i is leuk m Pulsvissers willen uitstel van verbod Adrz boekt winst van 5,3 miljoen euro Rechtbank schorst voorarrest Terneuzenaar 2 JAN VAN DAMME woensdag 29 mei 2019 Column Kiki. Het begon een jaar of drie, vier geleden. Wat een spring-in-het-veld, wat een balgevoel, wat een mooie ver moeidheid, wat een aangrijpende wanhoop, wat een begeesterende overwinningslach. Kiki Bertens, die moet je in de smiezen houden, constateerde ik boven mijn boterhammetje met hagelslag. Van mijn wederhelft kreeg ik in eerste instantie alleen vraagtekens terug. Kiki, welke Kiki, wat doet die Kiki? Sinds ook zij de tennisster een paar keer op een rode ondergrond een onhaal bare bal zag retourneren en hui lend in de armen van haar coach zag vallen, is ze om. Kiki is leuk. lange, lange prijsloze jaren - in het enkelspel dan toch - het ultieme tennisgevoel terug. De laatste ja ren niet meer, maar ik heb alles bij elkaar zo'n vijftig jaar met plezier voor en achter de baseline gebi vakkeerd. Daardoor denk ik te we ten hoe je een partijtje wint. En verliest. tennisbanen. Met schuilhut, voor als het hard regende en er plassen op de baan stonden. Gemeente werkman Gust bracht me de be ginselen bij. Een forehand was een voorhand, zwaai je racket maar goed naar achteren voor je slaat. Een backhand werd een bakhand, die moest je vanaf je borst een beetje naar voren duwen. Met dat op het oog gebrekkige basismateriaal begaf ik me het toernooiveld op. Ik kon ermee winnen. Verliezen ook. Maar toch best vaak winnen. Omdat ik ge schoolde en getrainde tegenstan ders trof die te weinig berekend waren op mijn van de bizarste ef fecten voorziene ballen. Op ge voel, zonder techniek, zonder tac tiek. DE STELLING Vandaag: Verkeersbrigadiers zijn onmisbaar Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Tunnel in juni een nacht lang dicht Schrijver 'De Grijze Jager' in De Spinne Vlissingen Man vast na poging mishandeling Het kort geding dient waarschijn lijk volgende week. Eerder is van wege Hemelvaartsdag niet moge lijk. De pulsvissers zijn verdeeld over drie categorieën. Al naar ge lang hun vergunningen moeten ze per 1 juni of per 31 december van dit jaar stoppen of, en dat is de kleinste groep, per 1 juli 2021. Het verbod op de pulsvisserij is vastgelegd in de nieuwe visserij verordening van de Europese Unie. Die verordening gaat echter niet op 1 juni in, maar op zijn vroegst op 1 juli. Voor VisNed was dit aanlei ding om minister Carola Schouten (Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit, ChristenUnie) te vragen om ook het verbod niet op 1 juni in te laten gaan. De minister wijst het verzoek af, heeft de directeur-generaal Na tuur, Visserij en Landelijk gebied namens haar laten weten. Hoe zeer ze het verbod op de pulsvisserij ook betreurt, ziet ze geen ruimte om de pulstoestemmingen te ver lengen tot na 1 juni. Voor de vissers is elke week dat ze langer mogen pulsen meegeno men. Vissen met de pulskor kost elke week veel minder gasolie dan Voor de vissers is elke week dat ze langer mogen pulsen meegenomen vissen met de traditionele boom- kor met zware wekkerkettingen om platvis van de bodem op te schrikken. Een aantal vissers kan volgende week helemaal niet aan het werk. Door de lange levertijd op materialen, kunnen veel vissers niet op tijd omschakelen van de pulsvisserij naar andere methoden. GOES Ziekenhuis Adrz heeft - zo als verwacht - in 2018 een winst be haald van 5,3 miljoen euro. Mede daardoor staat het ziekenhuis er fi nancieel beter voor. In februari sprak Claudia Bran denburg, voorzitter van de raad van bestuur, al de verwachting uit dat het Adrz een winst van om en nabij de 5 miljoen zou gaan halen. Ove rigens is dat circa een miljoen lager dan in 2017. Dat komt omdat het ziekenhuis opnieuw investeert in nieuwe medische apparatuur en de renovatie van het ziekenhuis in Goes en omdat het Adrz meer geld kwijt is aan dure medicijnen. Zo is in 2018 in het ziekenhuis in Goes fors geïnvesteerd in de cen trale sterilisatieafdeling en een nieuw moeder- en kindcentrum. Ook is de vernieuwing van de afde ling