Ludovit Reis over zijn transfer: Memphis Depay denkt nu eenmaal niet in 'te 22 ZEELAND Kort El Ghazi leidt Villa naar PL Aston Villa keert na drie jaar terug in de Premier League. De club uit Birmingham dwong de zeer lucratieve promotie op Wembley af in de finale van de play-offs. Villa versloeg Derby County met 2-1. Anwar El Ghazi (foto) vervulde een hoofdrol. De oud-Ajacied bracht vlak voor de rust de openingsgoal op zijn naam. De huurling van Lille stond (met een schot dat half werd ge blokkeerd) ook aan de basis van de 2-0. Spee nieuwe KNVB-preses Just Spee wordt de nieuwe voorzitter van de KNVB. Hij volgt Michael van Praag op, die in december afzwaait omdat zijn maximale zittingstermijn er dan op zit. De 54-jarige Spee kreeg tijdens een buitengewone bondsvergadering veel meer stemmen dan zijn enige overgebleven tegenkandidaat, Telstar-directeur Pieter de Waard. Dick helpt broer Alfred Alfred Schreuder (46) krijgt het komend seizoen als coach van Hoffenheim een goede bekende als assistent. De nummer 9 van de Bundesliga heeft zijn één jaar oudere broer Dick Schreuder gecontracteerd als 'hulp- coach'. De ex-prof van PSV, Sparta, FC Gro ningen en RKC was werkzaam als assistent bij Philadelphia Union in de VS. Op de foto staat Dick links en Alfred rechts. Flitsen Quote van de dag Het waren geen tranen in mijn ogen, hoor, het was de regen Boete FC Groningen is beboet met 7500 euro als straf voor het afsteken van vuurwerk door fans tijdens het uitduel bij AZ. Roda JC kreeg een soortgelij ke boete, waar van 2500 euro voorwaardelijk, ook voor wan gedrag van supporters. Games Miljoen Volgens The Sun is er een koper voor Newcastle Uni ted. De club zou voor bijna 400 miljoen euro naar de Arabische sjeik Khaled bin Zayed Al Ne- hayan gaan. Memphis Depay presenteert van daag zijn biografieHeart of a Lion een openhartig boek over zijn leven en zijn drijfveren. Hier een monoloog van de 25-jarige international. ,,Op mijn sociale media laat ik ver schillende kanten van mezelf zien, maar dat is vaak maar een klein deel tje van wie ik ben. Ik ben een creatief per soon, ik vind het leuk om aparte din gen te plaatsen, om mensen te prikke len. Iets grappigs, of juist een meer seri euze gedachte. Laatst plaatste ik een video op mijn Instagram waarin ik in een rood vliegtuig stap in rode kleding. Daar zat helemaal geen boodschap achter, het was puur toeval, maar veel mensen trokken daar de con clusie uit dat ik naar Liverpool zou gaan. Ze gingen zelfs de vluchtge- gevens van het vliegtuig natrek ken. Dat vind ik grappig. Een dag la ter plaatste ik een foto in een Man chester United-shirt om Eric Can tona te feliciteren met zijn verjaar dag: draaiden de geruchten weer helemaal de andere kant op. Ach, zo werkt dat tegenwoordig. Ik speel daar ook een beetje mee. In mijn boek krijgen mensen ook een heel andere, persoonlijke kant van mij te zien. Niet omdat ik wil dat mensen anders naar mij kijken, maar omdat ik hoop dat het mensen zou kunnen inspireren of helpen. Veel jonge mensen heb ben struggles in het leven. In mijn boek vertel ik over de mijne. Ook om te laten zien: ieder mens leert zijn lessen in het le ven, ieder mens maakt fouten, ieder mens heeft tegensla gen. Jonge mensen die mij volgen, zien alleen het nu, mijn buiten kant. Die zien een voetballer. Ze volgen mij als voetballer, om mijn muziek mis schien, of mijn liefde voorfashion. Ze den ken vast: die Memphis heeft een droombaan, hij leidt een luxe le ventje. Maar ook ik heb mijn twijfels. En ik heb gewoon veel meegemaakt. Er