II 5 STAKINGSDAG OPEN B AA R VE RVO E R woensdag 29 mei 2019 rfj. nauwelijks "ls je tretn Op het perron probeert een enkele buitenlander te begrijpen wat er op de borden staat: 'Pensioenacties OV; reis niet met de trein'. Voor wie dit leest, komt het advies te laat. Voor een bakkie troost met bolus kan de gestrande treinreiziger op dit vroege uur niet terecht in de sta tionsrestauratie. 'Wegens de sta king openen we om 10.00 uur' is op een briefje op de deur van 'Stoom' te lezen. De staking van het openbaar ver voer is niet totaal. Er zijn chauffeurs van Connexxion die wel achter het stuur van de bus zijn gekropen. De een staakt niet uit principe, een en keling omdat hij de actie te slap vindt. ,,Als je gaat staken, moet je doorgaan totdat je je doel bereikt hebt. Niet zomaar een dagje. Bo vendien is het te laat. We hadden actie moeten voeren toen de pensi- oenleeftij d van 6 5 naar 66 werd ver- Als ik zie dat ik tot mijn 73e moet werken, dan vind ik dat erg lang. Het mag echt wel wat minder hoogd." Niet alle bussen worden door werknemers van Connexxion gereden. De buurtbussen en bus sen die het scholierenvervoer ver zorgen worden ook door particu liere ondernemingen uitgevoerd. Laura Huver bijvoorbeeld is in dienst van Van Oeveren. ,,Wij val len onder een andere CAO, dus wij rijden wel", legt ze uit. ,,Er staan bijna geen mensen bij de haltes. Ik kan zo doorrijden, dus ik heb lekker wat extra pauze vandaag." De actie van haar collega's vindt ze wel goed. ,,Als ik zie dat ik tot mijn 73e moet werken, dan vind ik dat erg lang. Het mag echt wel wat minder." De paar passagiers die wel naar het busstation zijn gekomen, heb ben zich goed geïnformeerd. ,,Op de app zag ik dat de bus naar Vlis- singen wel rijdt. En er is regen voor speld, dus ik had weinig zin om te gaan fietsen. Maar het blijft toch spannend of er een bus komt", zegt de Middelburgse Günes Grim, die op weg is naar haar stageplaats. Plaatsgenote Fengjun Xu werkt als process automation engineer bij Dow in Terneuzen. ,,Lijn 50 zou rij den volgens de app 9292. Ik hoop dat dat ik inderdaad met de bus naar mijn werk kan." De app blijkt een goede adviseur. De bussen ver schijnen inderdaad op het station. Stakende buschauffeurs hebben zich bij verschillende remises in Zeeland verzameld. Jack D'Hooghe is voorzitter van de sector openbaar We staken niet alleen voor onze AOW- leeftijd, maar voor die van alle Nederlanders vervoer van de FNV in Zeeland. Volgens hem staakt 80 tot 85 pro cent van de tweehonderd Zeeuwse Connexxion-chauffeurs. ,,Minister Koolmees heeft laten doorscheme ren dat achter de schermen weer wordt onderhandeld. Dat is voor ons een extra motivatie om met de actie door te gaan." Het zijn vandaag de werknemers in het openbaar vervoer die de kas- tanj es uit het vuur halen voor al die andere Nederlanders die tegen ver dere verhoging van de AOW-leef- tijd zijn. D'Hooghe: ,,Het valt na tuurlijk best op, een actie in het openbaar vervoer. En de andere werknemers kunnen daar op mee liften. Want we staken niet alleen voor onze AOW-leeftijd, maar voor die van alle Nederlanders." GO Af en toe een bus, nauwelijks reizigers Geen treinen, af en toe een streek- of buurtbus en nauwe lijks passagiers. Op trein- en busstation in Middelburg heerst dinsdagmorgen een voor de ochtendspits ongebruikelijke rust. Theo Giele Middelburg - Laura Huver, buschauffeur Van Oeveren connexxion 2 MAN De Middelburgse Günes Grim is op weg naar haar stageplaats: ,,Het blijft toch spannend of er een bus komt." fotos dirkjan gjeltema Volgens FNV-voorzitter Jack D'Hooge staakt 80 tot 85 procent van de tweehonderd Zeeuwse Connexxion-chauffeurs. - Jack D'Hooghe, FNV Zeeland Fengjun Xu wacht op lijn 50 naar Terneuzen. Die rijdt. Stakende chauffeurs bij de remise aan de Diodeweg in Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41