44 31 TIEN SHOWS banen te begeven. Via Mojo komen ze terecht bij de frontman van Pearl Jam die op solotour gaat. Ze mogen hem in AFAS twee num mers begeleiden. ,,Ik weet nog dat we voor het eerste concert allerlei instructies kregen", zegt Van der Kooij. „Amerikaans, panisch bijna. Er hing een gordijn tussen de kleedkamer van Eddie en die van ons. Of we daar dus niet zomaar wilden komen." Agenda schoonvegen Vedder is laaiend enthousiast en vraagt hen na de eerste avond al of ze niet op heel de tour mee kunnen. ,,Het gordijn was weg. Ik zie hem onze kleedkamer nog binnen komen", vertelt Van der Kooij. ,,Met een groot tourboek. Ongemakkelijk. Drentelen. 'I was wondering. How would you like...', begon die. Of we die donderdag al plannen hadden. Berlijn en het concert erna." Van Gorkom: ,,We zeiden: 'We gaan kijken we of we wat kunnen regelen.' Maar we wisten meteen: we gaan heel onze agenda schoon- vegen." Van der Kooij: ,,Ik moest er helaas wel de grote show van The Analogues in Ziggo Dome voor missen. Ik had een invaller, daar ben je vervangbaarder dan in een strijkkwartet." Ze is bijna acht maanden zwan ger, maar voelt zich goed. ,,Ik heb een stand-in die de komende maand vrijhoudt. Ze zei: 'Ik hoop dat jij kan spelen, maar ik zou het niet erg vinden als ik er ook eentje kan doen.' We zien wel of ik vol houd." Ze zouden bij dat eerste optreden eigenlijk twee nummers spelen. ,,Just Breathe en The End", herinnert Kumar zich fijntjes. ,,Maar wij droe gen meer nummers aan. We wilden laten zien wat we konden." Ze had den al een arrangement gemaakt van Alive, de grootste hit van Pearl Jam. Van Gorkom: ,,Hij maakte met een filmpjes die hij naar zijn band leden opstuurde. De tranen ston den in zijn ogen." Niet verwonderlijk: het is eind mei, twee weken na de dood van Chris Cornell, leadzanger van Soundgarden en een goede vriend van Vedder. ,,Hij was ontroerd. Dat refrein werd ineens zo letterlijk. In Amsterdam wilde hij dat niet zingen. Dat gebeurde in Berlijn, maar ook daar liet hij het publiek het refrein zingen. 'Wat kunnen jullie nog meer maken?', vroeg hij." Het Red Limo String Quartet gaat aan de slag, blijft nummers aanrei ken en tourt mee. Naar Berlijn, Lon den, Sicilië en Dublin. Pap: ,,Dublin was gigantisch. Daar zongen alle tienduizend fans in de 3Arena de nummers woord voor woord mee." Pap laat een opname horen van de repetitie in Dublin. Het is in de kleedkamer, slechts een paar uur voor het concert. ,,Als je dan de stem van Eddie hoort, dat is kip penvel." Kumar: ,,En ook daar gaat hij helemaal voluit. Zo intens en bij zonder." E-mailtje Dit jaar mogen ze weer, met nu Lis sabon en Madrid erbij. Twaalf con certen. De laatste op Wembley met The Who erbij. ,,Toen we hoorden Spelen met Eddie Vedder is nooit vanzelf sprekend of normaal dat Eddie Vedder weer kwam, hoopten we er natuurlijk op. En we kregen inderdaad een e-mailtje of we konden", jubelt Van Gorkom. Of dat dan normaal wordt? Nee, benadrukken Van Gorkom en Pap. ,,Spelen met Eddie Vedder is nooit vanzelfsprekend of normaal", aldus Pap. ,,Een oude vriend van me, een Amerikaanse singer-songwriter, met wie ik in een bandje zat, zei: 'Na Eddie Vedder is er niets meer. Dit is geen muzikant, dit is een hele beweging'." In huize Van Gorkom worden de krukjes en standaards neergezet. De muziekkoffers gaan open en de in strumenten komen tevoorschijn. Alsof ze in AFAS staan, zo consciën tieus wordt er gespeeld. Jeremy, Black, Once, Long Nights, Even Flow, Sirens, de nummers zijn moeiteloos te herkennen. ,,We moeten er veel oefenen, want een setlist krijgen we van tevoren niet en niet één show is hetzelfde. Soms moeten we in het vliegtuig nog een arrangement ma ken, maar dat maakt het alleen maar mooier." woensdag 29 mei 2019 GO voor de komende FOTO DINGENA MOL Het Red Limo String Quartet bestaat uit Sietse van Gorkom en Camilla van der Kooij (bei den viool), Rani Kumar (altvi ool) en Jonas Pap (cello). Het kwartet strijkers staat be kend om het spelen van popmu ziek. Pap gebruikt zijn cello ook als contrabas, Gorkom, Van der Kooij en Kumar laten hun violen klinken als gitaren, saxen of percussie. De vier maakten deel uit van The Kyteman Orchestra, vormden een band met zange res Janne Schra en werkten twee jaar lang intensief samen met Wende Snijders. Hun reper toire varieert van jazz tot rock en van bluegrass tot hiphop. Het kwartet speelde op North Sea Jazz en Lowlands en won als onderdeel van The Kyteman Orchestra met Colin Benders in 2010 de prestigieuze Popprijs. In 2017 werden de vier ge vraagd om mee te touren met Eddie Vedder door Europa. Het Red Limo String Quartet bege leidde de frontman van Pearl Jam op tien concerten. —Cellist Jonas Pap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31