Chaos blijft uit tijdens staking openbaar vervoer JOL Walcheren Vandaag bij deze krant Ronald Koeman Prinses Viktória wil bewijzen dat Oranje op de goede weg is P24 Vooral in de Randstad kozen veel mensen ervoor vrij te nemen of thuis te werken. Daar trokken er 22 procent minder mensen op uit dan op een normale dinsdag, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Ver plaatsingspanel. In heel Nederland waren er 9 procent minder ver plaatsingen. Er reden vrijwel geen treinen en bussen, omdat vakbonden in het openbaar vervoer staakten voor een beter pensioen. De meeste Neder landers waren goed op de hoogte van de uitgevallen dienstregeling. Stationshallen bleven zo goed als leeg, al waren er toch nog mensen die van niets wisten. Met het schaamrood op de kaken gaf Jean Vening op het station in Zutphen toe dat hij 'onder een steen heeft geleefd'. ,,Ik had de sta king even niet meegekregen'', zei hij toen hij vroeg de trein naar Een vrouw kwam taart brengen. Ze was het enorm eens met onze acties Brummen wilde pakken. Door de staking was het op de weg drukker dan normaal. Veel au tobezitters namen collega's mee of stelden via sociale media een plekje aan wildvreemden beschikbaar. Een grote verkeerschaos bleef uit. Door het slechte weer was de fiets minder populair als alternatief, maar wie dat in Amsterdam toch deed, kreeg een unieke kans om door de IJtunnel te fietsen. Die is normaal alleen open voor autover keer, maar werd vanwege de sta king opengesteld voor fietsers. Geen wrijving Actieleiders zijn tevreden over het verloop van de staking. ,,Er is veel respect voor elkaar: zowel de werk- willenden als de stakers respecte ren elkaars mening. Er is totaal geen wrijving of iets dergelijks'', zei sta kingsleider Alptekin Akdogan van het CNV in Utrecht. Ook vanuit het publiek komen volgens hem posi tieve reacties. „Vanmorgen kwam hier een vrouw taart brengen. Ze was het enorm eens met onze ac ties.'' Op de Zeeuwse wegen was gister morgen rond half negen weinig te merken van de staking in het open baar vervoer. Het was op de A58 niet noemenswaardig drukker dan op andere dinsdagen De treinen en bussen rijden van daag weer volgens de dienstrege ling. woensdag 29 mei 2019 Jaargang 261 Nieuwsmedia Prijs €2,60 geeft kinderen een stem Voor Ton van Nunen (74) is de maat vol. Hij stopt als verkeersbrigadier in Oost-Souburg. Hij is de verwensingen en Uitgelicht Nederland bleef thuis Veel mensen zijn gisteren door de grote ov-staking in heel Ne derland thuisgebleven. Op de wegen in het land was het wel drukker dan normaal, maar een grote verkeerschaos bleef uit. Raymond Boere Utrecht - Stakingsleider Akdogan »P4, ZEELAND5 18°C Op naar een warm weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 5 30" »P8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1