HELPEN LEZERS m ft ZEELAND 11 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Sjaak Menheere, vrijwilliger bij het infocentrum van Natuurmonumenten, die vroeg om oude gordijnen om tipi's van te maken. A* En of hij veel reacties op zijn oproep heeft gehad. Van de voldoende bruik bare gordijnen kunnen wel twee tipi-kampen gebouwd worden. Leerlingen van de Jan van Schengenschool uit Heinkenszand maakten vorige week van bam boestokken en de opgehaalde overgordijnen schitterende tenten aan de Zwaaksedijk in Kwaden- damme. ,,De kinderen hebben een leuke tipidag gehad", liet Sjaak Men- heere weten. Hij vroeg de gordij nen aan, omdat bij het infocen trum van Natuurmonumenten bij de Zwaakse Weel in Kwaden- damme een belevingspad voor kinderen is aangelegd. Daar doen lagere schoolklassen mee aan na- tuuractiviteiten. ,,Omdat ik in een tuin een hoop bamboe mocht kappen, kwam het idee bij me op tipi's te bouwen. Daar kon ik dan wel oude gordij nen voor gebruiken, vandaar het kleintje in de rubriek Lezers hel pen Lezers van deze krant. We hebben zo veel mooie bruikbare gordijnen aangeboden gekregen van allemaal heel aardige mensen dat we wel twee tipi-kampen kun nen bouwen." Afgelopen week had groep 4 van de Jan van Schengenschool de pri meur. ,,Die school heeft een actief groepje natuurouders dat jaarlijks voor elke groep een natuurpad or ganiseert. Het Oerbelevingspad zoals dit pad heet, hebben we en kele malen gedaan zonder tipi's", aldus Menheere, die van beroep schilder is. Twaalf jaar werkte hij als huisschilder en 34 jaar bij Akzo Nobel (Sikkens) in de verkoop, ad vieswerk van verf- en schilder werk. Sinds 4 jaar is hij met veel plezier vrijwilliger bij Natuurmo numenten. Enkele keren per jaar verzorgt hij smakelijke natuur wandelingen rond de Zwaakse Weel. Sjaak, in Kwadendamme gebo ren, speelde als kind altijd al rond de Zwaakse Weel en op de dijk. ,,Wat een lusthof voor kinderen. Je kon er lekker spelen, hutten bou wen en boompje klimmen. In die tijd is bij mij de liefde geboren voor alles wat de natuur te bieden heeft." Tweedehands Als Sjaak nu mooie gordijnen ziet hangen of bamboe ziet staan, denkt hij gelijk aan de tipi's. ,,Van beide hebben we nu ruim vol doende. De tipi's worden gemaakt van allemaal tweedehands materi alen. Elk groepje van zeven kinde ren bouwt zelf met een begeleider zijn eigen tipi. De tipi's worden gebouwd voor één dag, daarna weer afgebroken en opgeruimd voor een volgende groep op een volgende dag. Naast de activiteiten waaraan Sjaak verbonden is, worden er rondom het infocentrum ook vleermuisexcursies georganiseerd en historische wandelingen rond het ontstaan van de Zwake. ,,Mooi toch om met een groepje collega- vrijwilligers leuke dingen te doen voor andere mensen. Als je die een leuke middag of avond kunt be zorgen geeft dat veel voldoening", aldus Menheere. Hij vindt het ook fantastisch de natuurouders en de gordijnenleveranciers op dit arti kel te kunnen wijzen. Wat een klein oproepje al niet kan bewerk stelligen. t' woensdag 29 mei 2019 GO Tipi's van oude gordijnen Gerrit van Loon Het oproepje: Wie helpt ons aan overgor dijnen met een minimale hoogte van 2.50 cm of lan ger? We willen ze gebrui ken voor het bouwen van Tipi's voor een kinder kamp. Picknick-kleden zijn ook van harte welkom. Om geving Goes en Zak van Zuid Beverland. We komen ze graag ophalen! jé; Sjaak Men- heere leert kin deren hoe ze de tipi's moeten maken bij het infocentrum van Natuurmo numenten in Kwadendamme. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47