tingn van RKC en Sparta mogen nu 24 Ronald Koeman hoopt in Portugal te bewijzen I Kort Gattuso Matchfixing in Spanje Pusic als assistent naar AZ Sadilek in selectie Tsjechië FC Groningen haalt Zweed Uitstel vergadering Roda JC Quote van de dag 'Ik kon het niet aan, heb op de wc gezeten' Ramos Ajax-PSV De beker voor de Nations League is bepaald niet de belangrijkste prijs in het voetbal, maar Ronald Koeman wil 'm maar wat graag winnen. woensdag 29 mei 2019 De Spaanse politie heeft onder anderen Raül Bravo (foto), Borja Fernandez, Carlos Aranda, Samuel Saiz Alonso en Inigo López Montana gearresteerd op verdenking van matchfixing en witwassen. Ook voorzitter Agustin Lasaosa van de club Huesca is opge pakt. Er zouden minimaal drie duels in Spanje zijn gemanipuleerd. Marino Pusic keert toch terug in de eredivi sie. De 47-jarige trainer wordt assistent van Arne Slot bij AZ. Pusic leidde FC Twente als hoofdtrainer naar het kampioenschap in de eerste divisie en daarmee een terugkeer op het hoogste niveau. Enkele dagen na het laatste competitieduel werd hij ontslagen. VOETBAL Michal Sadilek (foto) debuteert in de natio nale voetbalselectie van Tsjechië. Bonds coach Jaroslav Silhavy heeft de 19-jarige middenvelder van PSV opgeroepen voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Bulgarije en Montenegro, op respectievelijk 7 en 10 juni in Praag en Olomouc. FC Groningen heeft de Zweedse jeugdinter- national Gabriel Gudmundsson aangetrok ken. De 20-jarige aanvaller komt over van Halmstads BK, dat uitkomt op het tweede niveau in Zweden. Gudmundsson speelde in ruim drie jaar tijd 88 wedstrijden voor die club. Hij tekende voor zestien doelpunten en zes assists. Eigenaar Frits Schrouff heeft de aandeel houdersvergadering van Roda JC uitgesteld. De bijeenkomst is nu eind volgende week. ,,Als er dan nog geen definitieve oplossing is, zal aan een faillissementsaanvraag helaas niet te ontkomen zijn'', laat de Limburgse club weten. Roda JC heeft een begrotingste kort en Schrouff wil niet langer bijpassen. Vlak voor Ronald Koeman deze middag in Zeist begint te praten, deelt de media-afdeling van de KNVB in de zaal A4-tjes uit. De se lectie van Oranje staat erop weerge geven. En het valt op: elke speler heeft een eigen vast rugnummer voor de komende finaleronde van de Nations League. Het gaat 'slechts' om twee wed strijden, maar de UEFA heeft toch een heel draaiboek opgesteld. ,,Ook de UEFA benadert dit als een eind- toernooi'', zegt de bondscoach. ,,Prima dat dit zo gaat.'' Al met al 15 maanden na zijn start in een donkere periode, gloort voor Koeman en Oranje het volle licht. Het Nederlands elftal kan een heuse prijs gaan winnen tussen 6 en 10 juni, de eerste sinds het EK van 1988 en goedbeschouwd pas de tweede in zijn hele geschiedenis. En natuurlijk, de beker voor de Nations League is bepaald niet de belangrijkste prijs in het voetbal. Maar Koeman wil 'm wel graag winnen. ,,Het is prestige. En je kunt er weer mee bewijzen dat we met Oranje op de goede weg zijn.'' Verdienen Hij heeft het perspectief op een prijs ook bewust mee laten wegen in het selecteren voor dit mini-EK op Portugese bodem. Spelers als Wout Weghorst, Terence Kongolo en Steven Berghuis hoopten op een kans om zich te laten zien. ,,Maar ik heb mee laten wegen dat de vaste groep die al een tijdje bij elkaar is, in 2018 fantastisch heeft gepres teerd. Zij