Als de meute bloed ruikt... Overvaller pizzeria krijgt 42 maanden cel Baby 'Vanaf huis kunnen we geen lessen geven' 10.000bolussen van Bliek voor Go Ahead-fans 2 STAKING OPENBAAR VERVOER Vandaag geen openbaar vervoer. Met dat drukmiddel willen de vakbonden voorkomen dat de aow-leeftijd per 2020 stijgt naar 66 jaar en 8 maanden. Maar wat nu? Wordt het thuiswerken, vrij nemen, carpoolen, met de benenwagen of toch maar het fietsje pakken, ondanks de voorspelde regen? Commentaar Strafrechtadvocaten reageren terecht met enige argwaan op burgeropsporing. De politie doet binnenkort in zes steden een proef met een nieuwe app die mensen helpt mee te werken aan het oplossen van misdrijven. Het begint met diefstal. De politie denkt ook aan mishandeling en stalking. De advocaten vinden het gevaarlijk dat burgers een rol krij gen in de opsporing en bij het verzamelen van bewijs. Hun angst is wel te begrijpen. In de app zit bijvoorbeeld de mogelijk heid om 'uitgewerkte getuigenverklaringen' naar de politie te sturen. Het is onverstandig dit vakwerk aan burgers over te laten. Zorgen zijn er ook over het jachthondeneffect. Als de meute bloed ruikt, gaan alle remmen los. Zoiets mag in de burgerop sporing nooit gebeuren. Daarom zal de politie zeer nauw moe ten samenwerken met de mensen die informatie in de app zet ten. Het is de vraag of daar capaciteit voor zal zijn. De politie laat nu wegens onderbezetting nog tienduizenden bruikbare aangiften liggen. Het kan geen kwaad de communicatie tussen politie en bur ger eigentijds te maken met een app. Maar burgers laten op sporen? De belangrijkste reden om zelf te gaan speuren is on vrede over het ernstige tekort aan mankracht bij de politie, zowel in de preventie met blauw op straat als in de recherche. Zolang er veel te weinig wordt gedaan aan die onderbezetting, blijft deze proef verdacht. Het lijkt een lapmiddel. Zolang de politie zwaar onderbezet blijft, lijkt de nieuwe app voor burgeropsporing een lapmiddel MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 25-ja- rige T. van der B. veroordeeld tot 42 maanden celstraf voor de gewa pende overval op Pizzeria Ali in Sint-Maartensdijk. Daarnaast moet hij 9384 euro schadevergoeding be talen. Het OM had een zes maan den lagere straf en een hoger scha debedrag geëist tegen de oud-in woner van Sint-Maartensdijk. Van der B. werd schuldig bevon den aan de overval op de pizzeria in de avond van 25 november vorig jaar. Hij verbleef met zijn 17-jarige vriendin bij een kennis omdat ze 'er even uit moesten'. Uit geldgebrek besloten ze de pizzeria te overval len. „Impulsief', beweerde Van der B. tijdens de behandeling van zijn zaak. ,,Goed voorbereid'', oordeelde de rechtbank. Gewapend met een nep-machi- negeweer en een mes en met bivak- ALMANAK De Terneuzense heeft zich er noodgedwongen bij neergelegd. De babyshower, overgewaaid uit Amerika, heeft ook hier vaste voet aan de grond gekre gen. Na een middag rompertjes kleuren en chocolademousse uit luiers eten, valt er tot haar ver bazing nóg een uitnodiging in mutsen over het hoofd stapten de twee de pizzeria binnen. De eige naar en personeelsleden wisten het meisje meteen te overmeesteren. Uit geldgebrek besloten ze de pizzeria te overvallen Van der B. nam de benen, maar kon later worden aangehouden. Dat Van der B. in 2015 betrokken zou zijn geweest bij het runnen van een hennepkwekerij achtte de rechtbank niet bewezen. Naast het betalen van de schadevergoeding wacht Van der B. ook nog een ci viele claim van ruim 32.000 euro, omdat de pizzeria door zijn gedrag vijftien dagen gesloten is geweest. de bus. Voor een 'gender reveal party.' Een feest waarop het ge slacht bekend wordt gemaakt. Enige tijd later staat ze met frisse tegenzin in een zaal vol roze en blauwe ballonnen. ,,Ben jij