ONTDEK DE MOOISTE FLY-DRIYES nHP NIEUWS 13 Michael P. klaagt over hardhandige aanhouding: 'Ik ben gemarteld' WËmmlr Op de eerste dag van het hoger beroep tegen Michael P. hield Elze, de moeder van de vermoorde Anne Faber een indringend betoog. Tegen P is 28 jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Arnhem De moeder van Anne Faber, Elze, vindt dat haar dochter tegen wil en dank het symbool geworden van een falend rechtssysteem. Ze hoopt dat de forensische zorg en de recht spraak lering zullen trekken uit de vele fouten die zijn gemaakt in het dossier van Michael P. Maar moeder Elze weet ook dat ze daar haar dochter niet mee terug zal krijgen. ,,Nog elke dag hoop ik dat ik een appje krijg van Anne. Het is on voorstelbaar dat ze er niet meer is. Ik zal nooit meer gelukkig zijn. Ik heb levenslang. Er is maar één persoon die ik dat ook toewens.'' De zorgvuldig gekozen woorden van de moeder van Anne Faber maakten veel indruk in de volle rechtszaal van het Gerechtshof in Arnhem. Ook op de man die heeft toegegeven haar dochter te hebben verkracht en vermoord, Michael P. ,,Het is heel confronterend. Je voelt de pijn van de nabestaanden.'' Maar of hij echt spijt heeft? De nabestaanden geloven daar niets van, en ook de advocaat-gene raal van het OM twijfelt aan de woorden van de verdachte. P. zou 'doelmatig en planbewust' hebben gehandeld. Waarom geeft de in middels 29-jarige Michael P. geen volledige openheid van zaken als hij daadwerkelijk zo'n spijt heeft? Ondanks herhaalde verzoeken te vertellen waar de kostbare en emo tioneel belangrijke sieraden van Anne zijn gebleven, zegt Michael niet te weten waar die zijn geble ven. Volgens de advocaat-generaal is dat moeilijk te geloven, en ook de nabestaanden weigeren zijn ont kenning te accepteren. ,,Een junk begraaft geen lichaam met gouden oorbellen en gouden ketting'', zei advocaat Ruth Jager namens de na bestaanden over Michael P. Backhand P. ging in hoger beroep omdat hij een aanzienlijk lagere straf wil. Hij vindt dat hij tijdens zijn aanhou ding door het arrestatieteam dus danig is mishandeld dat zijn rech ten zijn geschonden. Hij werd be dreigd met een gemuilkorfde hond en zijn armen werden hardhandig op zijn rug geduwd. Daarbij heeft zijn schouder schade opgelopen. ,,Ik kan mijn backhand niet goed Hoe durft hij te spreken over zijn pijn? gebruiken bij tennis en heb last bij hoog tillen. Ik ben gemarteld." Dat hij hierover klaagt, is voor Annes nabestaanden onacceptabel. ,,Hoe durft hij te spreken over zijn pijn?'' vroeg moeder Elze zich af. Het politieteam dat de zoektocht naar Anne leidde, hoopte door Michael P. te overrompelen Annes vindplaats te horen. Dat gebeurde niet. In het eerste proces stelde de rechtbank al vast dat het recht op een eerlijk proces door deze gang van zaken niet in het geding is geweest. Schijnproces Tijdens het proces gisteren bleek dat Michael P. niet van plan is zich neer te leggen bij een hoge straf. Hij denkt dat hij (na behandeling in een tbs-kliniek) 67 jaar is als hij weer op vrije voeten komt. Dat is hij niet van plan af te wachten. ,,Dan maak ik er een eind aan. Ik weet hoe ik aan pillen moet komen. Zover laat ik het niet komen.'' Veel vertrouwen in het proces heeft hij niet. Hij noemt het een schijnproces. ,,Er is vanuit de media en de politie veel druk gezet. Ik heb geen eerlijk proces gehad.'' Heeft hij dan wel vertrouwen in de drie raadsheren tegenover hem, vraagt Trudy Mintjes, voorzitter van het gerechtshof. ,,Nee, eigenlijk niet, voorzitter.'' Vader Wim Faber wil de garantie dat de moordenaar van zijn dochter nooit meer op vrije voeten komt. Dat die garantie er niet is, noemt hij onmenselijk. ,,Misschien is het geen gekke gedachte als P. zichzelf van het leven berooft. Ik ga hem niet tegenhouden. En anders vind ik dat hij niet meer mag vrijko men.'' Het OM denkt dat met een hoge gevangenisstraf en een verplichte tbs-behandeling de samenleving zolang mogelijk tegen Michael P. is beschermd. ,,Herhaling moet koste wat kost voorkomen worden'', zei advocaat-generaal Jan-Willem Grimbergen. De advocaten van Michael P. krijgen vandaag het woord. Het gerechtshof doet in juni uitspraak. Alle fly-drives inclusief vlucht, hotel en huurauto nu tot €50 extra korting p.p woensdag 29 mei 2019 GO 28 jaar en tbs geëist tegen Michael P. Yelle Tieleman Michael P. met zijn advo caten in het gerechtshof in Arnhem. tekening anp - Elze, moeder Kijk op de site bij /video Verslaggever Yelle Tieleman legt uit waar het hoger beroep over gaat. fleC/tytih&yn_ me* Kras.nl/38204 Kras.nl/62270 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief Kras.nl/38992 reserveringskosten en Calamiteitenfonds ADEMBENEMEND ANDALUSIË KLASSIEK SICILIË Karakteristieke hotels met zwembad Bezoek o.a. Carmona en Granada Klantbeoordeling 8,6 Ontdek dit eiland op eigen tempo i/ Sfeervolle steden en vulkaanpracht Leer de Siciliaanse keuken kennen Bruisende steden en mooie natuur Steden als Sevilla, Madrid en méér n/ Bezoek het Al ham bra in Granada Prachtige route vol afwisseling i/ Venetië ontbreekt niet aan de reis! 1/ Klantbeoordeling 8,0 Verblijf in 4 en 5* hotel aan de kust Bezoek de zeeklif Cabo Girao 1/ Klantbeoordeling 8,6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13