a Duncan Laurence komt met eigen werk 28 MEDIA CULTUUI In haar rol als de moeder van Elton John ANGELA KIJKT TV INTERVIEW BRYCE DALLAS HOWARD spreekt Bryce Dallas Howard (38) in Rocketman, die donderdag in première gaat, het meest vileine zinnetje in de rockmusical uit als haar zoon bekent homoseksueel te zijn. Je zult nooit de ware liefde ervaren", bijt zij hem toe. Ik ambieer geen carrière in de schijnwerpers Er is iets raars aan de hand in de tv-oor- log die momenteel in volle hevigheid woedt: in hun zucht om elkaar hard te raken, maken RTL en SBS alleen zichzelf ka pot. Neem nou het debacle 6 Inside, parade paardje van John de Mols nieuwe SBS. Ze gingen het heel anders doen dan RTL Boule vard, want dat was helemaal niks meer, rie pen Jan Versteegh en Albert Verlinde tegen iedereen die het maar wilde horen. Maar uit eindelijk kwamen ze met zo'n slap aftreksel, dat de enig mogelijke conclusie was dat Bou levard het helemaal niet zo slecht deed. En het wil toch heel wat zeggen als zelfs Ruben Nicolai prettiger wegkijkt dan de gemaakt vrolijke Verlinde. Tino Martin op tournee Einde aan Mamma Mia De musical Mamma Mia! is in september voor de laatste keer te zien. Het liedjesfestijn, waarin ruim twintig num mers van pop groep ABBA te horen zijn, heeft inmiddels meer dan 350.000 bezoekers ge trokken. De Mol lijft zus Linda in en kondigt een nieuw seizoen Ik hou van Holland aan. Prompt komt RTL op zaterdagavond met ko pie Ondertussen in Nederland en dan ook nog eens een heel treurige. Ik weet niet wat ik gênanter vond, het decor waar het knutsel- team van een willekeurige groep 8-musical zich nog voor zou schamen of het dweilor kest dat heel cliché uit de kast werd getrok ken. Daarmee vergeleken is Ik Hou van Hol land ineens een wonder van diepgang en hoogstaand cabaret. Bij de NPO is met College Tour momen teel iets vergelijkbaars aan de gang. Er was de publieke omroep veel aan gelegen om dit programma, waarvan de rechten deels bij de vertrokken Twan Huys lagen, te behouden. Misschien iets te veel. Er was kennelijk zo veel haast bij, dat er geen poging is onderno men om écht imponerende internationale sprekers te boeken, maar de redactie in pa niek heeft teruggegrepen op de telefoonke ten van DWDD-stamgasten als Bénédicte Ficq en Peter Pannekoek. Al ben ik inmiddels ook bereid om de hardnekkige roddel te gelo ven dat Van Nieuwkerk geen Engels durft te spreken op tv en er daarom geen buitenlan ders tussen zitten. Hoewel hij zonder twijfel een betere interviewer en sfeermaker is dan Huys, laat hij in zijn haast en gedrevenheid er een spannend gesprek van te maken, bar weinig ruimte voor vragen van studenten uit de zaal. Toch de opzet van College Tour. De trieste conclusie is dat zenders en om roepen in hun haast elkaar dwars te zitten en pootje te haken, het belangrijkste vaak vergeten: de kijker. Terwijl het juist om hen zou moeten draaien. Quote van de dag ging dat hij nooit de echte liefde zou ervaren, deed na tuurlijk enorm veel pijn. Ter wijl zij zeifin een liefdeloos huwelijk met zijn vader zat, wat haar - zo vermoed ik - behoorlijk bitter had ge maakt. Het echtpaar scheidde toen Elton 14 was." Dagboeken Om zich zo goed mogelijk op haar rol voor te bereiden moest Howard, dochter van regisseur Ron Howard, zich verdiepen in het mi lieu waarin de zanger was opgegroeid. „Ik heb met mensen uit zijn jeugd ge sproken die het gezin van Elton goed hebben gekend. Wat mij ook zeer ge holpen heeft, waren de dagboeken van Elton die Taron (Egerton, die de zanger in de film vertolkt, red.) tot zijn beschikking had. Hij vertelde mij allerlei details die nog niet naar buiten waren gebracht. Ik vermoed dat dit in de autobiografie van Elton komt die later dit jaar verschijnt." De actrice hoefde niet lang na te denken of ze de rol zou accepteren. Ab Zagt as op het Filmfesti val van Cannes, waar de film Roc ketman zijn wereldpremière kreeg, ont moette Bryce Dallas Howard de man om wie het allemaal gaat: Elton John. Het was vol gens haar een korte, maar hec tische begroeting. „Ik was heel blij dat hij mij complimen teerde met mijn vertolking", zegt de Amerikaanse die zich een plat Engels accent moest aanmeten. Howard, onder meer bekend uit de dinosaurussenfilm Jurassic World, bekent dat zij wel enigszins nerveus was over het oordeel van de wereldster. ,,De verhouding met zijn moeder was op zijn minst gecompli ceerd. Zij was volgens mij een feeks. Zij spuit soms gif op hem af. Zoals in dat zinnetje na zijn bekentenis ho moseksueel te zijn. ,,Natuurlijk roept zij dat ze het al tijd al had geweten, maar de toevoe- PINKPOP dinsdag 28 mei 2019 MUZIEK Tino Martin gaat het theater in. Met zijn thea tertournee Liefde Geluk geeft hij van september tot en met februari 27 shows door heel Nederland, onder meer in Amsterdam, Breda, Rotter dam en Gronin gen. GO Elton John MUSICAL Maar andersom gebeurt het net zo hard. —Koen van Beekhoven, de zoon van meesterpatissier Robèrt van Beekhoven, doet samen met vriendin Maartje mee aan Herman's Pop-Up Restaurant FOTO WIREIMAGE Sir Elton John en zijn moeder Sheila Farebrother in 2003 tijdens een liefdadig heidsdiner bij John thuis. Ruim een week na zijn winst op het Eurovisie Songfestival kan Duncan Laurence (de ar tiestennaam van Duncan de Moor) al uitkijken naar een op treden tijdens Pinkpop. De zan ger brengt op 10 juni 'een setje aan eigen werk' van ongeveer een uur, vertelde hij gisteren aan Qmusic-dj's Mattie Valk en Marieke Elsinga. Afgelopen weekend werd be kend dat Duncan Laurence de vervanger is van het Zweedse duo First Aid Kit, dat heeft af gezegd. ,,Ze hebben gevraagd of ik dat tof zou vinden, en ik vind het natuurlijk een enorme eer. Als je muzikant bent, is Pinkpop heel vet. Ik twijfelde geen seconde en zei direct: Yes, let's go, we gaan er voor!" De Arcade-zanger bereidt zich voor door regelmatig rust te pakken, hoewel dat nu lastig is. ,,Ik leg op bepaalde mo menten mijn tele foon weg en geniet van het hier en nu. Maar nu is het doorknallen. Dat weet mijn vriend, dat weet mijn fami lie. Die combinatie wordt van- zelf weer goed, maar nu moet ik Europa laten zien wie ik ben en wat ik in huis heb.'' Of Duncan bang is dat hij minder bekend is tegen de tijd dat hij in maart in de Ziggo Dome staat? „Deze zomer ga ik de studio in om nieuwe muziek te maken. Als je die focus op de muziek houdt, dan moet dat goed komen. Dat maakt me het meest gelukkig. Hopelijk blijft het publiek er dan een beetje bij.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28