IN DE REGIO Vlissingse woningcorporatie L'Escaut regelt onderdak Zorgstroom zoekt vakantie krachten! 6 Honderdjarige Plony Bil: Heb ik me niet voor niks opgedoft MIJN DORP, MIJN STAD L'Escaut Woonservice heeft op ze ven plekken in de buurt van het Ravesteijnplein in totaal tachtig nestkasten opgehangen. De kasten moeten gierzwaluwen onderdak bieden als de vogels niet langer on der de daken van woningen aan het Ravesteijnplein kunnen nestelen. De huizen aan en om dat plein wor den eind dit jaar of begin volgend jaar afgebroken. Vooruitlopend op de sloop van de huizen, waarvan meer dan de helft al is verlaten, heeft L'Escaut in sa menspraak met leden van de Vogel werkgroep Walcheren nestkasten op diverse plekken in de wijk opge hangen. ,,De gierzwaluw is een be schermde vogel die terugkeert naar zijn oude nestelplek. Als die oude plek niet beschikbaar is, zoekt de vogel in de buurt naar alternatie ven. Wij zijn wettelijk verplicht om voor nestkasten in de omgeving van het Ravesteijnplein te zorgen", verklaart Fikri Bouzambou. Hoekhuizen De manager vastgoed haast zich eraan toe te voegen dat L'Escaut die verplichting met liefde nakomt. De Vogelwerkgroep verrichtte eerder tellingen en heeft voorstellen ge daan voor vestigingsplaatsen van de kasten. L'Escaut heeft vervolgens bewoners van, vooral hoekhuizen, aan onder meer de Rozengracht, Sottegemstraat en Ridderspoorlaan gevraagd of ze akkoord gingen met nestkasten aan hun gevel. „Hoewel sommige bewoners wat vragen hadden, heeft niemand ge weigerd", weet Bouzambou. Irfan Bhoelan bevestigt dat hij en zijn fa milie instemden met het ophangen van zestien nestkasten aan de Schuitvaartgracht, aan de zijgevel van hun huurhuis aan de Sotte- gemstraat. ,,We zijn een beetje bang voor stankoverlast door uit werpselen en voor ongedierte. Maar er is ons verzekerd dat we geen last van de zwaluwen krijgen." Marcel Falhaber en Mies Hame link zijn niet bang dat de zwaluwen voor overlast zorgen. Aan de zijge vel van beider woningen aan de Ridderspoorlaan, respectievelijk op Ik denk dat ze dit jaar nog niet hier nestelen, want ik heb nog geen gierzwaluw gezien de hoek met de Pioenlaan en de Ro zengracht, hangen sinds enkele weken tien nestkasten. Zowel Ha- melink als Falhaber meldt dat de woningbouwvereniging keurig heeft laten vragen of ze de kasten mocht ophangen. ,,Mooi dat die vo gels hier terechtkunnen. Maar ik denk dat ze dit jaar nog nestelen aan het Ravesteijnplein, want ik heb nog geen gierzwaluw gezien", zegt Hamelink. Bouzambou benadrukt dat de kasten er tijdelijk hangen. ,,Bij de bouw van nieuwe huizen aan en om het Ravesteijnplein houden we rekening met de gierzwaluw. In het ontwerp van het dak of de vorm van de pannen komen uitsparingen of hobbels, die het mogelijk maken dat de gierzwaluw er nestelt." Brei- en haakfestival Wandeling door de Manteling Fotoclub toont straatfoto's AAGTEKERKE Plony Bil-Boon viert haar hon derdste verjaardag maandag in het Vlissingse zorgcentrum Ter Reede, waar de geboren Yersekse de laatste zes jaar woont. ,,Het is niet dat ik niet langer zelfstandig kon wonen, maar ik werd een beetje eenzaam. 'Ma, je moet mensen om je heen hebben', zeiden mijn zonen. En het bevalt me goed in Ter Reede." Haar man en jongste zoon wa ren huisarts en de oudste zoon dierenarts. Al die medische ken nis in huis zal haar gezondheid geen kwaad hebben gedaan, ver moedt Plony. Maar ze heeft zelf ook een recept voor de bereikte ouderdom. ,,Ik rook niet en ik drink niet. En ik maak me niet vaak druk, want stress is slecht voor je gezondheid." In een eeuw tijd was zelfs zij af en toe gestresst, geeft ze toe. ,,Maar toch niet vaak. Ook al doordat ik op handen werd gedragen door mijn man en twee zonen", lacht ze. Om haar twee zonen, vijf kleinkinderen, vijf achterklein kinderen en aanhang allemaal op haar feestje te zien, viert ze haar honderdste verjaardag ko mend weekeinde nog eens met een etentje. ZjtrqsWootn, JlitM- bij Joh. werkenbijzorgstroom.nl dinsdag 28 mei 2019 Veilig plekje voor zwervende zwaluw Mies Hame link heeft aan de zijkant van haar woning aan de Ridder spoorlaan in Vlissingen tien nestkasten voor gierzwa luwen gekre gen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Gierzwaluwen kunnen tachtig nieuwe woningen betrekken in het Vlissingse Middengebied. René Hoonhorst Vlissingen -Mies Hamelink ARNEMUIDEN Het vierde Zeeuwse Brei- en Haakfestival vindt zaterdag plaats op de Markt in Arne- muiden. Van 11.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom om te breien, te inspi reren, elkaars werk te bewonderen en erva ringen uit te wisselen. Ontwerpers, bloggers en instagrammers geven demonstraties en workshops van onder andere haken, breien en wol verven. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt donderdag de 'Vroege Vogels' wandeling door de Manteling. De wandeling begint om 6.00 uur vanaf Terra Maris en duurt ongeveer twee uur. De kosten voor deelname aan de wandeling be dragen 4 euro. Aan melden tot uiterlijk 12.00 uur de voor gaande dag; bij voor keur via www.terrama- ris.nl of via 0118 582620. MIDDELBURG Fotoclub de Draadont spanner uit Oost-Sou burg exposeert tot en met 24 juni werken die gemaakt zijn binnen het thema straatfoto grafie. De foto's zijn overal en nergens ge- De Manteling maakt in het najaar van 2018. De fotogra fen hebben allemaal een eigen insteek ge kozen, van abstrac t en zwart-wit tot klassiek en kleurrijk. De overeenkomst is dat de mens in zijn of haar omgeving is ge fotografeerd zonder ingrijpen van de foto graaf. De expositie is te zien bij ZB| Planbu reau en Bibliotheek van Zeeland in Middelburg Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senio ren met o.a. biljarten, kaarten en koersbal GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00 16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Padma, Verwerijs- traat 51, 09.00-17.00 uur: Expositie voge laar Arjen van Gilst; Kindercafé 't Lo kaaltje, Sint Jansstraat 62, 9.00-11.30 uur: Voedingsochtend voor Borstvoedende moeders; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'They shall not grow old' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Ten nis; 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sport- morgen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleutergym; Wijkcen trum Bolwerk, Papegaaienburg, 19.00 uur: Israëlische dans; 20.00-22.00 uur: Internationale dans WESTKAPELLE Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor oude ren met o.a. koersbal. WA „Komt er zo een fotograaf? Da's mooi, want ik heb me niet voor niks zo opgedoft." René Hoonhorst Vlissingen De honderdjarige Plony Bil- Boon. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38