Reunis rijdt als eerstejaars O O) CD O 8 ZEELAND Kampioensschaal bij Veronica Inside Hemelaar turnt gouden meerkamp 'De Nooijer zal wel Roemenië verlaten' RBVM kampioen van C-divisie Hoek was al een tijdje zeker van deelname aan de play-offs om promotie naar de tweede divisie, Goes haalde het ticket afgelopen zondag ook binnen. Wat kunnen de Zeeuwse vaandeldragers verwachten, tegen VVSBen FC Lienden? PLAY-OFFS OM PROMOTIE De kampioensschaal van Terneuzense Boys dook gisteravond op bij het voetbalpro gramma Veronica Inside. Hij lag verdekt op ta fel bij Wilfred Genee, Johan Derksen, René van der Gijp en Hans Kraaij jr. Er stonden schaaltjes chips op en er lag een vaantje van de Zeeuws-Vlaamse club bij. Twee weken geleden werd de trofee ont vreemd tijdens het kampioensfeest van Ter- neuzense Boys. Via foto's kreeg de selectie daarna aanwijzingen waar de schaal zou kun nen zijn. Gisteren kwam er zo'n foto binnen, waarop zanger Danny Vera (vaste gast bij Ve ronica Inside) zichzelf in de glimmende schaal bekeek. Toen rees al het vermoeden dat de Middelburger in het complot zat en 'm mee zou nemen naar Hilversum. Turner Toine Hemelaar van Thor Sas van Gent heeft in Alkmaar de nationale titel veroverd bij de junioren 1. Hij komt daarbij uit in de derde divisie. In de finale hield hij met 68,35 punten Stef van Diepen uit Alkmaar met 0,35 punt verschil achter zich. Dankzij een fraaie rekstokoefening in de laatste ronde bleef hij onbereikbaar voor de concurrentie. Een dag later haalde Hemelaar tijdens de toestelfinales nog eens vier medailles: zilver op voltige, sprong en brug en brons op vloer. Stan de Looze van Delta Sport werd zesde in de meerkamp bij de junioren in de tweede di visie. Tijdens de toestelfinales had hij succes op vloer (goud) en voltige (brons). Marika Padmos van Delta Sport pakte in Dui ven brons op de meerkamp tijdens de bonds- finale in de tweede divisie senioren. Haar puntentotaal was 47.100. De gewonnen bekerfinale van Roemenië was waarschijnlijk de laatste wedstrijd van Brad ley de Nooijer bij FC Viitorul. Dat zegt sport verslaggever Barry van der Hooft in de 19de Voetbal Vodcast. ,,Er is best veel belangstelling voor hem. Hij zal wel naar een andere compe titie gaan. Zijn zaakwaarnemer, Youssif Ham- zaoui, zei dat het niet zo'n goede zet zou zijn om binnen Roemenië naar een iets grotere club te gaan." In de uitzending, te zien en te horen op www.pzc.nl, is verder aandacht voor de play offs van de derdedivisionisten Hoek en Goes en het contract dat doelman Aron van Lare (16) tekende bij PSV. De rolstoelbasketballers van RBVM zijn Ne derlands kampioen in de C-divisie geworden. De ploeg van coach Mark Aalders won in Am sterdam eerst fluitend de play-offs van de C1- divisie. In de finale wachtte vervolgens de nummer één van de C2-divisie, Devedo uit Ermelo. In dit duel hadden de Middelburgers het moeilijker, maar opnieuw trokken ze aan het langste eind: 48-42. Van Beek Bij de vrouwen drongen ook twee oud-kam pioenen door tot de finale. Dit duel was een stuk span nender. Agne Pieterse klopte Melany Boot gezel met 9-7. Boogaard Dressuurama- zone Annemijn Boogaard uit Oudelande is met haar paard Fullspeed TC vierde gewor den tijdens het NK in Ermelo. Ze kwam uit bij de junioren. En kreeg in de af sluitende kür op muziek 74,075 procent van de jury. Waar de meeste jongeren tegen woordig al gauw blindelings voor voetbal kiezen, had Reunis het wielervirus al op jonge leeftijd te pakken. ,,Mijn vader Jean-Paul heeft ook jarenlang competitief