Boca Juniors maakt favorietenrol waar en wint in Breskens 9 FC Axel handhaaft zich in tweede klasse, maar wacht een ware leegloop :m: Vv> Tweede klasse E Axel Thoen nam zaterdag de coaching over van hoofdtrainer Cees Hou tepen, die voor zijn werk in Ame rika zat. ,,Cees heeft me zojuist ge beld. Hij was superblij.'' De opluch ting was groot in het Axelse kamp. Dat neemt niet weg dat het teleur stellende seizoen zijn tol eist. Axel wacht een ware spelersuittocht en dat kan nooit de bedoeling zijn ge weest van de fusieclub, die in 2012 tot stand kwam. ,,Het is een bizar seizoen geweest, wat ik als speler en trainer nog niet heb meegemaakt. Dat er zo veel spelers weggaan, is geen goede ont wikkeling voor de toekomst'', moest Thoen bekennen. Wat is er misgegaan? De assistent zocht naar een verklaring. ,,Cees en ik liepen over van ambitie, maar die sloot kennelijk niet aan bij de groep. Daarin zijn we misschien fout ge weest. De trainingsopkomst liep dramatisch terug. Tim de Feijter, Shurandall van Uijtrecht, Ivo en Stijn Verstraeten waren de posi tieve uitzonderingen. Werk, studie en blessures speelden hierbij een rol.'' Die omstandigheden waren ook van toepassing op de routiniers Mike de Wolf en Bart Rijckaert, die door interne perikelen uiteindelijk voor het tweede team koos. Ook De Wolf deed een stapje terug. Verder moesten Nick van de Velde en Ur- melon Martis door blessures steeds meer verstek laten gaan. Het sei zoen verliep daarnaast onrustig, want er moesten ook de nodige binnenbrandjes worden geblust. Veel inzet Positief was zaterdag dat de spelers er alles aan deden om de nacompe- titie te ontlopen. Dat vond ook Tim de Feijter, die als vanouds met veel inzet speelde. ,,Je wil het seizoen toch goed afsluiten. We speelden nu als een team.'' De middenvelder, die na twee jaar Axel terugkeert bij zondagclub HVV'24, had zich het seizoen anders voorgesteld. ,,De voorbereiding verliep prima. Na de thuisnederlaag tegen Terneuzense Boys sloeg het om. Wil je presteren, dan moet de sfeer goed blijven.'' Roy van Ham, die samen met Rijckaert naar de Belgische tweede- provincialer KFC Sinaai vertrekt, vond ook dat er met veel inzet was gevoetbald. ,,Ik was erop gebrand om te winnen, want ik blijf een Axelaar. Ik ga weg, want wat blijft Ik hoopte door mijn besluit dat anderen zouden blijven, maar helaas er nog over van deze groep?'' Van de uitgeklede selectie staat vast dat Van Uijtrecht blijft. ,,Ik hoopte door mijn besluit dat anderen zouden blijven, maar helaas.'' De verdediger werd benaderd door de zondag-derdeklassers Ter- neuzen, Philippine en HVV'24, maar hij gaat voor zijn derde sei zoen bij Axel. ,,Het zaterdagvoetbal komt ook beter uit voor mij'', verze kerde Van Uijtrecht, die in de zorg werkt. Hij moet straks één van de dragende spelers worden onder Je roen van den Broeke, die Houtepen opvolgt. ,,Ik hoop dat er enkele spe lers bij komen'', sprak Van den Broeke, die aandachtig toeschou wer was. Thoen nam ook afscheid. ,,Maar ik blijf supporter van Axel.'' In de slotfase was Brugge-doel- man Senne Lammens dichtbij de gelijkmaker, maar zijn schot werd nog net gekeerd. Organisator Johnny van den Berg tipte vooraf al deze twee ploegen als grote fa- vorieten voor de toernooizege. ,,Mijn voorspelling is uitgeko men.'' Winnaar Boca Juniors misstaat zeker niet op de mooie erelijst. De ploeg uit Buenos Aires kreeg ook de wisselbeker. ,,J e hoopt dat ze terug komen, maar die kans is niet groot. We vragen het wel'', aldus Van den Berg. Nottingham Forrest won de strijd om de derde plek van Sparta. Bij de Rotterdammers verdedigde de pas zeventienjarige Rijk Janse het doel. De jeugdkeeper uit Goes, afkomstig van JVOZ, zit nu drie seizoenen bij Sparta. De jonge Zeeuw baalde van de tegendoelpunten. ,,Ik kan slecht tegen mijn verlies. Ik ging ook in de fout toen ik een tegenstander wilde uitkappen.'' Bij de overige treffers was de 1.88 meter lange doelman kansloos. ,,Ik vond het een leuk toernooi", zei de havo scholier. Bij NAC Breda kenden de Zeeuwse talenten Jan Paul van Hecke, Rico van Nielen en Yassine Azzagari minder succes. Hun team eindigde na de 5-1-nederlaag tegen Espanyol op de laatste plaats. Er had meer ingezeten. ,,De eerste poulewedstrijd tegen Nottingham Forest hadden we moeten winnen, maar de bal wilde er niet in'', meenden Van Nielen en Van Hecke. i V maandag 27 mei 2019 VL Moeizaam seizoen eist zijn tol FC Axel J Oostkapelle 72. Plasschaert 1-0 82. Van Ham 2-0 90. Eryürük 3-0 FC Axel speelde zich op de slot dag dankzij een 3-0-zege op Oostkapelle alsnog veilig in de tweede klasse E. De elfde plaats in de eindstand strookte echter niet met de hooggespannen ver wachtingen voor de start van het voetbalseizoen. ,,We wilden meedoen om het kampioen schap, maar we hebben de doel stelling steeds naar onderen moeten bijstellen. Gelukkig blijft Axel tweedeklasser", zei assist- tent-trainer Antoine Thoen. Aector Dooms Lachende gezichten bij de spelers van FC Axel, nadat het tweedeklasserschap door een 3-0-zege op Oostkapelle is vei liggesteld. FOTO PETER NICOLAI Ibrahim Eryürük tekende zater dag voor zijn twaalfde doelpunt. Daarmee werd hij topscorer van FC Axel. Volgend seizoen speelt hij in het shirt van HVV'24. -Shurandell van Uijtrecht Boca Juniors is winnaar gewor den van de dertiende Esad Os- manovski Memorial Cup. De Ar gentijnse jeugd klopte in een spannende finale Club Brugge met 2-1. Na de reguliere speeltijd stond het 1-1, maar in de verlen ging maakten de Argentijnen het af. Aector Dooms Breskens 7; V 7;'., '-■■■ r -Kv7 ;71 -L 1 Boca Juniors viert de toernooizege. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56