zijn ongetwijfeld mensen die het te vroeg vinden voor een boek, ik ben pas 25 jaar. Maar ik denk niet in 'te vroeg' of 'te laat'. Iemand uit mijn management kreeg deze week last van pijn op zijn borst. Het gaat nu goed met hem, maar ik wil maar zeggen: het kan opeens afgelopen zijn. Ik speelde al een tijdje met de gedachten een boek te maken. Twee of drie jaar gele den had ik het niet gekund. Nu ben ik meer volwassen, ik heb mezelf de laatste jaren beter leren kennen, denk ik. Ik weet beter wat ik echt belangrijk vind. Wat voor persoon ik wil zijn. Mijn periode in Manchester is wat dat betreft ook belangrijk ge weest. Mensen zeggen wel eens; je had beter naar die of die club kun nen gaan. Maar dat vind ik juist helemaal niet. Hoe moeilijk ik het ook had daar, het heeft me ook ge holpen te komen waar ik nu ben. Vorige week dinsdagavond, Arn hem. Het is bijna middernacht als Ludovit Reis samen met zijn vader over de parkeerplaats van het Gel- redome loopt. Hij hoeft niet mee met de spelersbus van FC Gronin gen, dat zojuist door Vitesse is uit geschakeld voor de play-offs om Europees voetbal. Reis mag naar Nieuw-Vennep rijden, waar zijn ouders wonen. De wekker gaat im- mers voor hem de volgende och tend al om 7 uur. Met zijn vader, zijn broer en zaakwaarnemer Aleksandar Bursac pakt Reis op Schiphol een vroege vlucht naar Barcelona. ,,Daar stonden gelukkig geen journalisten te wachten'', blikt Reis een weekje later terug, zit tend op een tuinstoel in Zeist, waar Jong Oranje zich verzamelt voor het oefenduel met het olym pisch elftal van Mexico. ,,Daar was ik ook wel blij mee. Vrijwel nie mand in Spanje wist iets van mijn transfer. Ik kreeg de afgelopen we ken natuurlijk veel vragen over mijn toekomst. Maar van mij heeft nooit iemand iets gehoord.'' Terug naar Barcelona. Vliegveld. Hotel. En naar de medische keu- ring. Ruim vier uur zijn ze op het trainingscomplex van Barcelona en in het ziekenhuis met Reis be zig. ,,Ik werd van top tot teen ge meten'', zegt hij. „Vervolgens gin gen we naar het stadion." Reis merkt, zodra hij de ont vangsthal van Camp Nou binnen loopt, dat hij in Spanje vanaf dat moment geen onbekende meer is. Pas als je in Barcelona bent, merk je hoe groot die club is dinsdag 28 mei 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VVV heeft doelman Thorsten Kirschbaum voor twee jaar vastgelegd. De 32-jarige Duit ser komt transfervij over van Bayer Leverku- sen. ADO Den Haag gaat niet verder met Melvyn Lorenzen, Giovanni Troupée en Ri- cardo Kishna. Ajacieden Hakim Ziyech en Noussair Mazraoui en Oussama Idrissi (AZ) maken deel uit van de voorselectie van Ma rokko voor de Afrika Cup. Ook erbij: voorma lige eredivisiespelers Karim El Ahmadi en Nordin Amrabat. Claudio Ranieri (67), de trainer van AS Roma, met een knipoog na zijn emotionele afscheid. GO I Rafael Nadal (foto) ging vlot naar de tweede ronde op Roland Gar ros. De elfvou- dig kampioen verloor tegen de Duitser Yannick Hanf- mann maar zes games: 6-2 6-1 6-3. 'Het is leuk om Sjoerd Mossou Rotterdam Titel: Heart of a Lion Auteurs: Memphis Depay en Simon Zwartkruis Uitgever: AW Bruna Aantal pagina's: 240 Prijs: 20,99 ISBN: 9789400511859 Memphis Depay, blikvanger van Oranje en Olympique Lyon. FOTO PIM RAS De meest opmerkelijke transfer van de zomer is nu al die van FC Groningen-middenvelder Ludo vit Reis (18) naar Barcelona. Een terugblik op de meest hectische én mooiste dag in zijn carrière. Sander de Vries Zeist -Ludovit Reis (18) O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22