junior al alle koersen uit Simonse houdt het nu wel vol en wordt Zeeuws topscorer 9 WtöJPW&Af De trainer heeft gezegd dat we na nacompetitie in moeten gaan als een soort bekerduels Wat dit seizoen in veel duels op viel, was het aantal tegendoelpun ten dat FC Lienden moest slikken. Tegen Rijnsburgse Boys waren het er een paar weken geleden nog zes. Dat kwam vooral doordat de ploeg veel ruimte achter de eigen verde diging liet. Hans van de Haar, die met spelers als Marlon Versteeg, Milad Intezar, Ayrton Statie en Ra fael Uiterloo over veel oud-profs beschikt, zal vast wel hebben ge- zien dat hij dat tegen Goes beter niet kan doen. Want met Erwin Franse en Steve Schalkwijk heeft die ploeg voetballers in huis die wel raad weten met zoveel ruimte. Hij heeft een wat bijzonder loopje, maar scoort ontzettend makkelijk. Hoewel VVSB een moeizaam sei zoen doormaakt, staan er gewoon maakte, wil koste wat kost met VVSB in de tweede divisie blijven. Naast Bekooij raakt de club na dit seizoen nog veel meer spelers kwijt, onder wie centrumspits Frank Tervoert en de ervaren Jordy Zwart. De ervaren verdediger (34) was er al bij toen VVSB in 2016 de halve finale van de KNVB beker bereikte, waarin FC Utrecht te sterk was. ,,De trainer heeft tegen ons gezegd dat we de nacompetitie in moeten gaan als een soort beker duels'', zei Zwart zaterdag na het duel met FC Lienden tegen Voet- balindebollenstreek. ,,Daar zijn we toevallig best wel goed in.'' Bij Hoek hebben ze inmiddels een aardig beeld van VVSB. Scout Jaap Goossen zat zaterdag in Noordwijkerhout op de tribune. Hij zal ook hebben gezien dat Tommy Bekooij een speler is om in de gaten te houden. een zeer leerrijke ervaring. Ik heb dit jaar al verschillende wed strijden op hoog niveau mogen betwisten, maar deze etappe koers vond ik met afstand de zwaarste." Vanaf het moment dat hij hoorde dat hij kon deelnemen aan de Junioren Driedaagse, heeft hij reikhalzend naar de koers uitgekeken. ,,Als junior krijg je niet heel vaak de kans om in eigen provincie te rijden. Bo vendien is de koers grotendeel in Zeeuws-Vlaanderen, waardoor het voor mij echt een thuiskoers is. Daarnaast is het een grote wedstrijd voor junioren, dus dat is altijd leuk om te rijden." Hoewel hij door het hoge ni veau moeilijke momenten in de wedstrijd kende, kon hij onder- weg op de nodige aanmoedigen rekenen en dat verzachtte de pijn. „Dat is natuurlijk wel mooi. Vrienden en familie stonden langs de kant. Ik heb ervan geno ten. Als ik volgend jaar opnieuw de kans krijg om deel te nemen, zal ik dat zeker doen. Het is een schitterende koers. Het is mooi om in een peloton met zo veel verschillende nationaliteiten te rijden." Toch hoopt Reunis zich tegen die tijd in een andere hoedanig heid te laten zien. „Het was nu ontzettend zwaar en ik ben blij dat ik hem heb kunnen uitrij den. Meer zat er voor nu niet in. Hopelijk kan ik tegen vol gend jaar een stap in de goede richting zetten en me in eigen streek meer vooraan tonen." Maar dit seizoen heeft Simonse het volgehouden. Sterker nog, op de laatste speeldag was hij de enige speler uit de top vier die doel trof. De aanvaller van Luctor Heinkens- zand eindigde op 37 doelpunten, goed voor 55,5 punten. Met 46 doelpunten eindigde Si- monse vorig seizoen net buiten het podium. Hij maakte zijn goals toen in de vierde klasse. Vaak scoort een spits aanzienlijk minder als zijn ploeg is gepromoveerd, maar Si- monse bewees dit seizoen dat hij het ook een niveau hoger kan. Walcheren Alle tegenstanders uit de derde klasse A zagen Simonse dit seizoen juichen, behalve Walcheren. Dat vlekje kan de spits mogelijk nog wegpoetsen. Als zowel Luctor Heinkenszand als Walcheren de eerste ronde van de nacompetitie overleeft, staan de ploegen in de halve finale tegenover elkaar. Nog meer feiten over de massa productie van Simonse: Bevelanders en Dauwendaele wa ren de enige clubs waartegen Si- monse al eens eerder had gescoord. Simonse scoorde in thuiswed strijden aanzienlijk vaker dan in uitwedstrijden: 24 om 13. Simonse heeft in 20 van de 26 competitiewedstrijden gescoord. Als Simonse scoorde, verloor Luc- tor Heinkenszand niet (15 winst, 5 gelijk). Simonse heeft vaker de tweede (10 keer) dan de eerste goal (9 keer) gemaakt. Twee van zijn goals kwamen vanaf elf meter. Nummer twee in het eindklasse ment is Kyle Doesburg gebleven. De spits van Hoek kwam zaterdag bij Harkemase Boys niet tot scoren, waardoor hij op 25 goals (50 pun ten) finishte. Nummer drie bleef Joran Malie paard, die lang op weg leek naar de magische grens van 50 goals. Nadat Duiveland het kampioenschap in de vierde klasse binnen had, stopte Maliepaards continue stroom van doelpunten. Hij bleef steken op 48 treffers. zestien goals achter de naam van Tommy Bekooij. De aanvaller ver ruilt VVSB deze zomer voor Quick Boys en wil graag afscheid nemen met lijfsbehoud. VVSB leek voor de winterstop niet aan recht streekse degradatie te kunnen ont komen; na elf duels stond de teller op twee punten. Onder Eric Meijers, die landelijke bekendheid verwierf door de documentaire 'Voetbal is Oorlog' over Achilles'29, werd de weg omhoog ingeslagen. De laatste elf duels leverden in maart, april in mei liefst twintig punten op. Meijers, die eerder van Achil- les'29 een topamateurteam dinsdag 28 mei 2019 GO Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 3A zat Kyle Doesburg 3e div zat Joran Maliepaard Duiveland Jens Pyfferoen Steve Schalkwijk 3e div zon Terneuzen Rik Impens 3e div zat Erwin Franse 3e div zon Yordi Nijland 3A zat Ronald Zwager Duiveland miir iTv'M i Oostburg Arjen Versluijs Miroslav Peric Terneuzense Boys Joost de Witte Patrick Joossens MZVC 4A zat Ramon Janson Kloetinge Gijs van Duijvenbode De Westhoek 4A Hoek en Goes Rowdy Reunis. foto anco bauer Tommy Bekooij (links), topscorer van VVSB, passeert FC Lien- den-aanvoerder Milad Intezar. Bekooij speelt morgen met VVSB tegen Hoek, FC Lienden kruist de degens met Goes. foto bsr agency Hoek-VVSB, woensdag 29 mei, aftrap 20.00 uur. -Jordy Zwart (VVSB) Vorig jaar strandde Martijn Si- monse in het zicht van de haven in het PZC-topscorersklasse- ment. Op het moment dat de prijzen verdeeld werden, droogde zijn productie op. Daar door kon Arjen de Koeijer (Yer- seke) er alsnog met de hoofd prijs vandoor gaan. Rudy Boogert Vlissingen Topscorer Martijn Si monse (links) kan via de nacom- petitie nog pro moveren met Luctor Heinkens zand. FOTO JOHANVANDER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41