Toch rode steen in straatje Goes Het Zeeuwse Land 'We wisten niet dat er zóveel mogelijk is.' 7 KUNSTKRING EXPOSITIES Leden van de Kunstkring Reimerswaal hebben een etalage aan de Paardenmarkt in Yerseke ingericht waar ze beurtelings gaan exposeren. dinsdag 28 mei 2019 Ria Wisse en Kees van den Bosch voor de onlangs ingerichte etalage van de Kunstkring Reimers- waal aan de Paardenmarkt in Yerseke. Joeri Wisse Yerseke Die bak, daar heb ik nog eens met mijn vingers tussen gezeten!" Even later: ,,En van dat muurtje daar is later nog een stuk afgebroken." Bij het bekijken van een schil derij van Kees van den Bosch blij ven de herinneringen aan lang vervlogen tijden bovenkomen bij een oudere Yersekenaar. Hij is niet de enige die de schil derijen aandachtig bekijkt. Een dorpsgenoot die net langskomt wandelen, herkent meteen de hoofdpersoon op één van de wer ken. ,,Die pet, zijn houding... Dat is je vader. Dat kan niet missen'', zegt hij tegen Van den Bosch. Nieuw-Zeeland De etalage van de Kunstkring Reimerswaal aan de Paarden markt in Yerseke is nog maar net af, maar trekt meteen al veel be kijks. Tijdens het kwartiertje dat Van den Bosch met medebe stuurslid Ria Wisse buiten staat, komt zelfs een toerist uit Nieuw- Zeeland aangelopen. Het blijkt een geboren Yerseke- naar te zijn, die als kind emi- greerde. Nu, tientallen jaren later, is hij voor het eerst terug in zijn geboorteland. Veel weet hij niet meer van Yerseke. „Behalve de oesters", zegt hij, wijzend op een schilderij van de oesterputten. Van den Bosch heeft een helder afgebakend oeuvre: de waterkant van Yerseke staat in alles wat hij maakt centraal. Oude zwart-wit- Iedereen die een vorm van beeldende kunst beoefent, is welkom -Ria Wisse en Kees van den Bosch foto's van de haven en de oester putten brengt hij door ze zo ge trouw mogelijk na te schilderen tot leven. Daarnaast maakt hij ook ander werk, zoals drieluikjes van schelpdieren, dat hij regelmatig tentoonstelt. ,,Met de kunstkring exposeren we bijvoorbeeld in het ziekenhuis of bij Ter Weel, dit na jaar misschien ook in het Kerkje van Ellesdiek'', zegt Van den Bosch. ,,Maar het liefst zouden we een plekje in Yerseke willen hebben'', vult Wisse aan. De expositie-etalage aan de Paardenmarkt is een voorzichtig begin daarvan. ,,Een plek waar we ook kunnen werken en mensen kunnen binnenlopen, zou nóg mooier zijn." Achter de ramen gaat een zaaltje schuil waar het Oosterscheldemuseum groepen ontvangt en films vertoont. ,,Za- terdag, tijdens de jaarmarkt, mo gen we die ruimte en de bijbeho rende tuin gebruiken", zegt Wisse. In plaats van de kunst markt, houdt de Kunstkring nu een open dag. Bezoekers kunnen zien hoe de leden te werk gaan. Houtbewerkers laten hun kun sten zien. Wisse, die naast tafere len van de waterkant vooral dorpsgezichten en dieren schil dert, komt zelf ook in actie. De kunstkring bestaat nu een paar jaar, maar kan volgens de be stuursleden wel wat vers bloed gebruiken. ,,In Reimerswaal zijn best veel kunstenaars, maar veel mensen zijn toch op zichzelf", heeft Wisse gemerkt. Goed nieuws voor de bewoners van één van de straatjes van de Karremansweidjes in Goes. De rode straatstenen voor hun wo ningen mogen toch blijven lig gen van de gemeente. Rob Paardekam Goes Aanvankelijk hield de gemeente vast aan het vervangen van de klin kers door gele exemplaren. ,,Maar soms is het goed als je elkaar onder het genot van een kop koffie even in de ogen kijkt'', zegt wethouder Derk Alssema, doelend op een ge sprek dat hij voerde met een aantal bewoners uit het straatje. De Karremansweidjes, in nieuw bouwwijk Mannee, bestaan uit een 'hoofdstraat' en vier korte aftakkin gen die doodlopen op de Katten- dijksedijk. Drie van deze zijstraatjes hebben gele straatstenen, maar eentje is bekleed met rode klinkers. Die waren als tijdelijk bedoeld, om dat de gele stenen destijds niet voorradig waren. Besmettelijker De bewoners vinden de rode ste nen echter zo mooi dat ze helemaal geen gele klinkers meer willen. De gele stenen zouden veel besmette- lijker zijn. ,,Het bespaart ook kosten als de rode stenen blijven liggen'', zegt bewoner Job van Weele. Plezierig gesprek In eerste instantie hield de wethou der vast aan het inrichtingsplan voor de wijk. Na wat hij een plezie rig gesprek noemt, waarin de be woners hun wens hebben toege licht, komt hij hen toch tegemoet. Dat betekent overigens niet dat het genoemde plan voor de wijk over- Het is soms goed om onder het genot van een kop koffie elkaar in de ogen te kijken -Derk Alssema, wethouder boord gaat. Dit ene straatje is een uitzondering. ,,Omdat die rode steentjes hier nu eenmaal al liggen en de bewoners er zo blij mee zijn'', legt Alssema uit. Van Weele is tevreden. ,,Wij wo nen in het mooiste straatje van de mooiste wijk van Goes en dat blijft gelukkig zo. Dit laat zien dat de ge meente luistert naar haar burgers.'' Keramist Van den Bosch en Wisse zouden het leuk vinden als bijvoorbeeld een keramist of een jongere kun stenaar zich aansloot. Behalve manieren bedenken om het werk aan de buitenwereld te tonen, praten de leden van de kring ook over elkaars werk. ,,Iedereen die een vorm van beeldende kunst beoefent is welkom. Ook als ze uit de gemeente Kapelle of Goes komen." Wat uw wensen ook zijn, onze ervaren teams helpen u graag om het afscheid altijd persoonlijken bijzonder te maken. Ca voor informatie naar dela.nl/middenzeeland of bel 0165 74 21 99 voor een persoonlijk gesprek. D££A BE FOTO MARCELLE DAVIDSE De etalage trekt al meteen veel kijkers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52