verdienen het om nu de finaleronde van de Nations League te spelen. Dus nee, het was geen moeilijke keuze om bijvoorbeeld Weghorst af te laten vallen. Hoe hij reageerde? Netjes. Maar uiteraard ook teleurgesteld.'' Eigenlijk zijn er slechts twee vraagtekens op weg naar de halve finale tegen Engeland op 6 juni in het stadion van Guimaraes. Van Virgil van Dijk en Georginio Wij- naldum is nog niet zeker of ze zul len spelen. Komende zaterdag wacht het duo eerst de Champions Leaguefinale met Liverpool. ,,Op 3 juni melden ze zich bij ons en dan ga ik met ze zitten'', schetst Koe man. ,,Kijken hoe ze ervoor staan. Uiteindelijk hak ik de knoop door DEVENTER Het lange wachten is beloond. RKC mag weer tegen Ajax, PSV en Feyenoord. Het Man- demakers Stadion is volgend jaar weer podium in de eredivisie. Een rollercoaster was het, na de 0-0 in Waalwijk, in De Adelaarshorst. RKC liep vlot uit naar 0-2, maar op Liverpool-achtige wijze maakte Go Ahead Eagles een comeback tot 3-2. In de slotfase was het voortdurend stuivertje wisselen. De Waalwij- kers leken verslagen, tot Stijn Spie- rings diep in de extra tijd de bal voor z'n voeten kreeg. Een kogel. Raak: 4-4. Het sprookje van Fred Grim in Brabant is nu af. De Amsterdam mer vierde het grootste succes uit zijn trainersloopbaan. Grim liet Waalwijk weer hopen op een te rugkeer naar de eredivisie met sprankelend aanvallend voetbal. Er werd gesproken over een vleugje Ajax in Brabant. Hulp kreeg hij daarbij van buitenspeler Emil Hansson, gehuurd van Feyenoord, en Spierings, in de winter overge komen van Sparta. Grim trok de Waalwijkse club uit de kelder van de eerste divisie. Het levert hem zelfs interesse van PEC Zwolle op. De opmars van RKC is opmerke lijk. In 2015 eindigden de geel-blau- wen als laatste in de eerste divisie. De club schreef rode cijfers, de ge meente moest bijspringen door de stadionhuur te verlagen. Die negatieve verhalen zijn nu geschiedenis. Door de kanonskogel van Spierings dus. De Rotterdam mer werd dé held in Waalwijk ,,Dit komt in mijn stoutste dromen niet voor'', sprak de uitzinnige match winner. ,,Het was knotsgek. Dan gingen wij door, dan waren zij weer in de eredivisie. Dit was dik ver diend, al hadden we op het einde een hoop geluk. Geweldig. Wij gaan nu de eredivisie in. Daar zijn we klaar voor.'' GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Voorzitter DirkZingler van 1. FC Union Berlin vierde promotie van zijn club naar de Bundesliga op een bijzondere plek. fl AC Milan moet een nieuwe coach zoeken want Gennaro Gattuso (41) is opgestapt. De trainer heeft zijn contract ingeleverd na de vijfde plek, die AC Milan komend jaar geen plek in de Champions League heeft opgeleverd. Sergio Ramos (33) mag niet voor niks weg bij Real Madrid. De club wil een transfersom. De Spanjaard heeft diverse aanbiedingen op zak. Ramos wil het liefst gratis naar een Chinese club. 21 De wedstrijd Ajax-PSV om de Johan Cruijff Schaal is een dag naar voren gehaald. Het duel is nu op 27 juli. De KNVB speelt in op de Euro pese verplich tingen van PSV. Ook deze prijs Maarten Wijffels Zeist o a 0) Sparta en RKC keren terug in de eredivisie. RKC rekende in een bizarre wedstrijd af met Go Ahead Eagles (4-5), terwijl Sparta een 0-2 uitzege boekte bij De Graafschap, dat nu dus - na een jaartje in de eredivisie - weer degradeert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24