'Dat Barpa leeft wel' ZEELAND 23 vroeg' of 'te laat' en komt op zijn 25ste al met een autobiografie Hateboer mag mee met Oranje NATIONS LEAGUE Bij PSV ging het snel in een rechte lijn omhoog, in Manchester niet. Maar ik ben een vechter. Ik had dat diepe dal misschien wel nodig. God heeft me geholpen. Vriend schap, op een andere manier, ook. Rond mijn achtste, negende jaar ben ik met mijn moeder bij een fa milie in Moordrecht gaan wonen. Daar is heel veel gebeurd. Het heeft mijn moeder en mij veel lit tekens opgeleverd. Destijds reali- seerde ik me dat nog niet, ik was nog een kind, maar terugkijkend snap ik wel beter waarom ik ben wie ik ben. En dat ik geluk heb ge had dat ik de juiste mensen tegen kwam onderweg, onder wie Joost Leenders, mijn persoonlijk bege leider bij PSV in die tijd. Zonder die mensen had het heel anders af kunnen lopen. Ja, ik denk wel dat bondscoach Ronald Koeman er iets aan heeft als hij mijn boek leest. We hadden al een goede band, hij voelt mij goed aan, maar op die manier leert hij mij alleen maar beter kennen. Ik hou van trainers die eerlijk zijn. En die snappen dat je mij niet vol moet stoppen met opdrachten, omdat ik een speler ben die ook vrijheid nodig heeft in het veld. Of ik nu een makkelijker of een moeilijker persoon ben dan vroe ger? Weet ik niet. Dat ligt er maar aan met wie ik te maken heb. Ik heb een sterk karakter. Ik zeg het als iets me niet zint. Niet iedereen vindt dat prettig. Je moet daarmee om kunnen gaan. Maar ik heb wel geleerd natuurlijk. Bij mijn club Olympique Lyon ben ik altijd openhartig geweest: over dat ik de club niet als eindsta tion zie. Daar is toch ook niks raars aan? Het zou pas raar zijn als ik, op mijn 25ste, zou zeggen dat ik voor altijd bij Lyon wil spelen. Ik leg de lat hoog in alles wat ik doe. Daar om ergerde ik me dit seizoen ook aan hoe er soms werd getraind bij Lyon. Niet omdat de spelers niet goed zijn, maar omdat de mentali teit niet goed was. Bij Oranje worden oefeningen altijd op een zo hoog mogelijk ni veau uitgevoerd, bij mijn club was dat dit seizoen lang niet altijd zo. Ik kon daar niet goed tegen, maar dat wil niet zeggen dat ik wegga bij Lyon, hè? Volgend seizoen zijn er weer nieuwe uitdagingen. Men sen praten soms alsof ik al afscheid heb genomen, maar ik heb nog ge woon een contract, hoor. De sup porters hoeven niet bang te zijn: ik zal tot de laatste dag dat ik er speel, alles geven voor Lyon. Maar het is wel heel lekker om me eind deze week weer bij Oranje te melden. Ik kan niet wachten. Toen ik net bij VV Moor drecht zat als klein ventje, vroegen de trainers me waar ik later wilde voetballen. 'In het Nederlands elf tal', zei ik gelijk. Niet bij een club dus, maar in het Nederlands elftal. Het maakt me enorm trots om de spits van Oranje te zijn. Als we in juni de finaleronde van de Nations League spelen, moeten we door gaan waar we gebleven waren. We hebben grote landen verslagen om hier te komen, we kunnen een prijs winnen met ons land. We zouden een stel pannenkoeken zijn als we ons dat niet realiseren." ,,Een cameraploeg filmde ons. Er stonden veel mensen, onder wie Jasper Cillessen, die meteen naar me toekwam. Dat gaf me een warm gevoel. Sergio Busquets sprak me ook aan. Hij zei dat-ie wist wie ik was. Als je dat hoort van zo'n grootmeester, dan kun je daar alleen maar van genieten.'' Rust is er pas 's avonds, als Reis met zijn begeleiding over het strand van Barcelona loopt. De deal is done, het weer is goed, net als de tapas even later op het ter ras. Het zal een memorabele avond blijken te zijn. Reis, een week later in Zeist: ,,We hebben het toen echt even gevierd met z'n allen.'' De ochtend erna is er geen uit slapen bij. Reis moet immers zijn handtekening nog zetten die hem voor drie jaar - plus een optie voor nog twee seizoenen - speler van FC Barcelona maakt. Vervolgens haast hij zich weer naar het vlieg veld. Meteen na de lunch wacht nog een persconferentie in Gro ningen, met algemeen directeur Hans Nijland en hoofd opleidin gen Peter Jeltema. ,,Best wel een druk dagje'', besluit Reis in Zeist, met gevoel voor understatement. ,,Ik was gesloopt toen ik thuis kwam. Weet je, als je in Barcelona bent merk je pas hoe groot die club is.'' Met een trotse lach: ,,Dat Bar^a leeft wel.'' PLAY-OFFS Europees voetbal Promotie/degradatie dinsdag 28 mei 2019 mensen te prikkelen' ZEIST Hans Hateboer is alsnog opgeroepen voor Oranje. Bondscoach Ronald Koeman heeft de verdediger van Ata lanta opgenomen in zijn defini tieve selectie voor de Nations League. Hateboer vervangt Kenny Tete, die onvoldoende fit is. Jeroen Zoet reist evenmin mee naar de eindronde van het landentoernooi in Portugal. De doelman van PSV verwacht op korte termijn gezinsuitbreiding. De selectie van het Nederlands elftal is als volgt. Doel: Jasper Cillessen, Marco Bizot en Kenneth Vermeer. Verdediging: Patrick van Aan holt, Nathan Aké, Daley Blind, Virgil van Dijk, Denzel Dumfries, Hans Hateboer, Matthijs de Ligt en Stefan de Vrij. Middenveld: Donny van de Beek, Frenkie de Jong, Davy Pröpper, Marten de Roon, Kevin Stroot- man, Tonny Vilhena en Georginio Wijnaldum. Aanval: Ryan Babel, Steven Bergwijn, Memphis Depay, Luuk de Jong en Quincy Promes. Ludovit Reis poseert in Barcelona met het shirt van zijn nieuwe club. FOTO FC BARCELONA Vandaag 20.45 uur Vitesse - FC Utrecht Eerste duel 1-1. Winnaar naar tweede voorronde Europa League. Vandaag 18.30 uur Go Ahead - RKC Eerste duel: 0-0. 20.45 uur De Graafschap - Sparta Eerste duel: 2-1 voor De Graaf schap. Winnaars naar eredivisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23