'Arts moet snel melden dat iemand risico vormt' II JOL Discussie beroepsgeheim Frans Timmermans Kiki Bertens Walcheren wil best de baas van Europa worden wordt als een grootheid behandeld op Roland Garros »P25 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Zij pleiten voor een nieuwe dis cussie over het medisch beroeps geheim nu bekend is dat moord- verdachte Thijs H. ondanks seri euze verdenkingen van behande laars aanvankelijk niet gemeld werd bij de politie. ,,Ik snap het beroepsgeheim, maar één seintje zou zo veel leed en schade kunnen voorkomen", zegt voorzitter Jan Struijs van de Nederlandse Politiebond. Inmiddels weigert de Maas- Waar ligt de grens? Aan slachtoffers en nabestaanden kun je dit niet uitleggen trichtse ggz-instelling om came rabeelden van Thijs H. vrij te ge ven, opnieuw vanwege het me disch beroepsgeheim. Daarom moet de rechter vandaag oordelen of opnames toch in het onderzoek mogen worden gebruikt. Volgens de bonden lopen re chercheurs regelmatig tegen een muur omdat het medisch be roepsgeheim verhindert dat rele vante informatie over verdachten bekend wordt. Zaterdag onthulde deze krant dat H. ondanks sterke vermoe dens over betrokkenheid bij de dubbele moord op dinsdag 7 mei vanwege het medisch beroepsge heim niet gemeld werd bij de po litie. Dit terwijl hij die middag met bloed op de kleren aanklopte bij de Mondriaan-kliniek in Maas tricht. Die instelling doorbrak het beroepsgeheim pas toen H. woensdag de benen nam. CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg: ,,Je kunt niet zonder meer alles delen, maar er moet ruimte zijn om in deze gevallen informatie uit te wisselen. Je moet ruimer kijken naar het beroepsge heim." Gerrit van de Kamp van politie bond ACP: ,,Ik snap de kliniek, maar waar ligt de grens? Aan na bestaanden van slachtoffers kun je dit niet uitleggen. Het is een in gewikkeld moreel-ethische vraag, hier moet je over kunnen discus siëren." De 27-jarige H. wordt ver dacht van de moord op drie wan delaars begin deze maand, in Den Haag en Heerlen. H. verbleef meermaals bij Mondriaan. Experts waarschuwen wel voor risico's als het beroepsgeheim wordt uitgekleed. Zo kunnen cri minelen of psychiatrisch patiën ten zorg gaan mijden. ,,Een pa tiënt moet veilig zijn bij de behan delend arts", zegt Robbert-Jan Verkes, hoogleraar Forensische Psychiatrie (Radboud Universiteit Nijmegen). P10 Vandaag met de trein naar school? Vergeet het maar. Het OV ligt wegens een staking plat. Scalda- scholiere Mikki Versprille (18) uit Breskens zit daarom met de handen in het haar. Eigenlijk rest haar maar één mogelijkheid: thuis blijven. P3 en zeeland 2 dinsdag 28 mei 2019 Eerst buien en later kan de zon doorbreken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Artsen moeten bij vermoedens van misdrijven de politie snel ler inseinen. Nu is het medisch beroepsgeheim vaak een te groot obstakel. Die roep klinkt bij politiebonden, nabestaan den en in de politiek. Niek Klaassen Carla van der Wal Rotterdam -Gerrit van de Kamp, politiebond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1