Voorjaarsnota: geld voor klimaat én Vredespaleis korting STIP REIZEN 11 JAAR! ■fZL DAAROM NU nALLE RÉIZEN... ©088-7070600 StlP Wegens groot succes verlengd! F/gom* EUWS 11 Politie speelt met app in op trend Nog meer reizen met flinke korting: éi. Dubai, Oman, Qatar Abu Dhabi NU ELKE DAG EEN OUTLET DEAL! DEALS PROEFPROJECT Toeristen kunnen hét symbool van Den Haag als stad van vrede en recht nu nog alleen door een hek bewonderen. Het Vredes paleis, geopend in 1913, opent de deuren slechts een paar week enden per jaar voor het publiek. Burgemeester Pauline Krikke van Den Haag is blij dat dit gaat veran deren. ,,Het is verschrikkelijk mooi vanbinnen.'' Zo kan de burgemeester en thousiast verhalen van een Japans wandkleed met duiven. ,,Maar er staan ook borstbeelden, van Aletta Jacobs bijvoorbeeld, en een tegel tableau dat het bekijken waard is. Dat zou ik mensen - Hagenaars en Hagenezen, maar ook bezoekers van buiten de stad - zó gunnen.'' Dan moet nog wel veel werk verzet worden. De klimaatbeheer sing laat te wensen over, de audio en video in de zittingszalen is ver ouderd, en ook de dakgoten en het schilderwerk hebben een grote beurt nodig. Bovendien zitten er nog platen asbest in het gebouw verwerkt en de wet schrijft voor dat die uiterlijk in 2024 vervangen moeten zijn. Krikke: ,,Een likje verfis niet genoeg, het moet gron diger worden aangepakt.'' Werkloosheid Het kabinet trekt daarnaast hon derden miljoenen extra uit voor defensie, klimaatbeleid, de zorg, het onderwijs en de rechtspraak. Dat blijkt uit de Voorjaarsnota die minister Wopke Hoekstra van Financiën gisteren naar de Tweede Kamer stuurde. Zo gaat er de komende jaren 162 miljoen euro extra naar defensie om dichter bij de doelstellingen van de NAVO te komen. Voor het klimaatbeleid wordt dit jaar 400 miljoen euro gereserveerd. Vanaf 2020 is dat 110 miljoen euro per jaar. Ook voor de zorg wordt de bui del getrokken. Het kabinet lag overhoop met gemeenten van wege tekorten in de jeugdhulp en geestelijke gezondheidszorg, maar daar stelt het kabinet in totaal ruim 1 miljard euro extra voor ter beschikking. Voor de jeugdzorg wordt dit jaar 420 miljoen euro extra uitgetrokken en de twee jaar daarna 300 miljoen euro per jaar. De ggz krijgt er structureel 95 mil joen euro bij, beginnend met 50 miljoen in 2019. Volgens de minister moeten de verwachtingen van de groei van de economie naar beneden worden bijgesteld. Schatte het kabinet deze eerder in op 2,6 procent, nu wordt de groei geraamd op 1,5 pro cent. Ook de werkloosheid lijkt iets hoger te gaan uitkomen dan een halfjaar geleden gedacht. Die wordt geraamd op 3,8 procent. Kijk op stipreizen.nl/outlet 799 524 1245 756 ar 598 1868 467 1998 1690 1859 1138 978 1 reizen «nl. dinsdag 28 mei 2019 GO aan amateurs' Deelnemers aan de zoektocht naar Anne Faber in 2017. fotos anp GOIRLE De politie maakte giste ren in deze krant bekend de deuren wijder open te zetten voor opsporing door burgers. De politie ziet dat zij al steeds vaker zelf op zoek gaan naar informa tie als ze slachtoffer worden van een misdrijf, bijvoorbeeld door sociale media in te zetten of op een handelsite zoals Markt plaats zelf op zoek te gaan naar gestolen spullen. Met een speci- ale app springt de politie bij wijze van proef in op deze trend. Slachtoffers van diefstal wordt gevraagd of ze mee willen doen aan een proefproject, waarbij ze onder meer foto's kunnen door spelen naar de politie, net als verslagen van hun eigen buurt onderzoek of camerabeelden. Elke stap wordt begeleid door tips van de politie om op een juiste manier te werk te gaan. Het kabinet trekt in totaal 150 miljoen euro uit om het Vredes paleis in Den Haag te restaure ren, zodat het vaker toeganke lijk wordt voor bezoekers. Het pand kampt nu met achterstal lig onderhoud en zit vol asbest. Hanneke Keultjes Den Haag Een debat in het Vredespaleis in december 2017. foto anp 11 Vliegreis per Emirates, transfers hotelnacht Dubai! 25 kg ruimbagage fooien t.w.v. 84,- p.p. inclusief O.a. Dubai, Muscat of Fujairah, Doha Abu Dhabi Vertrek: november 2019 t/m maart 2020 Semi All-in Canarisch Eilanden en Madeira - 8-daagse cruise per 4* AIDAstella van 896 nu v.a. Hoogtepunten van Sicilië - 8- of 12-daagse groepsrondreis van 589 nu v.a. Cruise Dubai, Oman India - 16-daagse cruise per 4* MSC Lirica van 1399 nu v.a. All-in Middellandse Zee 1 nacht Barcelona - 9-daagse cruise per 4* AAS Sovereign van 849- nu v.a. Cruise Citytrip Barcelona - 8-daagse reis per 4* Costa AAagica van nu v.a. Van Italië naar Miami - 27-daagse cruise per 4* Costa Luminosa van 2099 nu v.a. Van Hamburg naar Rotterdam - 4-daagse minicruise per gloednieuw 4*+ Costa Smeralda van 525- nu v.a. Van New York naar Miami - 19-daagse cruise per 4*+ AASC AAeraviglia van 2245 nu v.a. Van Italië naar Miami - 22-daagse cruise per 4*+ AASC Divina van W99 nu v.a. Van HaKë naar Argentinië - 21-daagse cruise per 4* Costa Pacifica van 2069 nu v.a. Van Nederland naar Italië - 12-daagse cruise per 4* Costa AAediterranea van 1279 nu v.a. Java Bali - 16-daagse groepsrondreis van 1099 nu v.a. zie sHpreizen.nl/crcleb Vo(Lj ovJ) ook op Q *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11