aan wielrennen gedaan en ik ging mee naar zijn wedstrijden", ver telde het zestienjarige wielerta- lent. ,,Zo ben ik ook zelf in aanra king gekomen met de wielersport en ik was eigenlijk vrijwel meteen verkocht." Reunis bleek talent te hebben. Bij de jeugdcategorieën reeg hij de topklasseringen aaneen. Ook als nieuweling boekte hij talloze over winningen, onder meer bij de prestigieuze Prins der Nieuwelin gen in België. Met behoorlijk wat adelbrieven maakte hij dus de voorbije winter de overstap naar de junioren. Nu is hij dus aan zijn eerste sei zoen als junior bezig bij het Belgi sche Van Moer Logistics. Dat ze bij die wielerploeg veel vertrouwen in hem hebben, blijkt onder meer uit zijn wedstrijdprogramma: No- kere Koerse, Ronde van Vlaande ren, E3 BinckBank Classic en de Grand Prix Bob Jungels in Luxem burg. Het merendeel van die wed strijden is bekend van de gelijkna mige eendagswedstrijden voor profs. Reunis betaalde het vertrou wen van de ploeg dubbel en dwars terug door ze allemaal uit te rij den, wat vrij bijzonder is voor een eerstejaars. Leerrijke ervaring Onlangs zag hij ook een droom in vervulling gaan in de vorm van een startbewijs voor de Junioren Driedaagse. ,,Als wielerfan ging ik vroeger natuurlijk al kijken. Dat ik nu zelf kon meedoen, is fantas tisch. Bovendien was het voor me Toch kwam er een doorstart. Veel spelers verlieten de club, maar Van de Haar zette zijn schouders eron der. Dankzij een samenwerking met de Wooter Academy en Peter Barendse Academy en Soccerschool kwamen nieuwe jongens binnen. Vanaf januari speelde FC Lienden achttien competitieduels en won het slechts vijf keer. Zaterdag liet het zich naar de slachtbank leiden door VVSB, dat met 6-2 won. FC Lienden eindigde daardoor - zoals het wilde - onder VVSB en kwam zo in het 'gunstige deel' van het play-offschema terecht. op een uitstekend debuut in de derde divisie terug kan kijken, is het bij FC Lienden dit seizoen kommer en kwel. In decem ber maakte de club bekend dat het eerste elftal werd te ruggetrokken uit de tweede divisie. De geldschieters draaiden de kraan dicht en vertelden dat er eigenlijk nooit een gedegen fundament was geweest bij de club uit de Be tuwe. Hans van de Haar zat vorige week op de tribune bij HBS en Goes en zag de Zeeuwse ploeg met 2-1 ver liezen. Zou de trainer van FC Lien- den zich in de handjes hebben ge wreven en hebben gedacht: dit varkentje gaan wij wel wassen? In Den Haag liet Goes die middag niet het ware gezicht zien, zondag was het tegen OSS'20 weer een stuk beter. Waar de promovendus dinsdag 28 mei 2019 VOETBAL TURNEN Juriën Dam (links) in gesprek met Barry van der Hooft. VOETBAL ROLSTOELBASKETBAL GO Voor de vierde keer heeft Johan van Beek uit Mid delburg het be sloten Zeeuws kampioen schap 9-ball gewonnen. Hij versloeg in de finale na ne gentien racks Atung Wu met 13-6. De laatste won het toer nooi ook al eens. I Mooie affiches Barry van der Hooft Vlissingen Het was pas zijn eerste deel name aan de SPIE Internatio nale Junioren Driedaagse, maar dat was een hele belevenis in eigen streek. Rowdy Reunis uit Hulst is de enige Zeeuwse ren ner die de wedstrijd heeft uitge reden. Een prestatie van for maat als eerstejaars junior, maar zelf had hij stiekem op meer ge hoopt. ,,Ik wilde graag meer vooraan meedoen, maar dat zat er niet in", zei hij. Job de Feijter Velzeke a Goes-FC Lienden, woensdag 29 mei, aftrap 19.30 uur. Hans van de Haar, trainer van FC Lien den. FOTO BSR AGENCY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40