heelkunde begonnen (die is onlangs in gebruik genomen) en is gestart met de voorbereidingen voor de bouw van een tweede CT- scan. En Zeeuwse patiënten met een vorm van longkanker waar zij im- munotherapie voor krijgen, hoeven niet meer naar het Erasmus MC te reizen. Vanaf vorig jaar zomer wordt in Goes de therapie aangebo den. Het ziekenhuis verwacht ook over 2019 een positief resultaat. MIDDELBURG De voorlopige hechtenis van de 43-jarige Terneu zenaar F. van den B. wordt niet op geheven. Hij blijft wel geschorst, hetgeen betekent dat hij onder voorwaarden zijn berechting in vrijheid mag afwachten. De recht bank in Middelburg heeft dat giste ren beslist. Hij wordt ervan verdacht van 2006 tot november 2017 diverse mensen te hebben opgelicht met vastgoed via zijn Allyssee Holding, Stichting Certificering Allyssee Holding, de Stichting Steengoed Nederland Vastgoed Beheer en Aig Vastgoed Groeifonds. Beleggers kregen een vaste, gega- randeerde opbrengst en een maan delijkse uitbetaling van het rende ment. Het was te mooi om waar te zijn en zo gingen ettelijke geïnte resseerden voor enkele tonnen het schip in. Het is niet de eerste keer dat Van den B. zich moet verantwoorden. In het verleden werd hij al veroor deeld voor belastingfraude, hypo theekfraude, valsheid in geschrifte en flessentrekkerij en loopt er nog een rechtszaak in cassatie. De zaak tegen Van den B., die zich nu bezighoudt met de verhuur van kantoorruimten en momenteel in Antwerpen woont, wordt 7 oktober inhoudelijk behandeld. in je hoofd. Op de tennisbaan sta je er helemaal alleen voor. In of uit, elke bal, elke winner, elke fout is de jouwe. Ik ben voor Kiki. Ze mag dit jaar best eens Roland Garros winnen. Met een snoeiharde voorhand, een scherpe bakhand. Ik zie Gust instemmend knik ken. Op de tennisbaan sta je er alleen voor TUURLIJK ASEMT, IK HEB EEN ZAKJE Bij mij brengt Neerlands hoop in In de Groe hadden we twee Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik steun de sta king in het open baar vervoer 1101 reacties am ONDERZOEK! AGENTEN HEBBEN NOS STEEDS SEZAS OP STRAAT TERNEUZEN De Westerscheldetunnel wordt vanwege onder houdswerkzaamheden in de avond en nacht van dinsdag 18 op woensdag 19 juni volledig afgesloten voor het verkeer. De af sluiting vindt een keer per jaar plaats om groot onderhoud te kunnen uit voeren, meldt de NV Westerscheldetunnel. De afsluiting is van dinsdag 18 juni 20.30 uur tot woensdag 19 juni 05.00 uur. Als het werk sneller klaar is, gaat de tunnel eerder open. Het verkeer wordt omgeleid via Ant werpen. De omleiding wordt met gele verkeers borden aangegeven. GOES De vermaarde Australi sche auteur John Flana gan komt naar Goes. De schrijver van de bekende De Grijze Jager-reeks en de Broederband-serie is zondag 9 juni vanaf 14.00 uur in De Spinne. De bij eenkomst wordt georga niseerd door de boek handels Het Paard van Troje en De Koperen Tuin. Flanagan wordt in De Spinne geïnterviewd. Ook is er een Grijze Ja gershow en is er ruimte voor een meet greet en signeren. Onder degenen die verkleed komen als Grijze Jager wordt de complete serie van veer tien boeken verloot. De politie heeft maan dagmiddag een 40-ja- rige man uit Vlissingen aangehouden nadat hij agenten had bespuugd en had geprobeerd hen te mishandelen. De agenten waren naar de Zeilmarkt gegaan na een melding dat daar een man op een muurtje lag te slapen. Gevreesd werd dat de man in het water zou vallen. Toen de politie aankwam, bleek dat de man dron ken was. Hij was niet blij aangesproken te wor den en bespuugde de agenten. Ook probeerde hij hen te schoppen en een kopstoot te geven. Negentien vissers vragen in een kort geding de rechter om uitstel van het verbod op de pulsvisse rij. Zij behoren tot de groep vis sers die op 1 juni als eerste moet stoppen. Van hen komen er zes uit Zeeland. De negentien wor den ondersteund door VisNed, belangenbehartiger van de Ne derlandse kottervissers. Theo Giele Vlissingen Uit die tijd weet ik: winnen doe je RUIMEN WE HET WEU NETJES OP# MEVROUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2