óók zo benieuwd wat het wordt?", vraagt iemand. Ze zucht. ,,Ik denk een baby." CLINGE Man verwondt twee agenten bij arrestatie 'Het Paar' zit weer goed Ze zitten weer goed, Het Paar in park Westduin. De gemeente Vlissingen heeft er geen gras over laten groeien nadat vrij dag - na herplaatsing van het beeld - omwonenden meldden dat man en vrouw van positie waren verwisseld. Het bronzen beeld van kunstenaar Jan Haas was een ruime maand weg voor aanpassing van de bevestiging op de be tonnen plaat. Gisteren is de verhouding tussen de twee hersteld. Na de stoelendans zit meneer weer links van mevrouw, zoals de kunstenaar het bedoeld heeft. SINT-ANNALAND Start bouw van nieuw gemaal Annemieke Linke en Sjors Pos telmans uit Vlissingen wer ken allebei als docent aan het Scalda in Goes en rijden elke dag samen met de trein. Maar vandaag niet. Sjors: ,,Eerst maar eens over leggen met de baas." Misschien, opperen de docenten, zijn er wel collega's die een lift willen geven. Annemieke: ,,Thuis werken is een optie. Via een digikastje kunnen we inloggen. Alleen, we kunnen op die manier geen lessen geven." Wellicht zou die laatste optie wat betreft de studenten nog de beste zijn. Annemieke: ,,We gaan ervan uit dat studenten proberen te komen en we zijn daar constant over in overleg met elkaar. Studenten moeten van ver komen, zoals Goe- ree en Bergen op Zoom." MIDDELBURG Belofte maakt schuld. Daarom deelt Bliek Mees terbakkers uit Middelburg van avond 10.000 bolussen uit bij de wedstrijd Go Ahead Eagles-RKC. ,,Het wordt een flinke logistieke operatie", vertelt eigenaar Peter Bliek. Zijn zoon Julius speelt bij de club uit Deventer, die vandaag kan pro moveren naar de eredivisie. Eerder dit seizoen scoorde hij tijdens zijn debuut tegen Sparta. Na afloop deelde hij bolussen uit aan mede spelers en verslaggevers. Toen zei hij meteen in een vrolijke bui dat nog dit seizoen een keer heel het publiek van Go Ahead zo'n Zeeuwse specialiteit zou krijgen. ,,Eigenlijk dachten we dat ze het daar niet zouden onthouden", zegt Peter Bliek. ,,Maar Julius werd er wekelijks aan herinnerd. Nu zit hij met Go Ahead in de play-offs en af gelopen week zei hij: pa, nu moet het gebeuren." Bliek rijdt vandaag met twee wa gens vol bolussen naar Deventer, dat nota bene bekend staat als de Koekstad. Op het plein voor het sta dion stelt hij een foodtruck op, waar toeschouwers gratis een bolus kunnen ophalen. Bij Bakkerij Bliek is men overi gens wel wat gewend; dagelijks maakt het bedrijf 30.000 a 40.000 bolussen. Een groot deel hiervan gaat nu naar Deventer. ,,Als Go Ahead promoveert, is het me alle maal meer dan waard geweest." dinsdag 28 mei 2019 II Tip? redactie@pzc.nl Een 18-jarige man heeft- zich zondagavond bij zijn aanhouding in Clinge zo hevig verzet, dat hij daar bij twee agenten ver wondde. De politie kreeg tegen half negen de mel ding dat er een hek werd vernield op de Bisschop- pendreef. Omdat de ver dachte zich verzette, rie pen de uitgerukte agen ten versterking op. Om standers schoten te hulp om de man in bedwang te houden. Uiteindelijk is hij aangehouden en op gesloten. Beide agenten liepen verwondingen op aan hun handen. Ze heb ben aangifte gedaan. VLISSINGEN De bouw van het nieuwe gemaal aan de Stoof- weg bij Sint Annaland begint deze week. Daar mee moet straks een eind komen aan de wa teroverlast in het dorp. Waterschap Schelde- stromen laat het werk uitvoeren. Met name be woners van de Hoender- weg krijgen soms water in hun tuin en zelfs hui zen bij forse regen en wind. Door het gemaal is dat straks - als het goed is - verleden tijd. Aanne mersbedrijf Oomen be gint deze week met voorbereidend werk. Het gemaal is in augus tus klaar. maar Annemieke Linke en Sjors Postelmans. foto's dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34