren?" Volgens de oefenmeester is deze denkwijze nodig om kans te maken op promotie. ,,We kunnen super trots zijn op wat we bereikt hebben, maar ik neem hier geen genoegen mee. Ik wil spanning voelen. Het ligt voor de hand om te denken dat het seizoen 'geweldig' was, maar daar is het nu nog te vroeg voor." De Middelburger wil lef zien bij zijn spelersgroep. ,,We klappen er Van 't Westende (27) staat weer aan de vooravond van een blok toer nooien: komend weekeinde doet hij mee aan de European Cup in Roemenië en vervolgens gaat hij naar Grand Prix-wedstrijden in Hongarije en Kroatië. ,,Ik heb er zin in", vertelt hij. ,,Als je drie maanden alleen maar hebt getraind, wil je weer wat laten zien." Dat zal, zo weet hij, ook moeten. Als de viervoudig Nederlands kam pioen in de klasse -73 kilo in de grote internationale toernooien vroegtijdig uitgeschakeld blijft worden, glipt deelname aan de Spe len door zijn vingers. Dat hij eind juni niet mag meedoen aan de Eu ropese Spelen in Minsk, is al een hard gelag voor hem. ,,Het is heel zuur. Het betekent dat ze vinden dat ik onvoldoende heb gepresteerd de laatste tijd." Van 't Westende deed in de eerste maanden van 2019 mee aan vijf toernooien. Daarbij kwam hij tot een schamel aantal van negen par tijen, waarvan hij er ook maar drie woensdag 29 mei 2019 VOETBAL KORFBAL Istvan Bakx juicht na het scoren van de 3-2 tegen RKC. foto ronald bonestroo/vi images VOETBAL ZAALVOETBAL GO I Wielrenner Nick van der Lijke uit Mid delburg heeft na een valpartij in de eerste etappe van de Ronde van Noorwegen op moeten geven met een ont wrichte schou der. ïi Swift houdt morgen voor de 71ste keer het Hemel- vaartsdagtoer- nooi. In Zee land is dit het langst lopende evenement bin nen de team sporten. Op de velden van de Middelburgse korfbalvereni ging wordt er vanaf 10 uur gespeeld in 24 poules. 2 Jaimy van Bloppoel keert na de zomer niet terug als hoofdtrainer van voetbalver eniging Ka- pelle. Van Blop- poel was dit seizoen bezig aan zijn tweede periode bij de derdeklasser. Veenstra barst van adrenaline Len Wolters - Rogier Veenstra Goes-trainer Rogier Veenstra wil de spanning vanavond voelen. FOTO JOHN DE PATER Wil Sam van 't Westende nog naar de Olympische Spelen van Tokio, dan zal de Vlissingse ju doka resultaten moeten neer zetten. Hij is in het afgelopen halfjaar afgezakt naar de 96ste plaats op de ranking. ,,Dat heb je als je onvoldoende presteert", zegt hij. ,,Ik heb het dus geheel aan mezelf te wijten." Roeland van Vliet Vlissingen Sam van 't Westende. foto andre DE HEUS/ANP a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48